• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
nažalost ne. Prekidač je u redu, ostaje mi samo još bravica kao sumnja.Dolazi mi uskoro majstor, doduše za jaku struju (televizore, veš mašine i tak to), no struja je struja, riješit ćemo...tako velo on :icon_super:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kod takvih problema najjednostavnije je uzeti ispitivac ili kontrolnu lampicu i krenuti od pocetka ili od kraja, trazi se zivi +,,,

Ako krenes od kraja odnosno od potrosaca tj. od lampice vidis ima li + ili ne pa po zicama krenes dalje,,,
Ako + imas na lampici onda je jedino do mase,,,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Provjeri da li imaš masu na haubi, onda kreneš polako sa ispitivačem. Ako stražnja pozicija radi, trebale bi i osvijetlenje table svijetliti. Lampice od kontakta rade drukčije pa nisu povezane sa masom.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod serije 800 ide masa po žicama na svaku lampu a lampe su montirane u poliester masku.Probnu lampicu i po redu ispitat plus i masu jer možda je samo slabi spoj na konektorima ili prekinut kabal negde.
 

Zgubljenko

Novi član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
2
Zna netko možda dali el. Instalacija sa tv. 420 odgovara i na tv523? Pošto ima za kupit gotovu instalaciju za 420 a ja imam 523. Naime u priručnicima uvijek su ta tva modela skupa pa vjerovatno je i instalacija ista. Samo me zanima ako netko ima iskustva u tome?

Hvala!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Noviji (mlađi) modeli imaju drugačiju bravu, kontakt - start je na ključ a svjetla i pozicija na odvojenim prekidačima. To je onaj dio instalacije ispod instrument table, ostalo je isto......
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
kako spojiti automat za zmigavce, na sebi ima oznake X,P,L?
i jos jedno pitanje, kada ugradjujete prekidac minus pola, jel to neki odredjeni bas prekidac ima za to, ili moze i neki drugaciji, mislim malo jaci, i ako moze, kolika mora bit maksimalna struja kroz njeg?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kako spojiti automat za zmigavce, na sebi ima oznake X,P,L?
i jos jedno pitanje, kada ugradjujete prekidac minus pola, jel to neki odredjeni bas prekidac ima za to, ili moze i neki drugaciji, mislim malo jaci, i ako moze, kolika mora bit maksimalna struja kroz njeg?

Što se tiće releje žmigavaca oznake su sljedeče:

X = 49
P = C
L = 49a
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prekidač za masu je obično specijalni, snage oko 200A i ne možeš staviti neki obični prekidač tipa za svijetla jer je 10x veća struja.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

tomo826

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
11
nažalost ne. Prekidač je u redu, ostaje mi samo još bravica kao sumnja.Dolazi mi uskoro majstor, doduše za jaku struju (televizore, veš mašine i tak to), no struja je struja, riješit ćemo...tako velo on :icon_super:
Kvar riješen, problem je bio u dosjedu žica u kutiju sa osiguračima. Bilo je sve labavo,one plastične kopče stignu i to je to. A sada imam novi problem, otišla bravica,nemože se izvući ključ i nešto se zdrobiti u njoj, pa samo mogu isključiti i uključiti kontakt, a nema položaj za paljenje. Ja kupio novu bravica,ista na oko,u sa donje strane na slojevima isti brojevi. I spojim ja to ali ćorak, ova ima samo jedan zub,na drugom je već na federacije i tada se upali kontakt, a na trećem isto na federacije tek pali. Pa sad upali i kad opruga vrati ključ vrati ga ma prvi zub. A tada nemam više kontakt, pa nerado niti svjetla niti žmigavci niti sirena. Jeli se može spojiti neka žica na neki drugi broj tako da mi prvi zub bude kontakt? Ili moram kupiti novu bravica za zubom više? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Pa može se spojiti dodatna kontakt brava a ova bu služila samo za paljenje ali onda treba još jednu rupu bušiti, to treba spojiti tak da se nebude moglo anlasati kad nema kontakta .... sto problema bespotrebno.
Ja bi radije kupil pravu bravu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Može biti da su različito postavljeni brojevi, jer svaka bravica bi trebala imati kontakt. Neznam koliko žica imaš ali najlakše bi to napravio ako imaš onaj ispitivač za 12V. Pronađeš žicu koja je + sa akumilatora, prvi zub je samo kontakt, drugi zub je grijač i na trećem bi trebalo bit paljenje samo to treba posložiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Za tomo826

Princip rada brave za paljenje

U položaju 0 ništa nije spojeno
U položaju 1 spojen je kontakt
U položaju 2 (povratni) spojen je kontakt i grijači
U položaju 3(povratni) spojen je kontakt i pokretač-anlanser

Nadam se da će ti ovo pomoći.
 

Prilozi

  • IMG_20160821_124837.jpg
    IMG_20160821_124837.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 264

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
PozZ,
javljam se nakon podužeg vremena, pa me zanima kako spojiti onu ručicu za žmigavce (kupljena u Masivi), nema nikakvu shemu koja je žica za šta pa ako netko zna da mi olakša put bio bi mu zahvalan :)
Ima 8 žica btw.

Lp
Kuzma
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Upravo ugrađen voltmetar od VDOa. Ako netko treba ima ih za kupit kod mene u firmi [emoji1] [emoji1]

2c62bd9cec3c6c01e8aab5592e13cd88.jpg


PozZ,
javljam se nakon podužeg vremena, pa me zanima kako spojiti onu ručicu za žmigavce (kupljena u Masivi), nema nikakvu shemu koja je žica za šta pa ako netko zna da mi olakša put bio bi mu zahvalan :)
Ima 8 žica btw.

Lp
Kuzma
Jesi spojio rucicu?
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
jesam, hvala. igrao se sa žicama pa na kraju polovio koja je koja :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh