• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

ljupko9

Novi član
Tu od
16 Kol 2016
Poruka
5
Imt 539 slabo pali kad je hladan i hladnije vrijeme i zadimi puno. A na leru dokradi izbacuje plavkast dim
 

ljupko9

Novi član
Tu od
16 Kol 2016
Poruka
5
Plavkast dim samo dok radi na leru. Dok se vozi i u teretu crn dim kad se optereti sto je normalno. Za ulje ne znam da li trosi, mozda malo. Da li je moguce da je oslabila Ac pumpica, to sam planirao zamijeniti. Jer kad sam je otvorio bilo je nekog ulja po membrani pa mozda propustsa malo pa zbog toga pusi plavkast dim. A na odusak skoro da i ne puse.... Ne znam opet, pitam za savjete. Pozzz
 

Dacha

Novi član
Tu od
24 Lip 2016
Poruka
3
Evo me posle dugog odsustva, msm da je problem resen odneo sam pumpu i dizne kod drugog bosiste taj majstor je otvorio celu pumpu i video da lageri nisu dobri zamenio i jedan druk ventil upravo na prvom cilindru gde je i stekala dizna tj ulozak, zamenio i povratni ventil elementi su vec bili uradjeni to je oke to me opet kostalo 75 E namestio sam pumpu traktor sada radi :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nigdje, ulje je isto u mjenjaču, hidraulici i diferencijalu s poluosovinama.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Hvala Kolega.

E da dali je to onda isto tako i na imt 549 obicnom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozdrav ekipa. Nisam dugo bio na forumu pa nez jel to neko pitao, a nemogu pronaci.
Ovak stvari stoje, dao sam radit instalaciju na mom IMT 533. Sad jer bolje osigurace stavit na staro mijesto iza filtera ili ih ugradit pod volan?
I curi mi gorivo izmedu rezervara i pipice, stavio sam i one bakrene platnice i opet. Sad jer ima neki silikon ili neka bolja ideja za to sprijeciti jer mi je vise flase ispod casice dosta.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam jel bilo gdje već pisano, nemogu nać, jel možda netko zna koji je navoj na grijaću od imt-a na usisnoj grani?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam da se normalno šarafi, nego mislim koji je promjer, oblik gvinta, metrićni ili colni i kolko?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imam 539 87god i sa godinama je dobio lufta u volanu,ne previse ali nakon pozajmljivanja komsiji,traktor je uvek isao udesno cim se pusti volan,pretpostavljam da je udario u nesto.Majstor mi je radio komplet trap,nov centralni klin biksivanje centralnog i rukavaca novi aksioni i kuciste je sredjivao.Traktor sad ide pravo kao strela,ali je nenormalno tezak na volanu.On kaze da tako mora biti dok se biksne ne razgaze,a meni je cudno jer evo napravio sam vec par sati i nista se nemenja.:icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
teško je reči zajebo te , ali izgleda da je
1, dogni rednji kraj traktora pa probej okretati volan , mora biti lagan da ga vrtiš malim prstom .

ako ide lagano onda se vrati ovdje po ostatak priče
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Uvjek je to tak nakon piksiranja.
Normalno da je teži nakon piksiranja jer je sad sve "knap". Nakon nekog vremena (par sati je pre malo jer bi se onda još za par poderalo na staru mjeru) se bu to uluftiralo.
Možeš si pomoči malo guščim podmazivanjem.

Jedino ako ga je uknapiral previše pa je zato težak, a to bumo najbolje znali kad ga isprobaš po Puknutovom receptu.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali je nek stavljo indijski alnaser na traktor, kod mene je stari tip i sporo vergla, a kazu da su ovi indiski sa planetarcima brz.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Više komada, i na četiri cilindra (rakovica, 558) i na tri cilindra (539), još ni jedan nije stao.....doduše na solidne motore
Zašto ga mijenjaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh