• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Poslije generalke na 533 je pritisak ulja 7 bara, a na 539 je pritisak 4 bara. Nakon zagrijavanja na 533 pritisak opada na 3 - bara, a na 539 pritisak opada na 1 bar.
Ovako je na mojim traktorima.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Bude i vise od 5 bara,osobito kad je ulje pred izmjenu i kad je hladno i po zimi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Previsoki tlak šteti jer kopa kanale po ležajevima videl sam na jednom MF-u kaj je majstor za prodaju zablokiral ventil na pumpi za 3 rh je utamanil ležajeve traktor je zavšil kod pokojnog majstora na Kalniku koji je otkril zakaj MF nakon 3 rh utamani ležajeve na radilici .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
Kak onda od moje susjede vozi več 30 godina i još se nije rasipal a kad je hladan na punom gasu ima 8 bara ( tak ga je majstor naštelal kad je generalka delana)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak onda od moje susjede vozi več 30 godina i još se nije rasipal a kad je hladan na punom gasu ima 8 bara ( tak ga je majstor naštelal kad je generalka delana)
susjeda očito ne vozi MF
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kada zaglavi ventil na pumpi onda pumpa tera nemilosrdno ulje pod velikim pritiskom i najcesce prvo pukne filter od ulja to sam nekoliko puta dozivio!!!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
triba na 539 stavit kapacitetniju pumu i nastelat je na 3 bara...ja sam reka da to moram napravit

ma da je i 2 samo da je uvik...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bude i vise od 5 bara,osobito kad je ulje pred izmjenu
Ovo mora de je opet neka greška ui tipkanju :icon_scratch:

Meni nikad nije uspelo složiti valjda nijednog da je imal nakon generalke više od 5 bara na hladno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Muha izgleda da si onda slab majstor vidis da drugi rade bolje generalke:icon_rofl::icon_rofl:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Morat cu ja na 542 stavit da vidim kolko on ima pritisak ulja mozda me slagira:(think)::(think):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Valjda nije poenta što više nego u propisanim granicama
Zadnji kojeg smo radili je konstantno imao 5 kp/cm2 na leru ili pod gasom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
4 cilindra na cc-a 900 okretaja na leru, ali na 533 teško da bu tak samo nek je mlak, a kamoli vruč.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
Muha izgleda da si onda slab majstor vidis da drugi rade bolje generalke:icon_rofl::icon_rofl:

Je @ bučo isto ko i tvoji majstori tebi kvačilo i boš pumpu:icon_thumright:.
Ovde ni bit generalka nego to da traktor radi sa velikim pritiskom ulja 30i kusur godina (ja pamtim 20 sigurnih a gazdarica veli da je traktor delan 80 godine) i niš se ni dogodilo još....
 

Najnoviji postovi

Na vrh