• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

Bobo

Guest
Koliko ja znam, da je na toplom motoru na ler gasu dozvoljen najmanji pritisak od 0.8 bar.

Na hladno ce biti nesto visi jer je ulje gusce. kad se ulje zagrije pritisak malo opadne i to je to.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jel znate koliko koštaju ovakvi arnjevi za imt, novi u dućanu? Po oglasnicima oće 200€ pa zanima koliko je po dućanima.

arnjevi-slika-7692597.jpg
 
O

Odessa88

Guest
jel treba dolivati do maximuma ulje posto neki kazu netreba bas do gornje crte neki kazu treba pa sada kako valja??Meni kad sam ga kupio majstor menjao i nalio onako tri cetvrtine do maximuma to jest stoji na3-4 milimetara ispod gornje crte
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako doliješ do vrha, bude izbacao višak :lol:
ako ne troši jako ulje, malo preko pola je optimalno. tak je meni mehaničar rekal, i par ljudi na forumu su se tak izjasnili...

ja gledam razinu ulja skoro prije svakog posla sa traktorom, i pogledam usput kolko ima vode u hladnjaku.
 
O

Odessa88

Guest
Koliko ja znam, da je na toplom motoru na ler gasu dozvoljen najmanji pritisak od 0.8 bar.

Na hladno ce biti nesto visi jer je ulje gusce. kad se ulje zagrije pritisak malo opadne i to je to.

0.8 bar a jel zavisi dal ga forsiras ili ne hocu reci on kad se zagreje padne koliko padne ili ako ga vise forsiras pada vise??Mislim dal je isto kad ores snjim ceo dan ili kad ga vozim na primer u transprtu 3 sata??Nikako da mi bude jasno oko tog pritiska
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
0.8 bar a jel zavisi dal ga forsiras ili ne hocu reci on kad se zagreje padne koliko padne ili ako ga vise forsiras pada vise??Mislim dal je isto kad ores snjim ceo dan ili kad ga vozim na primer u transprtu 3 sata??Nikako da mi bude jasno oko tog pritiska
uzmi kod kineza neku naljepnicu i zaljepi preko manometra
trudi se da kotroliraš ulje na šipki( i da ga ima a ne samo da vadiš šipku) i živi sretno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,024
uzmi kod kineza neku naljepnicu i zaljepi preko manometra
A mene si učil kak se može poštelati manometar i sad nečeš to pojasniti javno :twisted: ;);)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A mene si učil kak se može poštelati manometar i sad nečeš to pojasniti javno :twisted: ;);)
to ja radim samo mušterijama tako da zadovoljni odu doma .
To i nisam ja izmislio , tako podešeno imaju svi zadovoljni imt-ovci a da niti ne.znaju
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
A mene si učil kak se može poštelati manometar i sad nečeš to pojasniti javno :twisted: ;);)
uzmi kod kineza neku naljepnicu i zaljepi preko manometra

i ja sam bil poljek kad je to objašnjaval, a sad naljepnice nudi,
ali nije navel koju vrijednost da kupi:lol::lol:,
čudim se ke nije rekle da zeme macolu i izbaci manometar dolje
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fergy čupa sa manometrom i bez njega, ja neznam kaj trošite tipke bezveze...

:lol:
:partyman:
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
pozz raja ovak ima sam veoma cudan kvar ali uspjesno rijesen pa me zanima zbog cega bi to se moglo desiti mislim na uzrok,traktor imt 539 isao sam sa balirkom po asfaltu na putu je bila neka uvala pa sam odluci da prikocim ali sam malo naglo pritiskao kocnicu kad se zaculo jako pucanje i ubrzo sam stao izasao vani na lijevoj strani truba je pukla u dijelove i okrenula kljuc od kocnice zajedno sa sobom pa mi je kabinu malo zafrkalo ,osovina je ostala citava,da li je moguce da je pukla od kocenja ili je trebala proklizati,ili je mozda bila napukla da ja to nisam znao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
trebala je prokliziti , problem je kaj nije ... i nemoj to opet zanemariti .
Blokira (vjerojatno )jer doboš nije centriran
Možda je i bolje da je pukla truba nego da te bacilo u grabu .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Mene je kod bratića u petak imao čudno iznenađenje:
Vukao na uzbrdici sa imt 539 oko 3 tone pjeska na prikolicii. Sve je bilo normalno dok nije stavio u rikverc, pa u 3 sporu..Tad je pustio spojku, i traktor je i dalje išao u rikverc...a kad je stavio u rikverc, traktor je isao prema naprijed....a kroz filter zraka mu je izbacilo podosta ulja...malo se upalsio i zvao mehanicara...i rekao da to nije nista. Samo ugasi motor i ponovo ga upali. Tko bi rekao da motor moze da radi i u kontra smjeru....
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
trebala je prokliziti , problem je kaj nije ... i nemoj to opet zanemariti .
Blokira (vjerojatno )jer doboš nije centriran
Možda je i bolje da je pukla truba nego da te bacilo u grabu .

dobos je bio ok, blokirao je zbog toga sto sam malo kocnicu naglo pritisnuo a pakne su mi nove dok je sila kocenja povecana na kljucevima tako da imam extra kocnice
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Mene je kod bratića u petak imao čudno iznenađenje:
Vukao na uzbrdici sa imt 539 oko 3 tone pjeska na prikolicii. Sve je bilo normalno dok nije stavio u rikverc, pa u 3 sporu..Tad je pustio spojku, i traktor je i dalje išao u rikverc...a kad je stavio u rikverc, traktor je isao prema naprijed....a kroz filter zraka mu je izbacilo podosta ulja...malo se upalsio i zvao mehanicara...i rekao da to nije nista. Samo ugasi motor i ponovo ga upali. Tko bi rekao da motor moze da radi i u kontra smjeru....

Ide to, preoptertio ga jer pa ga je zavrtilo nazad, ide to.
 
Na vrh