• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Probacu sjutra cu da vidim radi li alanser.pa cu onda polako kupovati materijal:smile:

Ako budem imao vremena napravit cu novu shemu koja ce biti popracena strelicama (u boji izolacije) kako bi svi s manje iskustva a koji je budu citali, mogli pratiti pravac kojim se struja krece,,,

malo je gadno kad imas recimo jednu spojku (uticnicu i utikac) sa 6 kontakata prikazanih i jednom redu a u reali je u dva reda po 3 kontakta, odmah se tu tilta,,,:(think):
isto je i sa onima od 8 kontakata,,,:icon_rofl:
Ako budes imao vremena napravi tu shemu sa strelicama i i uboji bila bi mi od pomoci :smile:

Ovo je ispitivanje alansera jel?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7AT2WrRg34I[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Ako budem imao vremena napravit cu novu shemu koja ce biti popracena strelicama (u boji izolacije) kako bi svi s manje iskustva a koji je budu citali, mogli pratiti pravac kojim se struja krece,,,

Jedva čekam. Ja sam skoro sve oko mehanike završio, ali priatelj koji bi mi trebao složiti struju nema vremena već 6 mjeseci
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Buduci da je ovdje dolazilo do mnogo izmjene smjerova strelica kao i mnogo izmjena boja na strelicama postoji velika mogucnost i da sam negdje pogrijesio,,,
Stoga molim sve one koji primjete gresku u bilo kojem segmentu elektroinstalacijske slike da me kontaktiraju kako bih istu ispravio,,,

Vjerujem da ce nekome biti i od koristi,,,
c007.gif




Klik na sliku otvara vecu,,,
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
znaci kad stisnem kocnicu mora svjetlit ?
pitam zato jer meni nesvjetli :icon_eek:

A jel se moze ugradit obrtaljka tam di mu ide kilometar sat ?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
To sto ne svijetli moze biti iz nekoliko razloga,,,
bilo bi pozeljno tetektirati kvar,,,
ja obicno u takvim situacijama krecem od zadnjeg, u tvom slucaju od sijalice,,,
skines zastitno staklo i provjeris dal je ona ispravna,,,
za dijagnostiku instalacija potrebno je imati bar ispitivac 12v. pa ispitivati po redu,,,

los spoj i korozija najveci su uzroci kvara na lampama ili na stop prekidacu,,,
a ponekad je dovoljno zamjeniti pregoreli osigurac,,,:(happy):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja krećem od prekidača da vidim jel dolazi i odlazi struja.Ako je tu sve ok onda idem na sijalice a ak tu nema dolaza onda osigurače provjerim.ak ti dolazi do prekidača a ne odlazi onda nevalja prekidač.Probaj malo sa WD-om pošpricat i razradit ak neće onda novi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
fino je sjeo, još reguliši ovaj imbus, ili stavi šestougli vijak ili prihvat stavi na mjesto gdje se šarafi regler.....
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
fino je sjeo, još reguliši ovaj imbus, ili stavi šestougli vijak ili prihvat stavi na mjesto gdje se šarafi regler.....

lijepo je sjeo i ja se slažem al isto mi ovaj imbus malo preblizu remena pa bi mogao u radu da struže i brzo ode
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Re: Problemi sa el. instancijom na TV traktorima

Ugradnja alternatora na jednoklipca.
]


od cega je alternator,i da li imas kakve slike nosaca i kako je sa maskom prednjom i poklopcem?
svaka cast na ovome..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To su sve slike koje imam.Šta te još zanima oko nosača,na slikama se sve vidi.Alternator je od zastave i uradjena je nova dodatna remenica za alt.Maska,hauba to sve paše kako i prije jer nije ništa preradjeno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
i ja sam nasao alternator od zastave i isto cu tako probati napraviti nosac..iduci tjedan na redu struja.moram to cudo regat da me policija negdje ne kazni..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
hvala na slikama,sad ideje imam,i krecem lagano s realizacijom sutra.pa da se pokrenem s time.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
instaliran alternator,danas sam morao napraviti novo crijevo od hidraulite,posto za staro kratko nema mjesta jer struze remen po crijevu.
slike ce uskoro..
abarth da li si i ti produzivao crijevo od hidraulike ili si nesto drugo napravio?
hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Moj je 822 sa ruggerinijevim motorom tak da je sve drugčije oko motora kao kod tebe.Što je sa tvojim bravama za masku da trebaš nove,to novo nač če bit lutrija jedino ak ne paše od čega drugog.Te brave mislim da nisu samo za TV več nešto univerzalno možda paše i što od kabina na traktoru,malo treba pronjuškat po trgovinama sa delovima za traktore.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
prije par godina dok sam bio neiskusan traktoras,nisam gledao da sam ostavio traktor u brzini i pokusao sam ga upaliti,ispred mene bila slozena drva za zimu i slijedio je udarac u ta drva i rezultat je razbijeno svijetlo,zdrobljena maska,i te dvije kopce..pa eto,sada kada sredjujem traktor za registraciju,pa da napravim to kako se spada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh