• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Pa 4500 sati generalno nije vrijeme za generalku.Ali jel će generalke biti ili ne ovisi o stanju motora a ne o stanju na satu.Ako su ležajevi tak jako potrošeni trebalo bi se čuti "kucanje" u motoru?Jel se čuje?Realno na 1500 sati se isto ne rade generalke ali se nekad zbog bisera od vlasnika i rade.Kao jedan naš što je bio kupio novi traktor i ovi mu napravili prvu izmjenu ulja nakon 50 sati i dalje je trebao on sam raditi.Međutim on to nije skontao pa je njih čekao da dođu i promijene ulje.I tako čekao on par godina i nakon 1400 sati sa istim uljem je nešto zacvililo u motoru i više se nije dao okrenuti.Tako da,kreni od glave prema dolje kak su ti rekli i budeš vidio sam za što je vrijeme a za što ne
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nevjerujem da je radilica, prije cahura na klipnjaci.....
Moze biti da manometar nepoikazuje dobro.....
Na pumpi se ubaci podloska, nemoj pretjerivati s debljinom, mislim da je 1mm dosta..... Al ja to nebi radio.....
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Raskopao danas klavijature, zubi na osovini do 0.4mm, fale dijelovi košuljica klackalica itd.
I sad naravno krenem da zamijenim. Kupim prve, ok ne paše cijev od ulja pa premjestim sa stare, kad ono ne mogu dobiti zračnost na ventilima, cijelo vrijeme stisnuti.S tim da baš ne gaze ventile i podizače sve po sredini.

Kupim druge, opet ne paše cijev od ulja, pa premjestim sa starih klavijatura i opet ne mogu dobiti zračnost.
Skužim da nosač klavijatura je dva mm kraći na novima od starih, ok budem i njih premjestio sa završim posao, ne danas, nije isti promjer.Ove gaze ventile i podizače po sredini.

Za poludit, 8 sati i 250 km sa autom , a još nisam niti završio.

Jel imao netko iskustva, koje i gdje kupiti klavijature u Zag da odgovaraju?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kako nepase cijev od ulja?
Treba ju savinuti kako tebi odgovara, slikaj kako si montirao i slikaj koje si djelove kupio
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Vratio sam ih u dućane, tak da ne mogu slikati.
Nije problem u samom položaju cijevi već u njenim završecima:
1.Zapertlana na samom vrhu tako da matica ne prolazi preko zadebljanja, moj holender je tipa da mora ući cijev u njega pa rašireni dio i preko svega matica
2. Je bila takvog tipa, ali premala matica i cijev prekratka da u bilo kojem položaju dože do holendera (jednostavno ne izvedivo)

No najveći problem je kad se svi vijci za štelanje ventila na podizačima ušarafe do kraja i nariktam dva ventila koja trebam štelati (podizači ful dolje, ventili zatvoreni, nema lufta, nula, tj. ventili su mrvicu otvoreni). Stavim stare klavijature, luft cca 5 do 6 mm.

Obje su bile indijske. Na jednoj kutiji je pisalo da je za perkinsa IMT , tri cilindra, a na drugoj sam zaboravio.I kao što rekoh nosač klavijatura je niži cca 2 mm u odnosu na moje orginalne. Motor nikad otvaran tak da nema govora da je neka kemija rađena sa motorom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Kolko ja vidim riječ je o 539,ventil za tlak je na pumpi ulja.Prvo zamijeniti klavijaturu pa buš videl kakav je pritisak pa onda dalje.
:(y): Nisam pratil na satu.
Nevjerujem da je radilica, prije cahura na klipnjaci.....
Moze biti da manometar nepoikazuje dobro.....
Na pumpi se ubaci podloska, nemoj pretjerivati s debljinom, mislim da je 1mm dosta..... Al ja to nebi radio.....
Čahura klipnjače nema veze sa pritiskom ulja.


@Ivan1111, ja sa Agroprodajom iz ZG imam solidna iskustva, Radovan kuži problematiku.
Naj sigurnije ti je staru klavijaturu u jednu ruku, a šubler u drugu i u dučan.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
722
Znam da je malo glupo pitanje ali bolje pitati.
Dok sam malčirao grana mi je potrgala sva pera na ventilatoru na imt 539.
Kako sada dođe ovaj naoštreni rub, prema traktoru ili prema hladnjaku.



 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa nemožes ga okrenut.
Gdje ide pumpa je s te srane ako se ne varam rupa.
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Jučer riješio klavijaturu na 539.
Nakon šta sam obišao bar 6 trgovina dijelovima i nisam našao niti jednu kakva meni treba u AutoPoljostroju smo riješili problem tako da sam kupio pojedinačno nove klackalice i osovinu.
Složio sam i sad pritisak ulja kad je temp. vode 85C na ler gasu je na vrhu crvenog.
To je veliki napredak jer ne pada na nulu.

E sad jel bi još kak mogao podići tlak ulja, bar malo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
To ti je dosta na ler gasu, ali ako ti baš imaš želju nafrkni mu sigurnjak na pumpi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
Onda samo navali, ak ti je hauba još skinuta jen posel manje imaš još samo prednji trap pa onda karter.... jedna šajbica M5 pod feder od sigurnjaka i na 1.5 bar si na vruće
 

Najnoviji postovi

Na vrh