• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ako sam dobro shvatio pumpa treba i?i u smjeru suprotnog od rotacije..za kolko?neki dan temp je bila oko nule a on je upalio nakon sestog pokusaja..izlazio je i bijeli dim dok nije upalio
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
imaš dobar akumulator kad si ga mogao i po šesti put zaredom palit:lol:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
je li ovako dobro, tj. je li dobar smjer za ranije paljenje?
paljenje.png
[/URL][/IMG]
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Kad otpustiš ova dva šarafa potjeraj osovinu pumpe naprijed ( u smjeru u kojem se i okreće), jer ovaj drugi dio spojnice(sa razvoda ) i ne možeš pomaknut.Imaš one crtice na spojnici pa upamti za koliko si pomicao da znaš vratit ako neće bit dobro. Probaj prvo za jednu.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ja sam pomaknuo osovinu pumpe u suprotnom smjeru od rotacije (kao sto sam i nacrtao)..zato mi nije bilo nikakvih rezultata :scratch
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
potrebni podaci

promjer zupčanika radilice 539 i broj zubi
promjer prvog međuzupčanika i broj zubi
promjer drugog međuzupčanika i broj zubi
promjer zupčanika bosh pumpe i broj zubi
promjer zupčanika bregaste i broj zubi

Ako netko ima negdje te podatke ili ih zna napamet bio bih mu jako zahvalan i plaćam u vatikanskoj valuti
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
promjer zupčanika radilice 539 i broj zubi
promjer prvog međuzupčanika i broj zubi
promjer drugog međuzupčanika i broj zubi
promjer zupčanika bosh pumpe i broj zubi
promjer zupčanika bregaste i broj zubi

Ako netko ima negdje te podatke ili ih zna napamet bio bih mu jako zahvalan i plaćam u vatikanskoj valuti

Radilica:Z-26 P-84mm

dsc03460s.jpg

By kemolisnik at 2012-02-01

Bosh-pumpa:Z-52 p 160mm
dsc03457z.jpg

By kemolisnik at 2012-02-01

BREGASTA:Z-52 P-160mm
dsc03456s.jpg

By kemolisnik at 2012-02-01

MANJI MEĐUZUPCANIK:Z-43 P-134mm
dsc03458d.jpg

By kemolisnik at 2012-02-01

VECI MEĐUZUPCANIK:Z48 P148mm
dsc03459qi.jpg

By kemolisnik at 2012-02-01

Podaci bi trebali biti tacni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Garantiram da bregasta i PVP ima duplo više od radilice .

fendonja , ako hočeš paljenje ranije ova PVP suprotno od smjera rotacije .
A ako hočeš da ti 533 pali zimi drži ga na toplom
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
il prije palenja nali toplu vodu i da vidiš kaj kreše.
pod uvjetom da nemaš antifriz.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Evo novih vijesti, promijenio dizne-stavio nove poštelane i traktor još lošije radi, sada i na leru malo baci bijeli pa crni dim i to se tako izmjenjuje i uglavnom ga je ružno za čuti.
Probao sam onu staru foru sa šarafcigerom tj. naslonio metalni dio na lajtung od dizne a plastični na uho i samo se na prvom jasno čuju klikovi dize dok na druga dva nekakav nejasni zvuk.
Nakon što sam ponovno izvadio dizne skoro sve su bile mokre od nafte što mislim da se ne bi smjelo događati.
Zakljkučak je da je PVP bila loša a nakon što ju je meštar kao poštelao tek sada je otišla kvragu. Bitno da mi je uzeo pare i konstatirao da je pumpa dobra. E ja ću tek sad postati loš dečko jer stvarno su mi živci pri kraju.

Zna li tko cijenu nove pumpe u Hrvatskoj i da li možda postoji mogućnost nabavke iz Srbije jer tamo nova košta 1300 kuna, a ovdje samo za promjenu glave na pumpi me traže oko 1300 kuna
 
Posljednje uređivanje:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Evo novih vijesti, promijenio dizne-stavio nove poštelane i traktor još lošije radi, sada i na leru malo baci bijeli pa crni dim i to se tako izmjenjuje i uglavnom ga je ružno za čuti.
Probao sam onu staru foru sa šarafcigerom tj. naslonio metalni dio na lajtung od dizne a plastični na uho i samo se na prvom jasno čuju klikovi dize dok na druga dva nekakav nejasni zvuk.
Nakon što sam ponovno izvadio dizne skoro sve su bile mokre od nafte što mislim da se ne bi smjelo događati.
Zakljkučak je da je PVP bila loša a nakon što ju je meštar kao poštelao tek sada je otišla kvragu. Bitno da mi je uzeo pare i konstatirao da je pumpa dobra. E ja ću tek sad postati loš dečko jer stvarno su mi živci pri kraju.

Zna li tko cijenu nove pumpe u Hrvatskoj i da li možda postoji mogućnost nabavke iz Srbije jer tamo nova košta 1300 kuna, a ovdje samo za promjenu glave na pumpi me traže oko 1300 kuna

ima kod nas u bih nova glava za rotacionu pumpu IPM beograd je 100 eura i ima kod jednog trgovca nova linijska pumpa RBR cijena oko 220 eura,cijenu za novu rotacionu pumpu neznam ali ti mogu prvojeriti..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo novih vijesti, promijenio dizne-stavio nove poštelane i traktor još lošije radi, sada i na leru malo baci bijeli pa crni dim i to se tako izmjenjuje i uglavnom ga je ružno za čuti.
Probao sam onu staru foru sa šarafcigerom tj. naslonio metalni dio na lajtung od dizne a plastični na uho i samo se na prvom jasno čuju klikovi dize dok na druga dva nekakav nejasni zvuk.
Nakon što sam ponovno izvadio dizne skoro sve su bile mokre od nafte što mislim da se ne bi smjelo događati.
Zakljkučak je da je PVP bila loša a nakon što ju je meštar kao poštelao tek sada je otišla kvragu. Bitno da mi je uzeo pare i konstatirao da je pumpa dobra. E ja ću tek sad postati loš dečko jer stvarno su mi živci pri kraju.

Zna li tko cijenu nove pumpe u Hrvatskoj i da li možda postoji mogućnost nabavke iz Srbije jer tamo nova košta 1300 kuna, a ovdje samo za promjenu glave na pumpi me traže oko 1300 kuna


Evo ti slike ufazivanja.Trazio si.

dsc03462l.jpg

By kemolisnik at 2012-02-03

Kajla na radilici ide gore.

dsc03464o.jpg

By kemolisnik at 2012-02-03
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70


Uploaded with ImageShack.us


Evo ovako kod mene oznake stoje pa si onda misli kako da li su pravilno podešene

Može li uzrok lošeg rada biti podešenost dizni na 135 bara, a piše da se štelaju na 125 bara
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh