• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Z

zvonko2

Guest
a gdje bi se najlakse mogli djelovi ili cijela nova masina naruciti..?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Napravite generalku s originalnim djelovima i to je to. Bez kemije i bez komplikacija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Djelova imaš praktički u svakoj pekari, ali mašina kompletna nova je več malo problem.
Ustvari nema je u ponudi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da ih kod nas nikad nije ni bilo...
Inače kolega je napisal da bi on 533 motor, barem sam ja tak protumačil

htjeli bi napraviti generalku na traktoru imt-u 533
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
Kod Pejića 539 motor prošle godine bil 14900 kn,e sad nisam Marija pital dal je to novo ili generalno obnovljeno u IMR-u jer je imal i takvih ak se ne varam u ponudi...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da napraviš generalku na 533 nebi trebalo bit više od 6 000 kn
znači ovak:
- set za generalku 2200 kn
- strojna obrada 1200 kn
- bošista 1400 kn
- set brtvila cca 200 kn
- alternator 400 kn
- alnaser cca 400 kn
- majstor ovisno kak tko računa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zaboravil si da je kvačilo isto u banani, prednja kola ko zna, ali najvjerojatnije i ona, semerinzi spojnočkih ......
Glava ti gore fali...
10 tisučaka i dalje treba na vrpi imati za remont
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Radio sam ujakov 533ljetos generalno treba sigurno 10000kn.
jos smo zaboravili razvodni lanac spaner i lancanike!!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Zaboravil si da je kvačilo isto u banani, prednja kola ko zna, ali najvjerojatnije i ona, semerinzi spojnočkih ......
Glava ti gore fali...
10 tisučaka i dalje treba na vrpi imati za remont

A nisam zaboravio kvačilo, lamele su u setu za generalku, vođice ventila i ventili, brtva glave, semerinzi su u setu brtvi.
E jedino korpa nije uračunata.
Da u pravu si i prednja kola ali ona koštaju s pisama i bolcnom i ležajima max 200 kn ak ideš k tokaru da to sve strojno obradi koljevku onda oko 750 kn, tolko sam ja platio.
Ovo pišem jer sam tolko ja platio generalku u 12 mj 2014.
A možda je kod tebe štogod od navedenog skuplje pa poskupljuje generalku.
Živio.

Radio sam ujakov 533ljetos generalno treba sigurno 10000kn.
jos smo zaboravili razvodni lanac spaner i lancanike!!
Pa šta nisi uzimo set za generalku tam ti je tri zupčanika, lanac i španer uračunat u cijenu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pod hitno mi pošalji na pp podatke tog dučana koji u setu za generalku ima lamele, a u setu sa brtvilima za 200 kuna sve brtve i ventile s vodilicama.
Oko 15-tak kuna je samo ventil plus toliko vodilica
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ovak da rezimiramo:
-set za generalku možete pronaći u Antoš trgovini( provjerit cijene preko interneta)
- strojna obrada:
brušelje bloka, brušenje radilice na specijalu, ravnanje glave, uprešavanje stublina, dorada stojećih ležajeva, frezanje dosjeda ventila po potrebi, ugradnje vođica i ventila neznam možda sam još kaj zaboravil sve to 1200 kn strojna obrada Munjaković
Možda sam još kaj zaboravil napisat al cijena nije 10 000 kn nikak, možda ak majstor uzme 3500- 4000 kn za ruke a ima ih i takvih.:icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Cifra je taka kaka je!!!
Nitko nespominje razvodni lanac i podizace ventila i klackalice!!!
Ako se sve radi u detalje a radi se nakupi se tu toga!!!
Kod nas ruke kostaju oko 2000kn.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E to neznam zašto nebi, koja je fora, al Antoš tvrdi da su dijelovi iz srbije original,
evo kod mene radi lijepo,

Da cifra je kakva je.
Klackalice se ne mijeljaju već samo vijci za štelanje ili elementi.
Ako treba klackalica nova kompletna onda se ne isplati uređivat glavu jer klackalise koštaju 750 kn, kad se tu uračunaju ventili i sve kaj treba izmjenit + obrada glave koja košta oko 300 kn onda je isplativije kupit novu glavu za 2800 kn(indija) ili 3300 kn(srbija)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Muha je u pravu!!!
Jos ako su sklopovi petar drapsin jao si ga tebi!!!
Imao sam nekoliko slucajeva di su otpadali komadi klipa i zavrsili u karteru!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Interesantno, glava sama 3 i 300 iz srbije, a cjeli set (u kojem ima viška djelova jer kome trebaju za generalku standardni ležajevi radilice) 2 i 300, iz te iste zemlje
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Samo vike je rizik promjenit jer ti podizaci hoce puknit po duzini kad ih zakontras a klackalice se zajedu po osovini i po klackalici!!!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Samo vike je rizik promjenit jer ti podizaci hoce puknit po duzini kad ih zakontras a klackalice se zajedu po osovini i po klackalici!!!
Znam to je tak

Interesantno, glava sama 3 i 300 iz srbije, a cjeli set (u kojem ima viška djelova jer kome trebaju za generalku standardni ležajevi radilice) 2 i 300, iz te iste zemlje
Da interesantno baš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh