• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ležište su kamenac i hrđa proširili za barem 5 mm tak da nije potrebno :icon_wink:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, naime u planu mi je kupnja IMT 533 i našo sam jednoga za dobre novce ali ima jedan mali nedostak, kaže čovjek da je struja najveći problem pa ako netko zna koliko je od prilike popravak komplet instalacija i elektronike za ovaki traktor.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Oko 100 europskih, :icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
nekako mi je malo, mislim da je malo više ako je elektropokretač ili alternator onda je i do koje tisućinke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
- instalacija komplet (žice) oko 270 kn
- bravice oko 60 kn/kom
- lampe 60 - 90 kn
- kutija za osigurače kvalitetna oko 60 kn (ima i po 16 kn)
- alnaser brzi oko 900 kn, a original je puno više
- alternator može i od auta, to nađeš jeftino
Radio sam prije par godina komplet instalaciju (osim alnasera i alternatora), što sam kupio jeftino nakon montaže sam skidao i kupovao skuplje dijelove. Bolje ti je bez zadnjih lampi i znaš da ih nemaš nego li one za 20 kn/kom, imaš lampe, a u stvari ih nemaš kao i 40 kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
ovako danas zbilja neugodan problem na imt 539.
Špricao sam lozu, prva spora, 540okr kardana, i onda kada bi stisnuo kvačilo da se zaustavim on je još jedno metar išao napred i onda tek stao, kao da mu treba da se spojka odpusti.
Ima ko pojma šta o tome?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
A sad dalje je sve normalno ili i dalje ne odvaja kak treba?
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Pozz, molim malu pomoc.
Naime prdnula mi PVP na 539, i kupio drugu, međutim zahebo se i kupio onu sa konusnom osovinom i klinom umjesto kao na staroj pumpi sa tri vijka i bolcnom na mjestu pricvrscenja. Sad zanima me ima li novih pumpi sa tri vijka u trgovinama da znam mogu li zamjeniti, ili kakva druga opcija tipa zamjena zupcanika na koji pumpa dosjeda, ili neki zahvat na samoj pumpi, zna li tko? Pumpa je IPM Beograd linijska. Hvala...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Znači bila je gore RBR, mislim da bu trebal drugi pogonski zupčanik :icon_scratch:
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Hvala, inace i stara pumpa isto IPM, bar tako pise na poklopcu ispod kojeg su one nekakve tri opruge cini mi se
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
UH, slike za koji dan, sad nisam u prilici, cim poslikam postavim da vidis i staru i novu, pozz!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupio si linijsku a imao roto ako možeš zamjeni ako ne možeš morati ćeš mjenjati zupčanik u razvodu i malo prilagoditi lajtunge za skidanje zupčanika skidaš cijeli prednji dio .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemora da znaci da je imao roto.Prije je bila pumpa sa konusom.Sad je kupio istu takvu pumpu koja ima prikljucak kao rotaciona na tri vijka.U skorije vrijeme se mogu nabaviti klipne pumpe sa prikljuckom kao na roto pumpi.
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Obje su linijske, samo stara ima ona tri vijka, a nova je na konus. Poslikam cim stignem, pozz...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nova ima naprijed vijak kljuc 19.Odvrni ga skini flansnu i montiraj na vec postojeci zupcanik.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
A sad dalje je sve normalno ili i dalje ne odvaja kak treba?

nije, u svakoj brzini to radi, možda više kad se zagrije.
Možda je i problem šta pušta na spoju radilice i mjenjača, jer sam prije godinu dana tu pisao da sam primjetio kako mi je skapalo ulje iz one rupice ispod kvačila. Pa da se nije sve zamastilo i da je u tome problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Tak sam si i mislil, vozi na ulje i nemože odvojiti.
Možeš odozdo oprati vručom vodom i Ivasolom, ali shvati to kao prvu pomoč.
Najesen ili u zimi širom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh