• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
hehehh..... a da dođete na kavu jedan dan vas trojica?:prayer::prayer::prayer:
Trojica za prednji trap i jedan semering :scratch
Rastepi to i hiti sve skupa onome kaj meče stupe na vagu i pošalji u mojem pravcu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Trojica za prednji trap i jedan semering :scratch
Rastepi to i hiti sve skupa onome kaj meče stupe na vagu i pošalji u mojem pravcu.

jojojojoj.... nebi rekel nabacaj sve u gepek, pa dojdi na kavu, već da još i poštarinu plaćam.....;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Trojica za prednji trap i jedan semering :scratch
Rastepi to i hiti sve skupa onome kaj meče stupe na vagu i pošalji u mojem pravcu.

onda je najbolje da ga odvoji na među ploče pri getribe i
da mam zagorju na kotačima se skupa sa motore,
i z jednim putem generalku napraviš ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
jojojojoj.... nebi rekel nabacaj sve u gepek, pa dojdi na kavu, već da još i poštarinu plaćam.....;)

onda je najbolje da ga odvoji na među ploče pri getribe i
da mam zagorju na kotačima se skupa sa motore,
i z jednim putem generalku napraviš ;)
Ni jedno a ni drugo nije problem
Samo
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Jedan trošak nikad ne dolazi sam.Nedavno stavio svježi antifriz, kad danas starom u polju rikne vodena pumpa.Dobro da je na vrijeme primjetio pa ga nije puno isteklo inače bi bilo belaja.Kupio sam novu pumpu ( Indijska)pa sutra idem kod majstora da dogovorim termin.Cijena pumpe : 298 kn
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
pozdrav prijatelji


ptanje za sve:
imam imt 533 s jednostepenim kvačilom i sad mi treba traktor s dvostepenim kvačilom, dali je moguće na moj 533 ugraditi dvostepeno kvačilo i šta bi tu sve trebalo zamjeniti , (osim korpe i spojničke)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Treba ti:korpa kvacila,kardanska spojnicka osovina,zupcanik Z=50.suplja osovina(vratilo)donjeg snopa zupcanika,Osovina(vratilo) koje prolazi kroz suplje vratilo i pogoni pumpu hidraulika i kardansko vratilo,lezaji spojnicke,semerinzi 2 kom. Lamele Kardanska i vucna,Zamajac.
Preskupa inveswticija.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
sto se tice vodene pumpe i kod mene ima lufta i pocela je da ciči,je li se mora kompletna zamjeniti ili moze samo lezaj nikada nisam otvarao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
sto se tice vodene pumpe i kod mene ima lufta i pocela je da ciči,je li se mora kompletna zamjeniti ili moze samo lezaj nikada nisam otvarao
može i samo ležaj, ali onda treba i pakung, pa malo pravnati peraju (ako ju uspiješ izvaditi cijelu), još ako je aluminijsko kučište ...... Stvarno nema računice.
 
D

dario_90

Guest
pozdrav ! ...dali mi netko može reći gdje se na IMTu 533 sipa ulje hidraulika odnosno mjenjača ? znam da je glupo pitanje ali eto.... :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ima racunica ako sam sebi radis.
Pa možda i ima, ali ovdje kod nas set (osovina, pakung, ležaji peraja) dođe 180 kn, a samo pakung i kvalitetniji ležaji 100 kn. Treba ju rastaviti (eventualno treba i brener) i sastaviti, znači vura posla i nema ni sekunde garancije, a nova (gusena) ima 2 god. i košta 250 kn.
Ko voli nek izvoli, probati ;)
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Pozdrav ljudovi, napravio generalnu na 539, samo nesto kao nije bas kako bi trebalo, kad ga upalim preskace pomalo dok se ne zagrije, slican priblem kao lisnik cini mi se da sam citao... Imate li ideju zbog cega? Blok sam inace zavario, skoro sve novo osim ac pumpe... ulosci silindara, klipovi ,karike, lezajevi uljna pumpa semerinzi, dihtunzi, strojna obrada, pumpa bila kod bosiste, kaze da je odlicna...
Traktor pali bez problema, od prve i sa slabim akumulatorom... Susjed kaze da bi mogla biti ac pumpa, sa majstorom se jos nisam cuo...
 
O

Odessa88

Guest
Pozz.Imam pitanje oko ispustanja vode.Jel treba ispustati i na onu cev od hladnjaka???Ili samo na blok i hladnjak??I dal moze da se desi da ne ispusti vodu iz hladnjaka ili iz bloka svu jer stoji malo ukoso traktor,hocu reci strana gde se nalazi slavina od hladnjaka je vislja pa da ne ostane voda u drugom delu hladnjaka??Jedino ako hladnjak nema kosinu unutra prema slavini???Traktor je parkiran pod supu al nije bas ravno jedna strana je spustenija jedno 5cm u odnosu na drugu.
 
B

bosniahos

Guest
-

88 DAL BRIJEŠ GLAVU.Gledaj ovako ja imam nekoliko traktora a jućer je umene bilo hladnije pa sam malo ubrza istakanje vode iz kilera i bloka na naćin da sam kad je iscurilo iz kilera odšrafal vijak za ispust na savijenoj cijevi metalnoj iz bloka prema kileru i zatvoril ispust vode iz kilera.Onda sam onako primitivno iz pluća puhal kroz otvor za vodu utakat na kileru sve iz sistema je izletilo van istog trena.Ako ne izađe od jednom drugi pokušaj je sigurno prazan kiler i mašina.Znaći samo pušeš a ne uvlaćit.Da stoji i pola metra ukoso mora izaći sve van pod pritiskom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh