• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Pozdrav svima. Kad stignem citam forum i uz vasu pomoc sam uspio pohvatati neke osnove s obzirom da sam u totalni pocetnik . Hvala na pomoci i trudu. Htio bih cuti vase misljenje.

Radi se o 539. Prije nekih 120 sati rađena generalka, strojna obrada radilice, bloka, nove cahure cilindara, obrada glave, Novi ventili, vodilice ventila itd... Klipovi, lezaji itd..
Od kad je izasao iz radione pri startu na ler gasu je malo dimuckao, kad se zagrije prestane,
a pri opterecenju i jacem gasu u brdo recimo dok vucem punu prikolicu drva zadimi fest.
Na mjernu sipku ne puse ali prska ulje. Inace pali ko mina, prvih 10-15 sekundi radi malo nemirno, poslije sve pet. Napomenuo bih da je dimljenje bilo izrazenije u pocetku, kako prolaze radni sati sve manje. Ali i dalje mi ulje nestaje prebrzo i prska van na mjernu sipku
I jos me zanima koliko bi na njemu poslije generalke pritisak ulja trebao biti, kod mene je na hladno oko 4,2 u leru, kad je fest zagrijan padne na nekih 1- 1,2 jel to normalno.
Pitam sve ovo da vidim koje su mi opcije da dovedem traktor u red ?

Zaboravio napisati, kad sam mijenjao auspuh vidio da je koljeno auspuha poprilicno masno iznutra...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Biće da te majstor zafrknuo po pitanju karika čije su ugrađene?
Komplet dijelovi čiji su?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,169
I moj baca ulje na mjerac i tako od kad je kupljen nov, ali ne dimi na njega, a ni na cep za doljevanje..
Samo sto moj dimi plavo, a to mi kazu da je radi bosh pumpe, a i cini mi se da dobiva malo vise goriva, jako je ostar na gasu i ide ko simplon..

A stari 539 ima 7200 sati i ni kap ulja ne baci na mjerac, pa makar gas bio odvinjen do kraja, a sipka izvadena..

Netko mi je rekao da su u neke masine stavljani neki branici da ne moze bacati ulje na mjerac, a u neke da nisu..
E sad koliko tu ima istine neznam, jer nikad nisam vidio masinu iznutra..
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Plavi dim zasmrdi po ulju pri jacem gasu i opterecenju. Iskljucio bih bosch pumpu jer je glanc nova isto kao i ulosci dizni, sve ustelano. Jedan drugi majstor mi veli kako je moguce da je pri montazi koja karika pukla ili pogresno okrenuta..Ugl smatram da ne bi smio toliko zakaditi ..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,169
Moj ne kadi bas pri opterecenju, skroz normalno, i to tamni dim, ali na leru uvijek kadi plavo, bio hladan ili vruc..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Opet šrafljenje...Na 533 curi ulje po lameli

11081365_863412303705261_2039614678829164540_n.jpg


10455760_863412347038590_4007367877175545312_n.jpg


11083666_863412417038583_4766733177437244074_n.jpg


11128906_863412463705245_6381180961926842034_n.jpg
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Lijepi stroj- ovaj na prvoj slici u prvom planu lijevo.
To je od majstora makina? :icon_wink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Nije,pomažem kod mehaničara...To je 3. traktor ovaj tjedan...Još imamo Hurlimanna i univerzala jednog
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Poz evo neki dan sam zamijenio puž i vreteno volana i sad mi nes nije jasno.. Znaci na novom vretenu se dobiju one konusne plocice kaj idu goree na vrh radi ležaja.. i sad je to sve skolopitio i kada se volan mota na sredini negdje ide tesko a kad se smota u bilo koju starnu ide lagano? Sad me zanima jel to radi kuglica dok ne naprave ležište na konusu tom ili kaj ? :)
Btw, Sretan Uskrs svima koji ga slave...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako sumnjaš na to otpusti maticu tj. ležaj pa vidi razliku ..

Ovako opisano ne bi trebalo stvarati probleme
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Imao sam problem prije 2 sedmice, na imt 539 je blokirala hidraulika u gornjem polozaju.
Majstor je to sredio, radi okk.
Nego danas prvi put od onda isao orat, i posto mi je majstor rekao da se one polugice za regulaciju dubine drze skroz dole dok se obavlja tranaport, dignem ih ja gore da cu regulirat plug, one ga dizu gore, kao i kuglica do njih.
Znaci nemogu vise regulirat plivajuci hod pluga.
Dali je majstor nesto zamjesao ili?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A skolo pa je isto al kada je otpustito onada volan ide malo dole malo gore jel to normalno?
ako je isto onda nije problem u njima ..normalno je da ide gore/dolje dok je otpušteno ..


Imao sam problem prije 2 sedmice, na imt 539 je blokirala hidraulika u gornjem polozaju.
Majstor je to sredio, radi okk.
Nego danas prvi put od onda isao orat, i posto mi je majstor rekao da se one polugice za regulaciju dubine drze skroz dole dok se obavlja tranaport, dignem ih ja gore da cu regulirat plug, one ga dizu gore, kao i kuglica do njih.
Znaci nemogu vise regulirat plivajuci hod pluga.
Dali je majstor nesto zamjesao ili?

kod oranja kuglica ide dolje, dubinu reguliraš kockicama , tj. tu se regulira vučni otpor .

Ako to sada ne radi kao prije nešto je ujebo
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Normalno je da dižu ruke gore samo zavisi na kojem dijelu kvadranta, trebale bi više pri vrhu. Treba poštelovati ako dižu u doljnjem dijelu.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo rijeseno, cini se da je do sad bilo u kvaru, pošto se do prije majstora nisu dizale poluge pomicanjem kockica.
Nasao sam regulaciju na malo manje od pola skale.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Probušila se membrana? Kakva je to pumpa, Talijanka?

Nego, čemu ova krpa?
Baklja, zaostala od zimskog opalenja :icon_rofl:


image upload
 

Najnoviji postovi

Na vrh