• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imas tri osnovne mogucnosti:.zastekala poluga na balansnoj opruzi usljed prljavstine i korozije.Obavezno skinuti balansnu oprugu i ocistiti kuciste opruge.
988c383497d82eb3467bdeaa.jpg

Zastekale poluge za otvaranja ventila na pumpi.
21ca4742677072cd5be095e1.jpg

Zaglavio ventil na pumpi.
i01239.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U firmi sam radio jedan motor na viljuskaru indos motor imr sklopovi bili PDM nakon 2000 radni sati klip puko ispod bolcne i zavrsio u karteru!!!
A da nepricam o sklopovima za motore sa zracnim hladjenjem to je prava katastrofa!!!
Hvala ali PDM vise nikad.

2000 rh...možda i je malo rano, no ja sam mislio da se to desilo na puno prije rh.

Evo iskreno, ja mojem 565 dajem 3000 rh da izdrži i da bude sve uredu, sve ono kaj bude više ja budem presretan, pa onda opet generalna, ali se nadam da ju bude ntko drugi delal, valjda se budem zapomogel boljeg traktora.


Kolega Ivanz....apsolutno se slaže mza novi Tafe 42di, definitivno bolje pogođen traktor od novg 539, a o usporedbi s 533 nema govora.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Kad se več spominje guma kod balansne opruge imam par pitanja.
Susjedu je na 533 ušla voda u getribu pa me zanima jeli može voda uči pored te gume kad je parkiran niz brdo ?
Jeli problem promjeniti tu gumu ?
Šta treba sve napraviti da se promjeni ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nevjerujem. Ipak je tam napred mala rupica, prije da je ušla kroz zaštitne gumice mjenjača.

Da bi zamjenil zaštitu balansne potrebno je otpustiti ona dva imbusa gde ide top link i otpustiti onu veliku maticu za koju treba složiti ključ i koja uvjek zahrđa pa ključ ne pomaže več treba brener i izbijač ili sličan alat.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
A na koji nacin je ovo celo postrojenje s balansnom povezano s onom stangicom nutra, samo ju pritisce ili treba de kaj odkapciti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Samo je pritisce.Pritiskom na toplink preko bal. opruge se pomjera poluga unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
A na koji nacin je ovo celo postrojenje s balansnom povezano s onom stangicom nutra, samo ju pritisce ili treba de kaj odkapciti?
Netreba, kolege su pojasnili, a ja da potkrijepim slikama.

Sa jedne strane izgleda ovak štangica kad se izvadi



A sa druge ovak, usput su i nakupine vidljive.
na mjesto strelice je pločica sa rupom kroz koju prolazi štangica sa prve slike.

 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
Danas malo rastavljanja:
Problem označen crvenom strelicom.
Ručno odblokirao ali opet nije radio razvodnik. Smetala mi je kabina i nisam imao dobar pogled prema pumpi.
Tako da nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, pumpa je u jako kratkom vremenu bila van.
Vodilica označena crvenom strelicom je bila savijena prema pumpi, i to dosta,
tako da nije bilo kontakta prikazano strelicom plavom bojom, a označeno zeleno je polugica izlazila van vodilica i zaštekala i na čelu vodilica.
Hidraulični razvodnik je rastavljen, radi normalno.
Polugica balansne opruge nije blokirana.
Sutra još ako budem imao volje, rastavljam balansnu oprugu , očistim i promijenim gumu.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako rascjepka spojne čahure nije dobro savinuta postoji mogučnost da se problem ponovi.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
494
Za ovaj slučaj čekič ne .

Kad se od trzaja prehiti poprek ona pločica ispred balnsne ,onda dobro dođe .
Za zatući krivca .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ta pločica se nemože preprečiti, može ako pukne balansna ali inače nisam imal prilike vidjeti da se to dogodilo.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Ako rascjepka spojne čahure nije dobro savinuta postoji mogučnost da se problem ponovi.

Ja sam s bratićem nedavno na 560 vadil pumpu (zacvikal igličasti ležaj na pumpi prema kardanu, ležaj je toliko zacvikal da su se osovine zavarile ) i mi to sve sastavili, kroz spojničku čavel (savinut, neodsječen), mi sa poklopcom gore, al hidraulik ne radi. Kad je skinul poklopac sa desne strane capice su bile izmaknute, i vraćao je on capice 2-3 puta, dok nije skužil da čavel lupa u onaj lim i izmakne capice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Si videl, čavel je inače osnovno sredstvo osiguravanja,ali kod zidara.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
494
I ja sam mislil da nema šanse da se pločica prepriječi dok nismo odšarafili .
Maticu je držala našpanana balansna opruga .Radili su čekići svih veličina, na smjene.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
Najmukotrpniji posao je bilo navući ogrlicu na navrtku balansne opruge....:s:
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ima li netko za prodati/pokloniti onu ploču šta zatvara onaj otvor ispod lamela. to je onaj otvor na koji se kad se skine ta ploča zašarafi prednji nosač od bočne kosilice? traktor IMT 533 ili 539 nemogu sad naći neku sliku al valjda kužite šta tražim (mislim da čak na toj ploči piše dno ako se dobro sićam :-D )
 

Najnoviji postovi

Na vrh