• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Onda mora nač nekog ko to zna ili pitat ovde pa če dobit odgovor.:icon_wink:
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Ako alnaser vrti kada se napuni akumulator na ispravljać onda je alnaser ispravan.
Ako se akumulator napunjen na ispravljać isprazni nakon nekog vremena da nemože da vrti onda nešto vuće struju. Meni je izgorio regler na alternatoru i ispraznio bi akumulator za tridesetak minuta. Ako alnaser ne vrti kada je akumulator napunjen onda treba pogledati instalaciju i osiguraće a ako je to ispravno onda alnaser.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Na večini te instalacije samo treba prošetati cvikcange i krenuti od nule.
Cjela instalacija se sastoji od par žičica koje koštaju manje nego nova baterija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi krenul od alternatora,jer on najčešće cica struju.
Četkice, kolektor možda diode.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da nema,al tijekom godina kaj su ljudi sve nametali na te male jadnicke,ni klasični stari od yuga ili golfa alternator nije dosta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i da je tako več su ti pokušavali objasniti da takav tip alternatora nema kolektor
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
826 nikad nije imao alternator sa četkicama , ber ne u tvorničkoj izvedbi
Baš naprotiv, uvijek je imao
sad pitanje u vezi propelera na alternatoru, postoje li lijevi/desni propeler, jer slavia vrti remenicu ulijevo
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Oficir ne prljaj temu o TVima sa svojim glupostima.Prvo si kupi sa vlastitim parama barem motokultivator pa posle pametuj u temi o motokultivatorima.Sad kako čitam te ima još tata na leđima,sram te bilo.Lapat i srat po forumima znaš ali da bi se primio poštenog posla bolje:icon_hang:
 

Hare826

Novi član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
4
Ja mislim da je pogrešio,nisu volti več 2,4kw.Treba proverit osnovne stvari:ak je akum. u redu ( nema veze ak ga je menjo),pomjerit punjenje,provjerit da ga nešto ne prazni,pregledat kablove i spojeve zbog oksidacije.Po potrebi i anlaser samo čudno kad napuni aku. pali.Nešto prazni pa i ne puni kak treba-multimetar u ruke i mjeri.



nisam pogrijesio imo sam alnaser od tome sto je dosao na njemu i otisao mi bendiks, onda sam trazio alnaser i naso od 24 v i automat mi odma prbaci na 12 v kad pritisnem dugme,uradio sam cjelu instalaciju onda bi trebao promijenut alternator

A zašto anlaser 24v kad je cijela instalacija 12v?

pa naso alnaser od 24 volta i kad pritisnem dugme prebacimi na 12 v mslm da je to uredu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je anlaser 24 volta treba i ulaz struje od 24 volta,na12 volta ne može on okrenut zubčanik zamajca kako bi trebalo-presporo ga okreče.
 

Hare826

Novi član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
4
ok hvala puno na pomoci :(happy)::(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Da li treba skidati original tvornički ugrađen alternator nakon ugradnje vanjskog alternatora, odnosno što sa onim žicama koje izlaze iz originalnog alternatora?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne treba,one žice samo izoluješ i sa vezicom negde pričvrstiš.To ne vadi skoro niko jer ništa ne smeta.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Dobro ti je kolega napisao_Ove koje netrebaš njih izoliraj i pričvrsti negdje jer nikad neznaš a neke će ti trebat i dalje
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Koja kvadratura žice bi trebala biti od alternatora do brave i ampermetra. Alternator je 12V/45A.
Kod mene je 4mm2.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Treba ovih dana da ugradim altenator na toma pa me zanima gdje se spaja ova zica sto ide izmedju D+ i B+ i ova sto ide na ovaj sraf?
imag0959.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh