• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
normalno da bum otpojil akumulator.baš mi se ga neče skurit il kaj drugo.
al to bu čekalo vikend ak ne i duže sad mi ga nebu trebalo ,opral sam ga podmazal,nalil do čepa.eventualno ga upalim da malo odradi svak 2-3 tjedna.
hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
normalno da bum otpojil akumulator.baš mi se ga neče skurit il kaj drugo.
al to bu čekalo vikend ak ne i duže sad mi ga nebu trebalo ,opral sam ga podmazal,nalil do čepa.eventualno ga upalim da malo odradi svak 2-3 tjedna.
hvala.
Samo nemoj da bu čekalo do prolječa :rolfer:
Podmaži obavezno bendix na onom šarafiču na šarafciger napred na kučištu koje ide prema zamajcu ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prckao sam po trazilici foruma, ali nije mi dala ono kaj mi treba, tipicno...

jel netko zna, da li se je negdje vec spominjalo :
IMT 533 i hidraulika za kipanje il kak se to vec zove, ona cjevcuga na traktoru na kaj spajamo crijevo od kiper prikolice...

jel ima 533 tu mogucnost? da moze kipat?

jaoooooo, pitanje sam slozio kaj da imam 12 godina, hehe
isprike unaprijed, i zahvaljujem unaprijed na odgovoru :D
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Naravno da se može kipat, prikolica s težinom od 4 tone diže bez problema. Samo treba napraviti ili kupiti priključak.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
prckao sam po trazilici foruma, ali nije mi dala ono kaj mi treba, tipicno...

jel netko zna, da li se je negdje vec spominjalo :
IMT 533 i hidraulika za kipanje il kak se to vec zove, ona cjevcuga na traktoru na kaj spajamo crijevo od kiper prikolice...

jel ima 533 tu mogucnost? da moze kipat?

jaoooooo, pitanje sam slozio kaj da imam 12 godina, hehe
isprike unaprijed, i zahvaljujem unaprijed na odgovoru :D

Idi također na ovaj forum"Mehanička radionica" i traži temu "priključak za kipanje", to ti je negdje oko 16 stranice.Ta tema je pokrenuta od "daniels".tamo ti je sve objašnjeno sa slikama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
jel netko zna, da li se je negdje vec spominjalo :
IMT 533 i hidraulika za kipanje il kak se to vec zove, ona cjevcuga na traktoru na kaj spajamo crijevo od kiper prikolice...

jel ima 533 tu mogucnost? da moze kipat?
Normalno da ima.
Cijev za kiper spajaš na mjesto ovoga čepa, kipaš sa kockicama (nikad nemoj dizati do kraja), kad kipaš prvo idu poluge hidraulika u zrak, a tek onda kipa.

88489404.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
veeeee, ima!!
sad sam se probio po bljuzgi do traktora u garazi, ima seraf!
fala na pomoci!!:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
veeeee, ima!!
sad sam se probio po bljuzgi do traktora u garazi, ima seraf!
fala na pomoci!!:partyman:
Ima svaki, pa neznam onda zakej nebi i tvoj imal ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ima svaki, pa neznam onda zakej nebi i tvoj imal ;)

pise 533 de luxe, a nema speru, nema kompresor, znaci naljepnica nema veze sa traktorom...

e sad da jos nema prikljucak za kipu, ne bi se nis cudil! :x

a na svu srecu ima!! :partyman:

usput, pregledao cijeli traktor, nema speru, znaci da mora bit godiste prije 1973 (ako sam dobro pokopcal evoluciju IMT-a 533....), na plocici ispod volana pise 1974 i broj šasije, na getribi i motoru taj broj šasije nemrem nac, a u knjizici vozila pise taj broj sasije sa te plocice kod volana a godiste 1979!!

i sad vise nisam siguran dal sam lud ili zbunjen od svega toga!! :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
pise 533 de luxe, a nema speru, nema kompresor, znaci naljepnica nema veze sa traktorom...

e sad da jos nema prikljucak za kipu, ne bi se nis cudil! :x

a na svu srecu ima!! :partyman:

usput, pregledao cijeli traktor, nema speru, znaci da mora bit godiste prije 1973 (ako sam dobro pokopcal evoluciju IMT-a 533....), na plocici ispod volana pise 1974 i broj šasije, na getribi i motoru taj broj šasije nemrem nac, a u knjizici vozila pise taj broj sasije sa te plocice kod volana a godiste 1979!!

i sad vise nisam siguran dal sam lud ili zbunjen od svega toga!! :rolfer:
Daj pogledaj da nema otprilike tu negdje na kučištu mjenjača mali kvadratič u kojem je odlijana godina. Na nekima ima.

26953120.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Neki imaju i s desne strane ja mislim,,,barem kod sujeda je bilo tako................8)
 

veron

Novi član
Tu od
29 Stu 2010
Poruka
5
sonda termometra na imt 533

molim za pomoc, imam imt 533 koji fabricki nema termometar,posto je traktor 76 godiste resim da kupim termometar kad ono nemam ga gde usrafiti.nema rupu na glavi motora,izmedju dizni,na vodenoj pumpi nigde. gde da ga stavim?nadam se da neko ima resenje za ovaj problem.unapred hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
molim za pomoc, imam imt 533 koji fabricki nema termometar,posto je traktor 76 godiste resim da kupim termometar kad ono nemam ga gde usrafiti.nema rupu na glavi motora,izmedju dizni,na vodenoj pumpi nigde. gde da ga stavim?nadam se da neko ima resenje za ovaj problem.unapred hvala.
Izbušiš rupu na zadnjem poklopcu na glavi i tu ga ugradiš.

68840344.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Daj pogledaj da nema otprilike tu negdje na kučištu mjenjača mali kvadratič u kojem je odlijana godina. Na nekima ima.

ebal bum jeza ako ne vredi onaj broj šasije kod volana na plocici, jer sam cijeli traktor prešnjofal i nigdje broja. sve neki brojevi tvornicki od bloka, getribe, hidraulike...
a ovoga ni za gemišt!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ebal bum jeza ako ne vredi onaj broj šasije kod volana na plocici, jer sam cijeli traktor prešnjofal i nigdje broja. sve neki brojevi tvornicki od bloka, getribe, hidraulike...
a ovoga ni za gemišt!!
Kolega ima 549 i niko nikada nije natukel broj sa pločice, pa ga tak registrira bez problema.
Inače ovi naši su na 533 obično tu udarali brojeve.

27783254.jpg


ili tu

47766170.jpg
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
@muhanicar šta uradi ovom fergi, cijelog si ga razmontirao, onaj volan, to je komplet novo ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Mislim da je na tome samo puž volana novi :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh