• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Vidi se gore na slici iz radioničkog 10 do 15 mm, s obzirom da novi remen treba nakon par sati dotegnuti.

Ove današnje treba svakih par sati dotezati jer se rastežu ko žvakača.
Da je napinjač prošlican do kraja začas bi alternator po sponi strugal
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Prvo provjeri filtere,zatim sito u PVP.Tek onda idi na remont PVP.Pumpa visokog pritiska (rotaciona) nikad ne crkaje od jednom osim u slucaju kad hidro-glava pukne.To je rijeđi slucaj al zna se desiti.Kad skidas roto pumpu nemas na sta sritktno paziti.Nju drzi tri vijka.Odvrce se dolaz i povrat goriva.Odvrnes lajtunge visokog pritiska.Skines ako ima kompresor ili glavu i stublinu kompresora.Skines limeni poklopac koji drze 6 vijaka m10 kljuc.Zatim skines tri vijka 13 kljuc..Tad pumpa ide van.Na rotoru pumpe imas stift bolcn a na rotoru pumpe imas utor.Znaci da ne mozes pogrijesiti kad budes vreacao pumpu nazad ako se imalo razumijes u mehaniku.

Pumpa kao pumpa je ispravna, filteri novi su gore nema još 100 sati rada, ovo sito u PVP za to ne znam, al mislim da misliš na ono AC pumpe sito ono je čisto..u pumpi ima goriva! moja predpostavka je da je se opet odšarafilo ono što i prošle godine, onaj šaraf što drži ono što pokreće pumpu i prošle godine je to sve majstor odradio jer nisam znao šta je, predpostavljao sam da je pumpa ali nisam bio siguran, a majstor je u takvim slučajevima najjeftiniji..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Danas upalio 539 i naravno, vodena puma pomalo curka na onu rupicu.. kad traktor radi na vecem gasu, onda ne curi nista, a kad je na leru ili ugasen onda curi.. budem novu stvio i nema vise nikakvih reparatura.. samo mi je zao sto moram to sve ponovno skidati i trositi vrijeme.. tocna je ona izreka da skrtac duplo placa..
 
O

Odessa88

Guest
Pre nepune dve godine sam menjao regler i sad opet ne puni kako treba 12.5 je punjenje i to sa pola gasa.
Jer moguce da je tako brzo otisao??
I iz kog razloga kad hocu da ga upalim nekad se cuje onako tik tik par puta kao da nema kontakt na bravi pa tek onda zavergla?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
jutros upalim iemteja, a ono čuju se ventili kako lupaju o dekla.. šta bi to moglo bit, šta?

Itko kakvu ideju ima?

@Muhaničar, siguran sam da su ventili, kaže Budiša da su možda gumice ventila poderane pa zato lupa... hmmmm
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Pre nepune dve godine sam menjao regler i sad opet ne puni kako treba 12.5 je punjenje i to sa pola gasa.
Jer moguce da je tako brzo otisao??
I iz kog razloga kad hocu da ga upalim nekad se cuje onako tik tik par puta kao da nema kontakt na bravi pa tek onda zavergla?

Moguče je ako su ti na alternatoru otišli ležajevi pa više troši četkice, probaj to vidit pa javi.
Ovo sa tik-tik paljenjem sam ja rješaval nedavno pa pročitaj koju stranicu prije uglavnom zamjenil sam sve žice od osigurača do automata i pregledal mase.
Kupljen je i novi automat ali to nije bil uzrok.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zoki kakve bre gumice ventila na fergi.skini rezervar i dekl ventila pa pogledaj sta se desava. neznam kako moze ventil tuci u dekl.skini pa vidi dal se sta nije otkacilo pa lupa. zvuk se cudno prenosi
 
O

Odessa88

Guest
Moguče je ako su ti na alternatoru otišli ležajevi pa više troši četkice, probaj to vidit pa javi.
Ovo sa tik-tik paljenjem sam ja rješaval nedavno pa pročitaj koju stranicu prije uglavnom zamjenil sam sve žice od osigurača do automata i pregledal mase.
Kupljen je i novi automat ali to nije bil uzrok.

Kako da utvrtdim dal su otisli lezajevi?
I negde napred nesto kao da mi skripi,juce sam zatego kajs nije to..Nemogu tacno da utvrdim od cega moze da bude,al cini mi se da je negde od onih sto okrecu kajs..jer imate neku ideju od cega je to??Napolje se ne cuje toliko al vise se cuje u kabini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Uzmi staru dršku od metle i prisloni na alternator, pumpu vode, a drugu stranu turi u uvo.
Zvuči ko zahebancija ali to je jedan način, drugi je da ugasiš traktor, skineš remen (kaiš) i rukom probaš okretati remenicu od pumpe vode, alternatora.

Netreba tu puno sluha, ali ovak podmuklo tuljenje uglavnom dojde tam od kilera.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
zoki kakve bre gumice ventila na fergi.skini rezervar i dekl ventila pa pogledaj sta se desava. neznam kako moze ventil tuci u dekl.skini pa vidi dal se sta nije otkacilo pa lupa. zvuk se cudno prenosi

Ja ti samo bre kažem šta je Budiša rekao..... Lupkaju ventili, šta bu drugo tuklo u glavi motora, ko djetlić kada buši duplju u drvetu?? Posebno lupa na start sprej, jel ima neki start sprej prilagođen Rakovičkim motorima od kojega ne lupa u motoru?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ja ti samo bre kažem šta je Budiša rekao..... Lupkaju ventili, šta bu drugo tuklo u glavi motora, ko djetlić kada buši duplju u drvetu?? Posebno lupa na start sprej, jel ima neki start sprej prilagođen Rakovičkim motorima od kojega ne lupa u motoru?

probaj sa sprejom za kokpit manje lupa i ima ih dosta jeftinijih od start sprejeva pa komu više treba je ekonomičnije
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
vica, evo skinuo sam upravo haubu, rezervar i poklopac ventila...... a šta sada da radim kad ga nemogu upaliti da vidim u čemu je problem i gdje lupa?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cekaj more , jel tebi zalupa u motoru samo dok neupali i koristis start sprej ili i posle. mozes ga nakratko upaliti i bez dekla jer nema tu mnogo prskanja ulja. pogledaj na deklu sa unutrasnje strane ima li gde da je udareno. pregledaj sipke podizaca dal se nije smakla koja ili sta otkacilo. ili slikaj najbolje.na start sprej hoce da zaklikce ako previse naspricas ali to je samo dok neupali. posle se necuje.jel se taj zvuk odjednom pojavio i stalno lupka. ferga nema nijedan nikakve gumice ventila. samo vodjice i to je metalno.pogledaj i klackalice dal nije pukla neka. ako se odjednom pojavio zvuk i neprestaje lupkanje i nenadjes tu nista onda je malo zesci kvar po meni .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja ti samo bre kažem šta je Budiša rekao..... Lupkaju ventili, šta bu drugo tuklo u glavi motora, ko djetlić kada buši duplju u drvetu?? Posebno lupa na start sprej, jel ima neki start sprej prilagođen Rakovičkim motorima od kojega ne lupa u motoru?


ako stalno lupa, ko čekić o nakovanj, a kod ventila i klackalica sve štima.......otišle čahure na klipnjačama, nije problem utvrditi taj kvar.......samo treba skinuti glavu, okrećeš radilicu da klip krene prema dolje, i kada ga rukom pritisneš, on samo propadne za nekih 5mm, onda su ti otišle čahure.........ako si ga stalno palio na sprej, i nisi pazio, da ti je kliktalo pri paljenju, onda sam 100% siguran da su dobile čahure......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
toga se i ja mislim jer start sprej ako je previse nasprican moze tako da zezne .ali nek pregleda prvo i malo pojasni. moze i klip napuci isto od spreja. ali otom potom. zato sam i rekao da se zvuk cudno ponasa u motoru. cujes na odredjenom mestu a kvar na drugom .prenosi se
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja bi skinuo glavu i provjerio, da sjedište ventila nevalja ili ventil, traktor bi loše radio......ili da je ventil pukao ili nešto i upao u cilindar, onda ga više nebi ni upalio, a ako radi i tuče, onda su čahure.......da je klip, neznam jel bi uopće radio.......treba uglavnom malo više rastaviti.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Vica na tom motoru nema podizača ventila, ustvari ima ali oni nisu ko šipka, ustvari jesu ali više liče bolcnu i u njima sigurno nije problem.
 
O

Odessa88

Guest
Koje su dimenzije prednjih guma na Imt 539 DV??
I dal bi nesto skodilo da se takve gume stave na stari tip 539 koji nema prednju vucu??
 

Najnoviji postovi

Na vrh