• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Šteka hidraulik

Susjed mi ima IMT 533 s prednjom kašikom, zafrkavao ga je hidraulik i on je promijenio karike na klipovima pumpe hidraulika i ventile međutim sada mu se desi da nekad neće dići kašiku kao i poluge a nekad se zaglavi pa kašika ostane u zraku, kad malo trza on ju pusti tj. zaglavi se ventil. ali i jedno vrijeme je dizao normalno kad su ručice bile gore a sada ih treba ciljati u kojem položaju trebaju biti da digne nekad na sredini a nekad su ručice dolje pa onda diže. šta bi to moglo biti jer ne pada mi na pamet šta se dešava
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Ima netko za preporučit majstora na području Marije Bistrice koji bi mi došao pogledat traktor prije kupnje?

Koliko obično majstori uzmu za to?
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Evo jedna informacija za one koji su u dilemi za uloske dizni od imt 539,naime razlika između ulozaka dizni za imt 539 koji imaju rotacionu pumpu visokog pritiska i onih koji imaju linijsku PVP je u samom broju koji je ukucan na ulozak dizne a to je za rotacionu pumpu YDL110S6267 a za linijsku YDL110S6133 i razlika je u velicini rupica kroz koje se ubrizgava gorivo,na ovim uloscima za rotacionu pumpu su rupice vece za jedan mikrometar u odnosu na ove za linijsku pumpu..nadam se da ce nekome koristiti ova informacija..
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Provjerio razvod i sve štima, provjerio dizne na način da sam ih izvadio van, spojio lajtunge i verglao, sve dobro bacaju naftu. Nakon što sam ih opet vratio natrag i upalio motor on i dalje frflja kao da na prekide dizna ne baci naftu. S obzirom na moje slabo iskustvo s traktorima ja sam zaključio da jedino ostaje PVP bez obzira što je bošista rekao da je ona dobra, mislim da se nešto dešava s njom kada se vrti na 500 i više obrtaja. Da li rotaciona pumpa ima u sebi nepovratni ventil tj. regulator pritiska i gdje se on nalazi.
Btw. sutra idem kupiti novu pumpu i ako onda sve bude kao što je bilo i prije ima da izvršim harakiri (na traktoru naravno)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Pumpa i dizne idu na stol i na odgovarajučoj aparaturi se ispituju,koliki tlak gura pumpa i na kojem tlaku se dizne otvaraju.
ovo odoka metoda zaboravi.
 
B

bosniahos

Guest
-

Da tako je netreba brzat sa živcima i ići na trošak za novu pumpu..Evo jučer isti slučaj nakon generalke frflja ,540 je u pitanju.Majstor je imao slobodne ruke u pitanju para i nije odnio pumpu na kontrolu i podešavanje,sad priznaje grešku i nosi je kod bošiste o svom trošku.Prije je provijeraval rad dizni i sve je ok. gorivo isto,malo je i sistem podešava paljenja pali na zub lovi gas odlično ali ga frflja.Malo ali primjetno.Vidičemo kad se vrati pumpa što če biti.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ako vas zanimaju nove pumpe ipm Beograd šalje poštom dodje ti na kućnu adresu ja sam kupovao novu za imt 5106 prije 3 godine tako da je provjereno.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Pumpa i dizne idu na stol i na odgovarajučoj aparaturi se ispituju,koliki tlak gura pumpa i na kojem tlaku se dizne otvaraju.
ovo odoka metoda zaboravi.

Pumpa je bila na stolu i tek nakon stola su se javili problemi pošto je meštar podešavao pumpu po tvorničkim postavkama. Traktor je i prije generalke frfljao, ali samo na punom gasu da bi nakon reglaže frfljao na svim obrtajima
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Nova pumpa gore i ferko radi kao zvrk, pali na zub, ne dimi, gas prima i nema dima. Pa onda nosite pumpe na reparaciju. Novu sam platio 2300 kuna. Toliko o bošistima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pumpa je bila na stolu i tek nakon stola su se javili problemi pošto je meštar podešavao pumpu po tvorničkim postavkama. Traktor je i prije generalke frfljao, ali samo na punom gasu da bi nakon reglaže frfljao na svim obrtajima

Pogresio si bosistu.Rotaciona pumpa ako hoces da valja mjenjaj hidro glavu +postelavanje.Klipna pumpa ako hoces da valja mjenjaj elemente pumpe.
Te price bosista "ja cu je poostelati i radice ko zvrk" su za malu djecu.
Hidro glava (rotaciona) ili element (klipna) ako su osteceni i nemaju pritiska nemogu se postelati.Samo zamjena istih.

Rotaciona pumpa prvi znak lose hidro glave je da nece da pali lako na kljuc.
Klipna pumpa cim pocne se puniti donji dio pumpe naftom i traktor pocne baliti na prelivnu cijev mjenjaj elemente.Najcesce traktor kad ga upalis ledenog malo duze torkira .
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
ako vas zanimaju nove pumpe ipm Beograd šalje poštom dodje ti na kućnu adresu ja sam kupovao novu za imt 5106 prije 3 godine tako da je provjereno.


I koliko košta pumpa jel imas broj adresu..
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani, možda nije pitanje za ovu temu -ali kad smo kod ovih dijelova,interesira me koliki je omjer DINAR-KUNA.Hvala i pozdrav
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, iščupal ja nekog vraga iz traktora :mrgreen:

naime, ako netko zna, jel ovo sve grijač, il je ovo nekakvo kučište grijača, jer ga nemrem otvorit!! jedan ključ na veliku maticu, drugi na malu, sve se vrti, al niš se ne događa... a poklopac je ko zanitan...

dsc04275s.jpg


dsc04276ar.jpg


dsc04277eg.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
ak se neda raskopat onda je to vjerojatno sve u kompletu. Uzmi to i pravac u dućan i traži takav grijač
 
E

Emirr

Guest
Pogresio si bosistu.Rotaciona pumpa ako hoces da valja mjenjaj hidro glavu +postelavanje.Klipna pumpa ako hoces da valja mjenjaj elemente pumpe.
Te price bosista "ja cu je poostelati i radice ko zvrk" su za malu djecu.
Hidro glava (rotaciona) ili element (klipna) ako su osteceni i nemaju pritiska nemogu se postelati.Samo zamjena istih.

Rotaciona pumpa prvi znak lose hidro glave je da nece da pali lako na kljuc.
Klipna pumpa cim pocne se puniti donji dio pumpe naftom i traktor pocne baliti na prelivnu cijev mjenjaj elemente.Najcesce traktor kad ga upalis ledenog malo duze torkira .

e ja imam taj problem ,traktor mi trokira kad je hladan,pumpa je bila kod majstora prije 2 godine i od tada mi traktor trokira kad je hladan,bosista je vadio elemente i kaze da su dobri al sad....ubacio sam nove uloske dizni ali opet isto tako radi..pa me zanima da li je to sigurno do elemenata bosch pumpa pa traktor trokira kad je hladan,inace motor je odlican pali na - 20 od prve,samo ga ugirjem i on okrene jedno 2 puta i odmah upali i onda trokira..
 

Najnoviji postovi

Na vrh