• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pusta mu na obje strane. Jel mora skinut obje trube ili se s jedne strane mogu pritegnut obje? I mislio sam da je nesto tako. Imali neki prijedlog ako mu se tu bude razlokalo kako rijesit ili samo ubacit diht mase ? :icon_eyes:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Moje iskustvo je takvo da je dovoljno bilo pritegnuti maticu da se zaustavi curenje ulja. Netko je na forumu predlagal i mazanje konusa sa silikonom da bolje zadihta.
Skidaju se ili obje trube ili se skine samo lijeva truba, pa se onda izvadi dif i tek onda se može s lijeve strane dotegnuti matica na desnoj trubi. To jest ak nisam ja kaj krivo zapamtil nek me netko ispravi ak treba.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Tacno tako.Skines lijevu trubu i zategnes maticu na njoj.Tad mozes skinuti i ujedno pregledati stanje dif.Zategnes maticu na desnoj trubi.Ako je dugo vozen sa luftom na klinovima nebi bilo lose skinuti komplet klin.U utor staviti silikon i stegnuti.Na slici se vidi matica M16 na desnoj trubi.
i00982-kopirati.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hvala lisnik na slici :(party):
Sad me zanima jel se diferencijal samo izvuce ? ili je pricvrcen na necemu ali kolko kontam njega drze poluosovine i lezajevi. A podugo je vozen tako i vecinom jednoosovinka na onoj njihovoj automatskoj kuki pa tu trpe dosta ti klinovi :icon_mad:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Kad skines lijevu trubu samo ga povuci van.Pazi nije bas lagan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Kolega Lisnik: imaš, vidim, kućište diferencijala u presjeku :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ to je oriđiđi kad skineš lijevu trubu dif može opasti van pa IMT je to kupi jednog da vidiš kaj si propustil kaj ga nisi imel (kaj misliš kak se dif štela?) :icon_axe: Kolega Lisnik pa ti si kaj Lupino samo on ima bolje teme na slikama.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
ZJ misli da je u presjeku jer je na slici puklo kučište(odljevak) gdje se ubada konusni zupčanik,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Dečki, bila bi zanimljiva anketa na HR gospodarstvima o tome koliko ih je imalo/nije imalo IMT-a u vlasništvu.
S ponosom velim da mi nismo imali niti jednoga (a vjerojatno nikad i ne budemo).
Imali smo (ili imamo) tri (novokupljena) traktora do sada.
Moj otac (vozi traktore od '69), NIKAD nije u život sjel niti na jednog IMT-a, a ja sam ih par put probal voziti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
I moj djed je kupil tri nova traktora, prvi mu je bil Zetor 2511, njega je prodal sa 9 godina starosti i jos nesto malo nadodal i kupil novoga 539, 82. godine.
Onda je 2000. g kupil jos jednog novog 539, taj potez mi ni dan danas nije jasan, zasto je isao jos jednog istog traktora kupovati, ali nazalost djed nije ziv pa ga ne mogu to pitati..
A isto bi mu bilo bolje (a i meni sad) da je ostao samo na zetorima, kad mu je vec prvi traktor bio zetor..

Moja najveca zamjerka Imt-ima je pustanje ulja na radilici i to im nikako ne mogu oprostiti, preko ovih sitnih kvarova nekako prelazim..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Zamjeril mu se 25-tak jer je bil spor i slab (motor). I naš prvi je bil 25-tak.
539 je delal krugove oko njega u to vrijeme, pa ga je zato izabral. A pogotovo zato jer je novi bil relativno jeftin, skoro 40ks (pojam velike snage u to vrijeme), a Zetora se dalo prodati po dobroj cijeni.
Mi smo napravili isti korak, ali na Štore 402. U razmatranju je bil i U445, ali je tada bilo teško dojti do njih, a i bil je spor. IMT nije bil niti u razmatranju.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam ko je bio inzenjer IMT-a kad ga je stvarao, ali zasto mu jednostavno nije dao 10cm visine od poda, 10 konja vise, malo vise tezine, pomaknuo kiler dublje kao sto imaju svi traktori i zasto pobogu nije sanirano to curenje ulja na radilici.
Da su ispravljene te zamjerke, to bi bio cisto ok traktoric za manja gospodarstva.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Taj je traktor konstruiran 40-tih...
A većina stvari nije mijenjana do danas.

Moja najveća zamjerka im je premali broj brzina, i ... nedostatak nožnog gasa u serijskoj opremi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Najviše ih prodavalo kaj ga nije trebalo dugo čekati od 74-78 godine Zetor se čekal od 3 mjeseca jedan kod mene 3511s čak 18 mjeseci i još je trebalo platiti u ondašnjim DM-ima carina u dinarima a 533 se mogel kupiti i na kredit . Nakon trečeg 533 došel je prvi 3511s od tad nije kupljen niti jedan 533 novi . Dok je Zekana kupljeno oko 3o-tak 3511s i tak dalje .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Neznam zašto večina piše o tom curenju ulja na radilici??
Kod djeda je 539,kupljen nov,sad ima treči par zadnjih guma novih,napravio pitanje koliko sati,i jedini kvar su bile pumpe za vodu..Ulje u hidrauliku nikad mjenjano,a dan danas radi kao i prije..Meni jedan od boljih traktor u tom rangu..
I večinu 539 kaj znam isto ni jedan ne pušta ulja na radilici..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Davnih godina u Križevcima je bio sajam ponekad se čekao ulaz od 2 do 7 sati kolona traktora je bila sa tri strane po kilometar . Traktora je bilo svakojakih najviše IMT-a kak je bilo vremena nekome je palo na pamet da idemo tražiti suhog IMT-a i masnog Dajca uz sav trud nismo našli .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nakon tih masnih i hrđavih traktora počeli ste dolaziti zetorima i ursusima - više nije bilo kolona i čekanja.
Od kad imate fine traktore - ni sajma više nema.

Popljuvaste vi tog malog IMT-a, a i dan danas imate večinom doma bar po jednog kak god da je mastan i nevaljan za bilo kakav posel.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,673
Muhać ovo si sto posto u pravu ali to vrijedi za čitavu Hrvatsku:icon_kidra::icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Popljuvaste vi tog malog IMT-a, a i dan danas imate večinom doma bar po jednog kak god da je mastan i nevaljan za bilo kakav posel.

Muhač ti si mlad pa neznaš kaj je nostalgija kod mene mislim da su 4 kom. 533 tri su nasljeđe kupil djed pa se nesmije prodati jedan (tvoj rad na njemu) nema penez za nekaj drugo ostali kak vele su ih se riješili dok je bilo vrijeme 80-tih . Ma gle nema 101-dina i Jugiča pa nitko za njima ne plače prošlo ih vrijeme tak je i sa IMT-om . Bil je dobar u svoje vrijeme (a za bolji se nije znalo ili nije smjelo znati ) !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vi ste poseban slučaj.
Nije badava jedna cura rekla da treba rampu ugraditi nakon one ravnice.....

Taj 533 o kojem ti pričaš kojeg sam ja davnooo radil je (takav kakav je mastan i nevaljan) zaslužil penez kak i tvoji svi skupa i nahranil koliko ono gladnih usta? 9 plus roditelji?
A ako se ne varam i prije njega je jedan iz istog krda bil u njihovom vlasništvu.

I nije istina da niko za yugovinilom ne plače :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh