• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Svima koji su imali prilke probati nekaj zapeče o razraditi je jasno kak zapečena mjesta izgledaju. Tak izgleda i ovaj cilindar i tu ni sveta voda s Međugorja ne pomaže.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Marko ono crno američko smeće zvano coca cola ti je zakon za te stvari. U svaki celindar nalij i drugi dan buš ga mogel sa kurblom 99% okrenuti, ali kak i muha veli, on ris na prvom celindru mi izgleda ko da je karika pukla i zaorala!

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk

Joj ljudi dragi kakve provale se sve mogu procitati po tim forumima... Uz sva cuda koja su izmišljena baš za razrađivanje blokiranih mehanizama covjek bu išel cocacolu u cilindre natakat? A koja je ta djelatna tvar u cocacoli da bi to razradila? Ima malo ortofosforne kiseline i to je sve..

Neko je vec spomenul otvaranje razvoda, ja bi isto to napravil za pocetak iako ne ocekujem baš neko rješenje, a onda prvi trap proc i makinu dole. Ak je kolega dal za traktor strojeve u protuvrednosti 3500 kuna kak je rekel, onda mu se možda isplati to složiti. Na taj traktor da bi se doteral u red treba metnuti bez pretjerivanja 10 - 12 hiljada kuna, ako hoceš da bude kak bog zapoveda, skrpati se može i za dosta manje..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Riješeni svi problemi oko 533.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Nadam se da si na materijalnom dobitku :)
Osim neprocjenjivog dobitka da nemaš brige s njim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Vi dva brata po Ursusu nemate pojma ni jedan kakav je to fini aparatič, jedan dobar 533 imati je nešto neprocjenjivo, sa svim njegovim manama koje bute vi dva sad odmah naveli.
Pa da vas preduhitrim, 533 ima jednu jedinu zamjerku s moje strane a to je zimski start. Sve ostalo u svojoj klasi ima savršeno.

Naravno, da bi Markec dovel svog u takvo stanje je hrpa love, kaj sam u startu i napomenul.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ti tak kažeš onda nema sumlje ma vozil sem ja takav stroj dok si ti imal 2 godine i ove godine sam prigrnjaval sijeno buduči da je pauk bil Kuhn pa sem to odradil (malo protiv volje ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Bil je fin aparatić 60-tih možda, no i već onda su 10-tak godina stariji švapski "tukaći" bili moderniji od njega...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ako ti tak kažeš onda nema sumlje ma vozil sem ja takav stroj dok si ti imal 2 godine i ove godine sam prigrnjaval sijeno buduči da je pauk bil Kuhn pa sem to odradil (malo protiv volje ).
Vozil, vozil..... ti si vozil na stotine traktora pa kaj sad kad je u tvojoj gĺavi i tvom odgoju crta povučena kaj se opcenito IMT-a tiče.

Bil je fin aparatić 60-tih možda, no i već onda su 10-tak godina stariji švapski "tukaći" bili moderniji od njega...

A tvoj Štorko je mlađi i moderniji u tri...... pa si ga opet išel restaurirati, skup z menom, do zadnjeg šarafa.


IMT JE STROJ KUME MOJ
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Često mi je potreban tako mali traktor, ali za ovog je trebalo puno truda i vremena, a najviše novaca.

Ispala takva prilika, ja nisam uložio apsolutno ništa u njega, osim malo vremena za rasklapanje. Materijalno nisam u prevelikom plusu, ali u plusu sam s time što sam dao tri stroja u zamjenu koja se nikada ovako ne bi riješio, a ovako sam dobio novce na hrpi i super.

Naići će opet neka prilika i bit će

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Imam jedno pitanje iako vidim da je već bilo priče o tome.

539 star 19 god. , prvi vlasnik. Tlak ulja kad se zagrije 80C padne na nulu i lagano se tada čuje lupanje iz motora, ali samo kad je tlak na nuli. Kad se hladan traktor upali tlak je 3 bar, na ful gasu 4 bar.

Sada ima 4500 sati. Prije cca 1000 sati zbog istog problema promjena uljna pumpa, gotovo isti vrag, možda malo bolje.

Kužim da je vjerovatno problem u ležajevima radilice plus potrošenost ostatka motora.
Inače traktor ne troši ulje, vuče normalno, pali normalno, sve u svemu jako očuvani traktor.

po meni je malo prerano za generalku, pa to je samo 4500 sati ,a ima ih u selu i sa 7 000, nisu baš nešto ,ali voze bez generalke.

Da li je moguće nekom kemijom sa uljnom pumpom dići njen tlak za cca 1,5 bara.
Gledam onaj njen sigurnosni ventil za kojeg mislim da je sigurnosti, a da se njime ne regulira izlazni tlak pompe. A ako on ipak regulira tlak, kaj bi se desilo da se ubaci koja podloška ispred osigurača.
A i na klavijaturama se kao može podesti protok ulj, a samim time i tlak u motoru.

Nemam koga sa iskustvom za pitati, a ovdje vidim da postoje ljudi sa voljom i kaj je najbitnije sa znanjem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Za početak provjeri u kakvom stanju su klackalice, tj kolko su poderane a onda možemo probati štelati pritisak.
E da, izvadi ventil van koji je na tlačnom vodu prema filteru (ispod onog aluminijskog poklopca kaj ga drže tri vijka za ključ 13) i probaj ga počistiti i provjeriti u kakvom stanju je kuglica.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
Kolko ja vidim riječ je o 539,ventil za tlak je na pumpi ulja.Prvo zamijeniti klavijaturu pa buš videl kakav je pritisak pa onda dalje.
 

Ivan1111

Novi član
Tu od
4 Lis 2018
Poruka
7
Jel po vama 4500RS vrijeme za generalku ili ne?

Trebam traktor za nekih sljedećih cca 2000RS, pa sam mislil promjeniti samo ležajeve od radilice i istu obraditi. Znam da ćete reći da je posle gotovo isti kao i kod full generalke, ali bum delal sam, tak da me to ne brine.

Kak se može vidjeti da je problem u klavijaturama, bez da se zamjene s novima.
Ali ja svejedno mislim da nije do njih čim utjecaj na tlak ima zagrijanost motora, aipak je površina ležaja na radilici veća od ovih gore, akod hladnog motora je tlak OK.
 

Najnoviji postovi

Na vrh