• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Tak i meni slabo odvaja kad mijenjam brzine, drugi stupanj ne odvaja pak nikako. To sam već bil malo probal poštelat al nema pomoći, ulje normalno lagano kapka iz te rupice ispod kvačila.

Danas sam promijenio membranu na bosch pumpi i traktor odmah bolje pali i nema više zaletavanja u leru ni pod gasom. Radi se inače o 533 :rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Motorno obično ne stvara probleme jer ga zamajac razbaca.
Problem je sa semerinzima na spojničkim osovinama i zamaščenoj lameli.
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
fr5n.jpg

Da vidimo jesam li uspio....
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
s4ez.jpg


Drugi zupcanik, prednji sam dio sam rasturio a faziranje nisam nikada niti vidio pa je taj dio odradio mestar...
Fotke su malo losije kvalitete, slaba kamera-....
 

baterija

Novi član
Tu od
1 Lis 2011
Poruka
18
Jos pa detalja sa pile...

x4bu.jpg

k34g.jpg

1nu7.jpg

5elu.jpg


Fotke stare pumpe nece biti, prosla je dalje ali cim vidim na nekom ferkiju istu poslikam.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali netko zna koliko košta puž - vreteno volana za 539 original Srpski? Majsto mi kaže 900 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Tu negde, mada nekak sve više sumnjam da je orginal.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Rekao mi je majstor da je cijena originala ta, a za segmente oko 1600 kn, dok komplet kućište košta 2800 kn što mi je prihvatljivije, ali nije siguran da je u njemu sve Srpsko. Što predlažeš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Da ugradiš excentrične čahure i malo pripašeš segmente, ako nisu segmenti jako loši.
Puž stavi novi.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sutra se rastavlja volan pa će se vidjeti što klima, radim ga za sebe tako da sve ide novo što treba. Ne želim loš kvalitet dijelova. Na 533 sam prije par godina mijenjao segmente i puž, nakon 9 km mi je volan zablokirao - utjeralo kuglicu u puž, ali je sreća što se dogodilo u širokom raskrižju. Ne žalim platiti dio, ali kako da znam da je kvalitetan?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Jako teško pitanje na koje ti nebi odgovora znal dati.
Puž probaj okruglom turpijom (dok te trgovac ne vidi) zapiliti.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Stari 539 mi ne puni akumulatora.. kontakt lampica nije svjetlila i promjenil sam onoga reglera na alternatoru i onda je prosvjetlila ali se nece ugasiti prilikom dodavanja gasa.. Sta bi moglo jos kod alternatora bi greska?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu i četkice nove?
mogu biti i pobudne diode.
Ili ti je poderan dio rotora di nalježu četkice pa nema kontakta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nema kontakta na četkicama nema ni svijetla na kontrolnoj .

Ja bi njrega nasilno pobudio , ali ne odgovaran za posljedice .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Cetkice su dobre bile kad je svjetlila kontrolna, danas je alternator rastavljen i otisle su diode.. Samo se nadam da se mogu samo one posebno kupiti..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Nema ih bas za tak jeftino, a na ovaj stari stavim nove diode i lezajeve i opet je sve dobro.. cini mi se da su te diode oko 100, 150 kn..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Naleti se bez problema za 100 kn na nekom otpadu ili oglasu, ali je pitanje da ne kupiš mačka u vreči.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
E bas to, a takvoga vec imam i doma..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh