• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

pozdrav edosoko
mozesli mi reci dinama ima tri izlazna napona i to naizmjenicna kako mogu ispitivanjem odrediti koja je koja boja zelim da odredim 2 zute kako pokaziju naizmjenicn napon i koji je kad upali traktor na minimalnoj turazi i koji je na makxsimalnoj dali se mjena napon ili ostaje isti ... i tako isto za 1 crvenu zicu zapravo izlaz naizmjenicni koji je napon pri minimalnoj turazi i pri makxsimalnoj turazi...... jer nemam boja sa izlaza diname zapravo alternatora ..
unapred zahvalan zivjeli
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tv 420-523 el shema

Na dvije žute bi trebao biti viši napon a žuta i crvena niži .
Napon se mjenja kkao se motor brže vrti .
NAponi bi trebali biti od 13 -14V na leru pa do nekih 20-25 na punom gasu , Sve ovisi ukkakvom stanju je magnet u alternatoru
Daj sliku reglera od strane priključaka ?
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

imaju dva kontakta G


1 kontakt +B


1 kontakt C


1 kontakt L.E.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tv 420-523 el shema

Sumljiv mi je taj regler , jel ikad radilo preko tog reglera ?

G bi bilo generator (ali ti imaš dvofazni generator pa fali još jedno priključno mjesto na regleru
B+ je direkt na akumulator
C je preko kontakt brave
LE bi mogl biti kontrolna žaruljica
To je onako od oka , ne odgovaram za nastalu štetu
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

može se to spojit, isto kao i onaj s tri izlaza za izmjeničnu, ali.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tv 420-523 el shema

Pa ako je njegov regler za jednu fazu , onda jedna žuta ostaje slobodna , samo automacki ostaje bez pola snage ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

Nisi ni ti snage kao nekad, pa eto te šta ti fali :icon_pidu:
Snage neće falit ne beri brigu :(wait): ako te baš kopka kako i šta, pitaj :(happy):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tv 420-523 el shema

došla bi meni snaga , samo da su navihanke blizu .
Evo pitam , slab sa ja s reglerima , još uvjek pikam oko njih
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

kako i nebi, šta je ovo? jel ovo nešto iz inostranstva? dobre su brate :^):
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

taj sam kupio regler nisam imo drugi nema na rasprodaju samo taj problem je kako ga spojiti el sema vezivanja tog reglera

i to kupiosam ga u zlatno polje gracanica to ti edo trebas da znas za tu radnju nisu imali drugog kazu da i taj ljudi spajaju primjenjuju i da je dobar al niko nema seme ulaz naizmjenicnog napona sa alternatora i izlaz na akumulator , brava kontrolna sijalica pa bi vas forumase zamolio ako iko moze da mi pomogne

unapred zahvalan
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

tamo spominjes izlaze, ne znaš šta je šta......koji motor je na traktoru? Lombardini ili MWM diter? postavi slike motora i tih izlaza
Pitaš za spajanje brave, reglera.....radiš komplet instalaciju ili...samo punjenje?
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

zdravo edosoko
radim komplet instalaciju motor je lambordini jednoklipac izgorila mu je instalacija zapalila se šupa i izgorila je na njemu instalacija regler stari sve sto je bilo,
ja sam uzo sve djelove po katalogu tome vinkovica u zlatnom polju samo nisam mogo regler nac isti ....a alternator zapravo dinama je ostala ispravna samo sam produzio zice zato nemam boja 2 zute i 1 crvene boje 190 W je alternator snage 10 polni 12 volti..
kupio sam sve elektro djelove za tv 420 523 po njegovom katalogu pokazivac smjera bravica signalne sijalice nosac osiguraca itd.... farove zmigavce sve sam postavio kao sto je bilo prije i razveo imamstari od tamica automat sto mi pribaciva smjer zmigavacva sirenu itd... akumulator nisam jos uzo zatosto nisam odradio ovaj poso
sto sami naveo
treba mi el sema za tv i kako se ovaj regler spaja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

.....a alternator zapravo dinama je ostala ispravna samo sam produzio zice zato nemam boja 2 zute i 1 crvene boje 190 W je alternator snage 10 polni 12 volti..
.........
treba mi el sema za tv i kako se ovaj regler spaja
jesi vadio dinamu ili si samo nakalemio žice na ono što je virilo iz motora? buni me to što si ih nastavio a ne znaš koje su boje
opet ponavljam slika bi bila poželjna, sa strane od alnasera gdje izlaze žice od diname
snaga, napon, polovi, proizvođač.....su nebitni podaci u čitavoj priči

džaba ti šema kad na šemi nemaš označeno brojeve na bravi npr. na šemi nema kako se spaja regler (ima slika pravougaonika i žice kako ulaze) najmanje pet vrsta reglera se ugrađivalo na TV tako da ti šema neće puno pomoć.......i ja radim instalaciju u zavisnosti kakav materijal pribavim
 
Posljednje uređivanje:

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

mozesli mi samo malo bolje objasniti ovaj kontaskt C preko kontakt brave koji kontak sa brave broj koji ide pa na regler C nije mio jasno koji kontakt koristim sa brave
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

vadio sam dinamu dobra je i ispravna iomski a i naponski
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: tv 420-523 el shema

mozesli mi samo malo bolje objasniti ovaj kontaskt C preko kontakt brave koji kontak sa brave broj koji ide pa na regler C nije mio jasno koji kontakt koristim sa brave
15 ili 54 ne sjećam se tačno...onaj koji je tanji

vadio sam dinamu dobra je i ispravna iomski a i naponski
još mi je manje jasno kako pobrka boje......
provjeri privatne poruke
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: tv 420-523 el shema

edosojko imaju na regleru 2 G


1 kontakt B+


L.E sijalica pobuda


c je kontakt odakle ga dovest jel sa brave kojeg polozaja I ili II ili III 54 ima kontakt sabrave njega sam spojio na prednjje pozicije tako kad dam na 2 ili 3 poolozaj brave ugasi se
 
Na vrh