• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ako je losa izolacija izmedju spula i reglera, vjerovatno regleru nije nista.
Ako je poslje reglera losa instalacija onda je mogao nastradat.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Več se par puta raspravljalo o tome ali uvek se došlo do zaključka da se ne isplati popravljat ili menjat origi alt. ni regler.Kod usporedbe cene novog reglera (oko 50 eura) i previjanja špula se za manje pare ugradi alter. od avta.Jeftinije,bolje punjenje pa i više potrošača se može priključit.Na origi tomin alt. ako se za tomu priključi prikolica i dodatne lampe več prazni akumulator jer je premale snage.Moj ti je savet da ugradiš alt. od avta a ti kako hočeš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Ne znam zašto nitko neće dati barem neki komentar.
Razmišljao sam da špulu dam na premotavanje majstoru koji se bavi viklanjem motora.

Zanimalo me da li je netko od vas već napravio tako nešto.
Ali očito da nije, čim ima toliko slika na forumu koje prikazuju ugradnju raznih vanjskih alternarora.

ja sam nedavno platio vitlanje motora 400 kunića,doduše to je od hidrofora.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Origi je 63 Ah ali samo za upalit može i manji od osobnog avta.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Platio oko 45€, (90KM) Puni bp.:icon_thumright:
21212259.jpg

20389891.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Puni kad ne radiš sa upaljenim lampama,rotacijom pa možda i lampama na prikolici a kad je sve to uključeno se akumulator prazni jer origi alt. ne sfolga,več više puta dokazano.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Radim ja do kasno u noć sa upaljenih više svjetala, išao sam par puta 14km u jednom pravcu sa svjetlima i rotacijom i nisam primjetio da ga prazni.:icon_winkle:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
To punjenje uvelike ovisi o broju okretaja motora,,,
kad je velik broj okretaja moguce je da puni dovoljno i da nema potrebu uzimati struju iz akumulatora, ali na niskim obrtajima ne puni dovoljno za vise potrosaca,,,

sudim po vlastitom iskustvu,,:=:)
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Ali akumulator je 24v,danas ja nesto skopco za paljenje skopco sam 2 zice sa alansera na prekidac od svijetla i + i - prvi put probo vrti ali nema snage da upali:(shake): a drugi put samo cakce.:(shake):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kablovi suti premalog preseka žica i ne može povuč dovoljno snage da bi vrtio,samo se griju kablovi.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
spaliti ćeš si sve potrošaće ako prikopćaš 24 volta akumulator. Postoji ogromna mogućnost da ti ode alnaser i regler. Samo 12 volti bez obzira na amperažu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Kakav je taj akumulator od 24 V, volio bi ga vidjeti, stavite koju slikicu (molim vas, hvala) ?:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh