• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Imam na 10km preko granice Jusel pa su cijene dobre i ima izbor tipa za kvačilo Turska, Indija, Kron.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Vozio sam grupe iz Indije i to je tako lijen narod da je to cudo, nebi me iznenadio da zbog same lijenjosti preskoce neku stepenicu u obradi tih dijelova recimo termicku obradu. Nerade oni to iz objesti ili da nekom napakoste, vec zbog toga sto im se to jednostavno neda odraditi. Tako bar ja vidim problem sa djelovima iz Indije.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Postavi malo konkretnije pitanje što se točno događa.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Na 90 nemoguče, jedino ako neko (toplomjer) laže.
 

bashamrkalj

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
10
Pritsak ulja poceo da pada na crveno oko 0.5-0.6 kada opteretim traktor a to se desilo nakon freziranje i temperatura od 90C pre toga je pritisak stajao na 1.2-1.3 kad je dobro zagrejan
 

bashamrkalj

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
10
To je ok, nema brige.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

pa pre da se desi da zagreje do 90C nije bilo tako drzao je oko 1bar na 80C
a sad je na 0.5 jel postoji mogucnost da je zbog toplog vremena?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Da zagrijan je bio na 90, to je temp. vode u normalnom radu bez opterećenja. Tada ti je temp. ulja na nekih 60-70 C°, sa većim opterećenjem raste i temp. ulja i ono je rjeđe i tad pritisak pada.
Kažeš da je to nakon frezanja bilo, frezanje poprilično optereti motor.
Možda je i ulje već staro i polako gubi svojstva.
Ima tu dosta čimbenika koji utječu na pritisak ulja u samom motoru.
0.5 bara je kao neka donja granica koju motor mora imati za normalno podmazivanje. Da to imaš nakon nekog laganog posla onda bi se trebao zabrinut.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da ima samo lampicu uopće ne bi brinuo oko toga.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

bashamrkalj

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
10
Da zagrijan je bio na 90, to je temp. vode u normalnom radu bez opterećenja. Tada ti je temp. ulja na nekih 60-70 C°, sa većim opterećenjem raste i temp. ulja i ono je rjeđe i tad pritisak pada.
Kažeš da je to nakon frezanja bilo, frezanje poprilično optereti motor.
Možda je i ulje već staro i polako gubi svojstva.
Ima tu dosta čimbenika koji utječu na pritisak ulja u samom motoru.
0.5 bara je kao neka donja granica koju motor mora imati za normalno podmazivanje. Da to imaš nakon nekog laganog posla onda bi se trebao zabrinut.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

u lagane radnje temperatura vode je oko 70-75 a ako je bas vruce ide do 80C
Do tad nikad mi nije zagrejao do 90C nakon freziranja.
Promenio sam ulje i opet isto i u lagane radnje ako bas radi oko 1 sat traktor zna da padne na nekih 0.6bara a pod opterecenjem drzi oko 3-3.5 bara, neznam stvarno sta se desilo pre to da se desi traktor kad sam ga palio ujutro imao je 4.5 bara pritisak na ler gas hladan a bas zagrejan nije bilo ispod 1 bar na ler gas.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda je bio neki aditiv u ulju, ti si prvi put mjenjao ulje?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh