• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Sigurno, samo prije nego skineš glavu provjeri da možda ne curi na kojem od šarafa koji drže ovaj zadnji poklopac glave ili na samoj brtvi toga poklopca.


free jpeg images

Može biti da je to, nadam se da jeste.
A ukoliko budem mjenjao taj dihtung, koliko je to komplikovan zahvat, moram li ispustiti svu vodu iz traktora? Šta je uopšte iza tog poklopca, da se neće šta izbečiti otud na mene kad otvorim :icon_smile: pa da neću znati vratiti kako je bilo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ako je na poklopcu nebu te ništ grizlo i nema kaj ispasti.
More se jedino kamenac na tebe nagledati.

Normalno da vodu treba ispustiti
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
A kad budem vraćao taj poklopac, na koju silu se dotežu šerafi, jel po osjećaju, do kraja, ili ima predvidjena sila ? Vodu ispustim iz hladnjaka, bloka i to je to?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Po osječaju za M8 vijke.

Dovoljno je ispustiti iz bloka, ali prvo moraš utvrditi gdje curi a tek onda rastavljati
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
OK, pobrisaću sve, pa ću onako na mjestu gledati odakle se pojavljuje voda. Hvala ti puno na pomoći, javiću šta se izdešavalo i kako sam prošao.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ipak je dihtung glave. Raspitao sam se kod majstora, zamjena sa brušenjem glave će me koštati 200 KM ili 800 kn. Naravno ako to bude samo zamjena dihtunga i brušenje, ako kad otvori ne nađe još nešto što bi trebalo raditi.
 
B

bosniahos

Guest
Nešto si teško radil da se iz čista mira glava mora brusit,dal bez vode ili ulja.Meni je na Fendtu izbio dihtung,kaže majstor dešava se,ja čutim a što da pričam.A istina je ta da je zacvika termostat,vidio san da se diže temperatura,udaril san macolom po termostatu,nije reagiraa imal san još malo za rigolat.Kad je izbil dihtung puklo je ka iz puške,bakreni prsten se zaseka u pregradu od kilera i umalo se traktor zapalia.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Ma nisam ništa radio, skoro sam ga kupio, vjerovatno je to bilo i kad sam kupio, samo što niko nije obratio pažnju. Neznam jel pametno sad kad se već otvara motor zamjeniti i karike i šta još treba? Inače dobro pali, ne troši ulje, nisam pametan šta da radim?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nis nemoj dirat jer te bu puno kostalo,samo ak je dihtung promjeni ga i glavu nek poravnaju i provjeri termostat i obavezno antifriz unutra i nebu kamenca.
Ak je dobro palil nemoj ni glavu uredivat samo dihtung i vrati sve kak je.
Ak se pregrijaval preporucil bi da stavis sve nove sarafe ak nades dobre i jake.
 
B

bosniahos

Guest
A na koje si šarafe mislio da ih izmijeni a glavu da nebrusi.Pa dihtung se minja a i karika se za male pare,naravno ako se iste ima.A ima netko da vidi valjdak.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
dobro jutro imao bi pitanje nabavio sam dva cilindra i predpostavljam da su hidraulicna,al opet nisam 100% dali nako odvas zna jel ovo na ulje ili nadaj boze a zrak!

cilindar.jpg
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
poz imam pitanje ne pokazuje mi termometar temperaturu na imt 539 sto mi je ciniti moze li mi netko priblizno objasniti temperatura se uopce ne dize pri radu traktora

morate imati tremostar postavljen jer isti sam slucaj imao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ja sa slike mogu jedino potvrditi da su jako propali izvana.
Probaj malo ljepše poslikati ili okretanjem ili izvlačenjem i uvlačenjem vidjeti jel kaj iz njih curi.
Ako ništ nejde van najvjerojatnije ih treba prvo rastaviti i provjeriti stanje iznutra.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
moze da je neispavni termometar ili sonda kad bi radio teze radove tempertatura bi se dizala ako nema termostata

Da dizala bi se al to nemres znat jer 533 i 539 nemaju kazaljku za temp.
Bez termostata nije dobro za motor jer je ipak napravljen da radi na radnoj temp.oko 90stupnjeva.
Bez termostata nemre doc na radnu jer se prevec hladi jer je otvoren do kraja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo bio sad kod susjeda i nema ga 88god je traktor.
Ima 3 vure i jednu rupu s gumom zatvorenu.
:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh