• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Ispod soma kuna nije pošteni servis, a sve ovisi kaj je još osim elemenata potrebno zamjeniti.

Evo pumpa je stavljena na traktor, postelane su dizne i ventili i traktor radi puno bolje nego prije..
Jedino me zanima kako bude palil dok bude hladnije..
Na pumpi je mjenjano ovo:


Onaj prijasnji problem da pumpa ne nalijeze dobro na kuciste razvoda smo rjesili podmetanjem i dobro je zadihtano diht masom, ali primjetil je majstor da malo slini izmedu razvoda i bloka motora, ali to mi se nece rjesavati, nek bude tak kak je..

Jedino sad dok sam odlazil od majstora, ja mu dam gas, a rucica gasa mi se vrati u nazad, zapravo nekad se vrati, nekad ne, tj sam si smanji gas, kao da ju nekakva jaka opruga nazad vraca..
U cemu je tu sad problem, jel treba gdje kaj otpustiti ili stegnuti?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Evo pumpa je stavljena na traktor, postelane su dizne i ventili i traktor radi puno bolje nego prije..
Jedino me zanima kako bude palil dok bude hladnije..

Sad sam ga ujutro palil, nije hladno i jako tesko je upalil, vergla 5-10 sec i onda prime, a dok je upalil, dimil je jos jednu minutu poslije bijeloga dima, onda sam mu dal gasa i dim je nestal..
A prije remonta pumpe ovoga bijelog dima nije bilo dok je traktor upalil..

Neznam vise sta napraviti, jedino da pumpu zakrenem malo u ranije paljenje..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Jel je izrazito bijeli dim ili vuče na paru ? Bijeli dim je loše sagorijevanje (nedovoljna temperatura za samopaljenje razloga više glavni kompresija) a ako vuče na paru voda u gorivu ili staro loše gorivo . Buduči da imaš linijsku pvp trebal bi paliti na zub ali IMT zna iznenaditi nekim sitnim problemom .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Pa ne znam kakav je bas dim, ali vise je bijel, nego da je para..
I dok je upalil onda je trokiral dok mu nsam dal gasa i dok nije izbacal toga dima..
Budem pumpu pomaknul u ranije paljenje, i onda bi moral bolje paliti, a mozda su svemu krivi i radni sati (7300), ali traktor ne trosi ulje, ne dimi na iber i ima vise nego dobar pritisak ulja..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ako pušta grijač bacal bi crni dim lupal i dodaval gas dok ne potroši naftu iz grane ali bi palil na zub .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Sad sam ga ujutro palil, nije hladno i jako tesko je upalil, vergla 5-10 sec i onda prime, a dok je upalil, dimil je jos jednu minutu poslije bijeloga dima, onda sam mu dal gasa i dim je nestal..
A prije remonta pumpe ovoga bijelog dima nije bilo dok je traktor upalil..

Neznam vise sta napraviti, jedino da pumpu zakrenem malo u ranije paljenje..

Ako je pumpa vračena na oznaku onda takvih problema poslije remonta nebi trebalo biti.
Možeš probati sa ranijim paljenjem.
Jel si ono vračanje gasa riješil?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Je, pumpa je vracena na oznaku, i mozda malo bolje pali nego prije, al sve je to jako lose..
Ali zato sad i dimi bijelog dima dok upali, a prije remonta nije..
Nisam rijesil ovo s vracanjem gasa, nemam vremena, u cemu bi tu bil problem?
Pojacam gas na 1900 okretaja i on mi se u voznji smanji na ler i dosta tesko se pomice rucica gasa, dok je prije isla sasvim lagano.

Inace platil sam remont pumpe 1500 kn i nisam zadovoljan ni malo, najrade bi ju opet skidal i nosil nazad, ali problem ju je stavljati kad ju moram podmetati..
Bolje da sam ga vukel ujutro prvi put dok bi ga palil nego tolike novce dati za nist.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Ivane, to zvuči ko loš remont. Prijatelj je radio na 558 i sad kad upali na hladno dosta trokira i dimi. Poslije je ok.

Marinko, od čega je pumpa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Klipne VT pumpe od 533 i 539 nisu ni slične, ni roto ne paše.
Ako pričamo o Rakovićinom motoru.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,130
Jel na 533 ima samo klipna pumpa, ili ima i rotaciona?
Odnosno, jel može bit 533 koji nema regulaciju okretaja sa zrakom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ako je kojom srećom gore završil Fiat motor i ako si ponosan vlasnik takve makine onda imaš roto pumpu.
Za ostalu sirotinju je rezervirana klipna regulirana preko usisa.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,130
Jel tehnički izvedivo ubacit neku rotacionu na 533 koji ima klipnu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Mislim da bi se moglo bez nekih velikih problema.
Pitanje je dali bi bilo kakvih pomaka na bolje, rekel je moj kolega koji ima oba da radije radi sa 533.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Ivane, to zvuči ko loš remont. Prijatelj je radio na 558 i sad kad upali na hladno dosta trokira i dimi. Poslije je ok.

Marinko, od čega je pumpa?

I meni se cini..
Prije je isto tesko upalil, ali nije dimil i nije trokiral ispocetka. A i pocelo je ulje sliniti na stangicu gasa, a prije cijela pumpa bila suha..
Pumpa nazad ide dolje, ali ne znam jel bude kakve koristi ako ju opet odnesem tom sarlatanu, jer dosta ljudi se zali na njega, a i sam bi nabio glavom u zid jer su mi rekli da k njemu ne nosim, a ja ipak odnio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh