• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nebu dobro, ta obična cijev bu za čas ko skija izgledala.

Radije ovu staru poravnaj kad bu skinuta ili ako ideš raditi novu napravi večeg promjera koristeči cijev s debelim mesom.



Glede Tineka i njegove dimilice.
Tu nema 7 mm lufta, na vrhu šerafcigera da ali tam gde je upet nema, možda dva i blok još nije u opasnosti.
Onaj ventil koji Mato spominje prekontroliraj. Zbog njega nema pritiska, a ne da ga ne pokaziva.
Jedna od diza je po zvuku u banani jer mi se čini da se ne vrti baš okruglo. Ako se ne varam to si nedavno serisiral?
Sad buš izgleda opet pa usput provjeri klackalice i cjev jer tu može jako gubiti tlak ulja, a malac se na leru ionak sporo vrti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Trebalo bi bit špene u ulju ako je blok već počelo glodat, kaj ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemreš ti to vidjeti, ako i ima kaj to pobere filter ili se nataloži u karteru pa u ulju koje ispustiš nema.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
A kolko inače radilica smije max. šetat naprijed nazad?

Jel potrebna kompl. generalka ili se samo mijenjaju ti aksijalni ležajevi ako je šetanje radilice preveliko?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pravilu nesmiju imat lufta ko ni leteči samo što aksijalni ne lupaju pa može ič neko vrijeme tako!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Aksijalnog lufta mora biti inače dolazi do zaribavanja i do pucanja radilice...
U ovom slučaju dozvoljeni luft je 0,05 do 0.25. U praksi može i više ali onda obično dolazi do curenja ulja na špagi ....
Predpostavljam da je na Tinekovom 533 stari tip radilice ( takozvani sirovi ležaj ) i tu je malo problem doma pripasati aksijalni ležaj ali da se i to odraditi.

@ Mane, nije potrebna generalka, dovoljno je zamjeni aksijalne ležaje većom specijalom ili kombinacijom dvije specijale. Ovisi koliko je sama radilica poderana.
Kad se radi generalka taj luft se na strojnoj obradi obradi na neku od specijala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Malo sam znatiželjan pa ispitujem, motor mora širom ili postoji neki drugi način njihove zamjene?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Znatiželjan predpostavljam radi svog?
Kod tebe nije problem, ti skidaš samo onaj limeni poklopac, a na IMT- u treba celo čudo priprema (hauba, hladnjak, prednja kola ...)da bi skinul karter i došel do aksijalnih.
Na većini motora se to odradi skidanjem kartera i nema potreba za večim rastavljanjem.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Dizne nisam niš štelal još,al vidim da moram jer u rado pocne trokirat...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ma čisto iz znatiželje pitam, kod mene je trenutno problem u PVP na jednom. Počel je na leru delat na dva cilindra i očit je gubitak snage. Dizne su bile na pregledu i sve su poštelane na 210 bara, sad još moram riješit pumpu kad se malo opernatim.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nebih htjeo neutemeljeno tvrdit al nije li 210bar. previše??
Nebi li trebalo bito oko 160??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ja od kad sam ovoga proljeća saštelao dizne traktor se puno manje grije. Nemam termostat na traktoru i u berbi kukuruza temperatura ne prelazi 60, a prije je išla do 80.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Kod mene je U445 u pitanju. Da je pumpa dobra onda idu na 230, ovako ih je stavio na 210 dok se pumpa ne obnovi.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Nebih htjeo neutemeljeno tvrdit al nije li 210bar. previše??
Nebi li trebalo bito oko 160??

Da u pravu si , previše je, imam knjizicu za IMT-539 i lijepo pise da dizne idu na 175 bara. Znači nikako na 210, ta pumpa se mora raspasti na tim pritiscima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Nebih htjeo neutemeljeno tvrdit al nije li 210bar. previše??
Nebi li trebalo bito oko 160??
Nije previše. Nazivno štelanje je na 230±5 bara. Može na niže, ali onda je izgaranje lošije.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
ne moram citati postove od prije tema je IMT 539-533 , i rekao sam za koji traktor i koliki pritiska se stela, e sad ako sami proizvodaci IMT-a ne znaju na koliko se stelaj udizne na 539 pa napisalo krivo ne znam. Jer ocito drugi znaju bolje nego oni koji su ga proizveli
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zna li neko kako su rijeseni oni klinovi gjde se kopcaju poluge na trubama? Kod komsije se to razglamalo i pusta mu opasno ulje. Jel iznutra ima neki saraf koji steze to sve ili nekako drugacije? :icon_e_sad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh