• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
32,804
Kolko ja vidim riječ je o 539,ventil za tlak je na pumpi ulja.Prvo zamijeniti klavijaturu pa buš videl kakav je pritisak pa onda dalje.
:(y): Nisam pratil na satu.
Nevjerujem da je radilica, prije cahura na klipnjaci.....
Moze biti da manometar nepoikazuje dobro.....
Na pumpi se ubaci podloska, nemoj pretjerivati s debljinom, mislim da je 1mm dosta..... Al ja to nebi radio.....
Čahura klipnjače nema veze sa pritiskom ulja.


@Ivan1111, ja sa Agroprodajom iz ZG imam solidna iskustva, Radovan kuži problematiku.
Naj sigurnije ti je staru klavijaturu u jednu ruku, a šubler u drugu i u dučan.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
821
Znam da je malo glupo pitanje ali bolje pitati.
Dok sam malčirao grana mi je potrgala sva pera na ventilatoru na imt 539.
Kako sada dođe ovaj naoštreni rub, prema traktoru ili prema hladnjaku.



 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pa nemožes ga okrenut.
Gdje ide pumpa je s te srane ako se ne varam rupa.
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Jučer riješio klavijaturu na 539.
Nakon šta sam obišao bar 6 trgovina dijelovima i nisam našao niti jednu kakva meni treba u AutoPoljostroju smo riješili problem tako da sam kupio pojedinačno nove klackalice i osovinu.
Složio sam i sad pritisak ulja kad je temp. vode 85C na ler gasu je na vrhu crvenog.
To je veliki napredak jer ne pada na nulu.

E sad jel bi još kak mogao podići tlak ulja, bar malo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
32,804
To ti je dosta na ler gasu, ali ako ti baš imaš želju nafrkni mu sigurnjak na pumpi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
2,083
Onda samo navali, ak ti je hauba još skinuta jen posel manje imaš još samo prednji trap pa onda karter.... jedna šajbica M5 pod feder od sigurnjaka i na 1.5 bar si na vruće
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Kad bi imao kontrolnu lampicu ne bi se sekirao. Kakvo ulje koristiš?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Ulje Ina Super 5.

Mika, jesi siguran da ću išta dobiti sa pločicom pod federom od sigurnosnog ventila.

Jer po meni taj ventil je ovak i onak zatvoren kad je tlak 1 bar, on se vjerovatno otvara na 5-6 bara.

Jel ima netko konkretna iskustva s tim ventilom?

Muha, veliš: Nafrkini mu sigurnjak na pumpi.
Na mojoj se nema kaj nafrkunti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
3,218
Na mojoj se nema kaj nafrkunti.


Misliš "pump"i probaj ubacit vijagru morti pomogne:icon_wink::(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh