• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Neznam baš,i siguran sam zato što ima samo 3 izvoda a ne 6 kao što sam napomenuo.

Crvena i siva su samo brika jedna između druge i ne idu nikud u regulator.
A smeđa i zelena su jedan te isti kontakt.
To se vidi naravno kad rastaviš regulator.

Zelena je u biti + za regulator preko brave,sad za lampicu nisam zicer,a opet preko nje ima napajanje i sve dok se dinamo ne zavrti bi trebala radit.
Slika tog regulatora ti je na 14 stranici od antonia,neki divlji,ova shema je rađena po shemi iz knjige baš tog traktora koji ima taj regulator.
Onda,gdje piva? :rolfer:

regulator na str 14 je ducati, imam takvog kod kuce

sve zice s diname moraju ici u regulator
crvena s diname i jedna zica s akumulatora (obicno deblja) su medjusobno spojene (ne znam dali su spojene s necim u regulatoru)

sistem ne puni ako se ne dovede jos jedan + na regulator (to je ustvari pobuda)

lampica je cisto qrcenje, i nikad nisam shvatio njezinu funkciju, ako nemas pobude, dodatnog plusa na regulator, nece ni puniti ali isto tako lampica nece svijetliti

prva sema bi mogla biti djelimicno tacna pod uslovom da crvena s diname i "glavni" + ne ulaze u regulator, s tim sto bi zelena trebala biti bez zarulje

samo mi nema logike, da + s kontakt brave i sijalica idu na isti kontakt, drugim rijecima da cetiri izvoda iz reglera budu upareni.....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
attachment.php


attachment.php


ovaj s aluminijskim oklopom jeste sanel
ovaj plasticni je ducati

DeBoss spominje rastavljanje, zato sam ja zakljucio nije sanel.....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.......I što imaš svojstvom eliminacije,imaš tri kontakta ili tri izvoda u regulatoru. Malo jače smiješno,osim ako taj (moj) nije prebrikavan ili prelotavan odprije. :madmana:

osim ako nisi pogresne eliminisao.....:rolleyes:
ove boje koje si stavio....tako su poredane na kucistu?

sumnjam da je prebrikavan, imam takav, isto su neki kontakti prebrikani......samo se ne sjecam kako sam ga spajao, koristio sam ga kratko nekih mjesec dana dok sam vozio drva a traktor nije bio ofarban.......
mogu pogledati detaljnije tek za praznik kad odem kuci
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ja sam taj koji ima valpadanu iz 1968 al me malo muci filanje akumulatora bez alternatora

nije mi problem alternator,nego dinamo i regler ne fila mi dovoljno akumulator.

cekajte malo.......imate to sve spojeno i radi ali ne puni dovoljno?

ako je spojeno i radi, zasto ste odmah uprle prstom u regler?

sta je s dinamom, sta je s akumulatorom, alnaser.......de vi opisite cijelu situaciju, koji motor, kakav akumulator, neka slika.......
 
D

De Boss

Guest
cekajte malo.......imate to sve spojeno i radi ali ne puni dovoljno?

ako je spojeno i radi, zasto ste odmah uprle prstom u regler?

sta je s dinamom, sta je s akumulatorom, alnaser.......de vi opisite cijelu situaciju, koji motor, kakav akumulator, neka slika.......

Nisam pogrešne eliminirao,baš idu tim redom.
Dinamo je ispravan,ali preko reglera ništa se ne događa,imaš samo napon akumulatora,cijela instalacija je slomljena i u kupusu. :lol:
Paljenje radi,sve dok akumulator ima snage.
Baš me za taj regler zanima neka točna shema jer je nema.Imaš možda?Spojen je on ali se ništa ne događa,a sumnjam da sam ga krivo spojio.
Taj frajer ne gori kad je spojen bez akumulatora,možda. :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
jeste li sta rijesili?

bio sam kod kuce za praznik, cijelu radnju sam okrenuo naopako i nisam uspio naci regler ducati......nadam se da ga nije otac ispravnog bacio u smece :madmana:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
attachment.php




DeBoss spominje rastavljanje, zato sam ja zakljucio nije sanel.....



Vidim da si kabele omotao izolir trakom, jedan mali savjet , radije ih uvuci u termo bužir jer ako kasnje ideš što kopčati sve se zaljepi s prstima pa je malo nezgodno+ ako još ima nafte...:weedman::weedman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vidim da si kabele omotao izolir trakom, jedan mali savjet , radije ih uvuci u termo bužir jer ako kasnje ideš što kopčati sve se zaljepi s prstima pa je malo nezgodno+ ako još ima nafte...:weedman::weedman:
Tomislav djeli savjete -ti jarca :finga:
Slažem se za izolirku ..
Koja je alternativa ..nikako da sretnem nešto " orginal" ?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tomislav djeli savjete -ti jarca :finga:
Slažem se za izolirku ..
Koja je alternativa ..nikako da sretnem nešto " orginal" ?

termo bužir se može malo proči upaljačoma tako daje na neki nacin vakumirano od vode ne zove se bezvez termo .... :lol::lol:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Vidim da si kabele omotao izolir trakom, jedan mali savjet , radije ih uvuci u termo bužir jer ako kasnje ideš što kopčati sve se zaljepi s prstima pa je malo nezgodno+ ako još ima nafte...:weedman::weedman:

ja vidim da ti opet udaras k'o muha bez glave.....
za te stvari koristim kosuljicu koja je za to namijenjena, taj termo buzir je pretanak (ima tanku, slabu stijenku da cuva zice od mehanickih ostecenja)

a traku posteno plati pa nece lijepit ono sto ne treba.....a ni takvoj nije bas mjesto na traktoru ali eto ljudi motaju, a motali su i u tvornici
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ja vidim da ti opet udaras k'o muha bez glave.....
za te stvari koristim kosuljicu koja je za to namijenjena, taj termo buzir je pretanak (ima tanku, slabu stijenku da cuva zice od mehanickih ostecenja)

a traku posteno plati pa nece lijepit ono sto ne treba.....a ni takvoj nije bas mjesto na traktoru ali eto ljudi motaju, a motali su i u tvornici


:rolfer::rolfer::rolfer:

Postoji više vrsta bužira rszličitih tvrdoča i čvrstoća... otiđi u daćan,raspitaj se uvjeri se...

Onda kažeš da su motali u tvornici, a je i prije je moj dida ora s konjon i volon
 
B

Blagus

Guest
Tomo Vinković 420-523 elektroinstalacija - shema

Pozdrav, ima li tko el. shemu za TV 419?
Hvala
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Tomo Vinković 420-523 elektroinstalacija - shema

pozdrav svima
veliki pozdrav majstori dali ima ko dami dadne el shemu spajanja sa diname na regler bravu itd...

i dali ko zna tacne napone sa diname na regler imaju 2 zute zice i 1 crvena koji su naponi na minimalnoj turazi i na maxsimalnoj turazi unapred hvala zivjeli...
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

pozdrav majstore

nepise kako se zove regler??? ali na kucištu reglera pise:

REF: 4276

WoA 30

V=14

Made in Spainž

unapred hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh