• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Već spomenuto, za traktor paliti gasiti čitavu godinu je više nego dovoljno punjenje. Potrošače svjetla i drugo nemam potrebe koristiti, i tada vjerojatno nebi bilo dovoljno. Još da spomenem pored ostalog akumulator 66 Aph Topla, godište proizvodnje 2007. Do 2009. bio na osobnom vozilu i od tada znači od 2009. do 2013. na traktoru bio alternator koiji je skinut 2013. kada je na mjesto alternatora stavljena servo pumpa, isti izbačen, i od 2013 do danas koristim onaj regler za punjenje, i dalje isti akumulator trajeeeee besprijekorno, bez ikakvog dodatnog punjenja. Mislim da to sve govori.:(nod):
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
E ja sam dao svog 521 na farbanje pleha i so počupali kable iz blatobrana. Bojim se da ću imati iste probleme :mad:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
SA valikom mukom uspio 5X1,5 provući.:icon_eyes:
22278977.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prvo provučeš flaks ili neku tanju sajlu i na to navežeš kabal i povučeš.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Ako su ojačanja stisnuta vrlo teško se provlači, ako je ojačanje vareno dok je kabal bio unutra onda se vrlo teško izvlači jer se rastopio....
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nije stisnuto, imo sam muke izvući stare, tako isto uvući nove.:icon_scratch:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Eh, Što ti je mladost.:icon_razz: A nisi još ni izvuko.
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Postovane kolege sa foruma,

Imao sam slicnih problema sa strujom kada sam kupio tv, kao u prethodnim pisanjima na forumu. Pristalica sam origi stanja na traktoru. Skoro sve sam razmotrio i dugo vagao sta uraditi sa punjenjem, da li alternator ili sredjivati regulator origi. Cak sam bio pripremio alternator.
Prilikom jedne kupovine prikljucaka za tv od prodavca saznam za coveka od struke koji radi i zivi u Uzicu. Preko 20. godina se bavi el. instalacijama i specijalnost mu je regulator napona sa TV-a. Stupim u kontakt sa covekom i proverim sve sto mi je rekao oko ispravnosti diname na motoru i posaljem mu regulator na servis. Dao mi je dozivotnu garanciju na njega.
Bateriju sam stavio iz kombija oko 75ah, stara i losa spremna za otpad. Napunim je i drzi 1 dan. Malo sam je sredjivao u smislu ispraznio tecnost sipao samo destilovanu i punio lagano skoro 2.5 dana. Izvlacio destilovanu vodu i dosipao kiselinu pa merio, stanje i sadrzaj tecnosti u celijama, meracem kupljenim u radnji.
Elem, stigne meni regler iz Uzica, platio 25eura + (2x postarina)= 35eura manje vise, namontiram ga origi i upalim tv naravno sve OK, vozio ga u sedam dana jedno 5 sati ukupno i sada mi baterija drzi struju i tv pali bez problema i posle deset dana stajanja.
Instalaciju sam prepovezao uz pomoc komsije, imalo je par problema u smislu polomljeni kontakti, zamenjeni kako osiguraci tako i sama tabla za njih, amblender, ...itd.
Nadam se da ce ovo oko reglera i baterije jos nekom pomoci !

Pozdrav
 

Prilozi

  • Regulator napona TV 523 Spanski-1.jpg
    Regulator napona TV 523 Spanski-1.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 200

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Nabavio sam ovaj mali alternator od suzukija i sad bi njega ugradio al mi nije jasno ove dvije žice.Jedna je pobuda al koja.Iza šta je druga
evo slike
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Kad izvučeš ovaj zeleni priključak , unutra imaš 3 kontakta , 2 paralelna i 1 okomit na njih, ako imaš naljepnicu na alternatoru, na njoj su oznake pored paralelnih kontakata IG i L, na IG spajaš stalni plus sa kontakt brave tako da ima pobudu samo kad je kontakt uključen, a na L spajaš žicu sa lampice. Na ovaj vijak što strši spajaš plus sa anlasera. Ako nemaš naljepnice pogledaću ja na svom. Evo ako je od pomoći bit će mi drago, meni je pomogao forumaš Motohod.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Hvala prijatelju.Naljepnice nema nikakve pa ako ti nije teško da vidiš na svom i da ja nemoram tražit koja je koja.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Nabavio sam ovaj mali alternator od suzukija i sad bi njega ugradio al mi nije jasno ove dvije žice.Jedna je pobuda al koja.Iza šta je druga
evo slike

Crveno bijela je lampica, crno bijela je plus sa kontakt brave.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nedavno sam nabavio pe18,uskoro pocinjem sa sredjivanje,pa sam trenutno u potrazi za delovima
Traktor izmedjuostalog nema alneser,pa me intresuje,odgovara li slucajno od nekog drugog vozila(kamion,auto),jer original alneser je tesko naci ili je preskup
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Darko na kog TAMa mislis?
Pretporstavljam da mislis na tamica(2001,60,75,80,80t50)
Na njima je alnaser isti kao na imr60 i imt558-560,imam imt558,i znam koliki mu je alnaser,tako da to mogu sa sigurnoscu otpisati (taj alnaserje kao ceo motor od tv),nek me neko ispravi ako gresim
 

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
Pozdrav forumašima. Prvi post pa odmah problem... Problem je slijedeći, na tv826 su mi samo odjednom prestali raditi farovi i lampice na instrument tabli kada dam kontakt. Ostalo sve radi, i štop svjetlo i pozicija i žmigavci, sirena, i ostale lampice na kontrolnoj ploči. Pregledao sam sve osigurače, svi ispravni, sve kontakte sam očistio tako da nije oksidacija, sve spojeve pregledao, sve ok. Sve žice izgledaju cijele, neoštećene. Žarulje u farovima ispravne.

Više neznam kuda da gledam, ostala mi je samo još sumnja na bravicu. Svaki savjet je dobrodašao. Hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Probnu lampicu i probaj dal dobije + na prekidač za lampe pa i ak ide + iz šaltera dalje za lampe.
 

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
Preko prekidača palim i poziciju i farove, tako da nisam niti razmišljao o njemu. Računam ako pali poaziciju ispravan je :icon_scratch:. Ali sad ću i njega ispitati. Hvala za savjet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh