• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
Mislim da ovaj ruralni bu teze dobiti nek ipard..ak se ko detalnjije ispitival zna o cemu pricam
Zašto točno?
Znaš možda nekoga tko ide sad na natječaj pa imaš inf. iz prve ruke?
Gdje se komplicira?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pa svako kupuje kaj je njemu potrebno...a zakaj mislis da neko uvjetuje nekaj?
Zato što moraš,ne možeš metnut na plastenik onaj najlon koji ti hoćeš,već onaj najskuplji,isto tako je sa debljinama cijevi,žica i ostalih stvari...
Traktor možeš kupiti samo sa određenim paketom opreme,koju možda nikada nećeš koristiti... To poskupljuje cijelu stvar od 20-40% i kad se još zbroje ostali troškovi sve na kraju nema nikakvog smisla...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Zato što moraš,ne možeš metnut na plastenik onaj najlon koji ti hoćeš,već onaj najskuplji,isto tako je sa debljinama cijevi,žica i ostalih stvari...
Traktor možeš kupiti samo sa određenim paketom opreme,koju možda nikada nećeš koristiti... To poskupljuje cijelu stvar od 20-40% i kad se još zbroje ostali troškovi sve na kraju nema nikakvog smisla...

Mislim da ovo ne stoji, ne vidim nigdje da je nešto uvjetovano.
Smatram da će najveći problem biti financiranje, pogotovo za skuplja ulaganja jer iz HBORa najavljuju financiranje 75% projekta, a ostalo vlastita sredstva. S obzirom na likvidnost naše poljoprivrede to neće ići baš lako i opet neće biti rezultata u povećanju i pojeftinjenju proizvodnje nego će se samo donekle obnoviti mehanizacija koja sama sebi baš i nije neka svrha.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Možda nigdje ne piše ali je tako, kad se uđe dublje u tematiku onda se sazna. Pred godinu dana sam dobio ponudu za protugradnu mrežu, kasnije sam spomenuo da mi treba za IPARD i odmah su izmijenili ponudu jer prva varijanta ne prolazi na IPARD-u, stavili su materijale iz EU i to je bilo skuplje 30%.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ipard je bil stroži ..a.l ovaj natjecaj buju problem financije...jer banke su jako postrožile...dosta sam se raspitival i idu mi kolege i jednostavno finacije moraju biti extra...evo ispod 40000 kuna dobiti nema smisla iti jer nebus prosel...ak ides na neku investiciju od oko 700 tisuca kuna...ubiti tko se je malo raspitival bu znal...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
vidim da nisi se bas rapitival..nema niakvih uvjeta...to je bilo samo kod iparda..a kod ovog nema nikakvih uvjeta.. a to kaj neki npr kod mehanizacije Traktor uzima sa svom mogucom opremom to a ne misli da buju to sve platili to je njihov problem...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Zato što moraš,ne možeš metnut na plastenik onaj najlon koji ti hoćeš,već onaj najskuplji,isto tako je sa debljinama cijevi,žica i ostalih stvari...
Traktor možeš kupiti samo sa određenim paketom opreme,koju možda nikada nećeš koristiti... 2 To poskupljuje cijelu stvar od 20-40% i kad se još zbroje ostali troškovi sve na kraju nema nikakvog smisla...

Apsolutno ništa i nitko ti ne uvjetuje koju opremu ti moraš uzeti , isti slučaj je bio i u prijašnjim fondovima . Jedino kaj mora biti je to da je sva roba porijeklom iz EU ( kaj je i normalno jer sredstva idu iz EU fondova a ne Kineskih ) i druga stvar je da moraju biti zadovoljene norme propisane za EU ( kod gradnje objekata, npr farma mora biti građena po EU standardima ) . A EU norme ovak i onak moraš zadovoljiti kako god ti plačao.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za razliku od IPARD programa, u sklopu kojeg su sva roba/radovi/usluge morali potjecati iz prihvatljivih zemalja (članica EU, zemalja u okruženju, te drugih navedenih u tada važećem popisu), Program ruralnog razvoja ne poznaje to ograničenje, odnosno roba/radovi/usluge mogu potjecati iz bilo koje države.

http://www.apprrr.hr/mjera-4---ulaganja-u-fizicku-imovinu-1040.aspx

Sada sam negdje iskopao a odnosi se na mjeru 6.1 i 6.2., odobre potporu od npr. 50 000e i dobiješ povrat u 2 rate u roku od 5 godina. Pušiona.
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Za razliku od IPARD programa, u sklopu kojeg su sva roba/radovi/usluge morali potjecati iz prihvatljivih zemalja (članica EU, zemalja u okruženju, te drugih navedenih u tada važećem popisu), Program ruralnog razvoja ne poznaje to ograničenje, odnosno roba/radovi/usluge mogu potjecati iz bilo koje države.

Ovo je zanimljivo jer mene u agenciji uvjerili da roba mora biti iz EU .
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ipard je bil stroži ..a.l ovaj natjecaj buju problem financije...jer banke su jako postrožile...dosta sam se raspitival i idu mi kolege i jednostavno finacije moraju biti extra...evo ispod 40000 kuna dobiti nema smisla iti jer nebus prosel...ak ides na neku investiciju od oko 700 tisuca kuna...ubiti tko se je malo raspitival bu znal...

Mozda ce u drugom krugu,bit bolje,neko pametniji,ako ce se dizat samo pola,a pola avansno.Vidjet cemo...
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Prvi mačići se u vodu bacaju. Poslovica. Znači ekipa koja će se prva upustiti u izazov dobijanja potpora, ima dosta šansi da se iznenadi, od srca im želim da to iznenađenje ne bude negativno. Izgleda da svaki glavonja iz državnih službi tumači stvari na svoj način, a gdje su tu još koje kakvi savjetnici koji već drže škare u rukama da sretnike ošišaju, ako ne za više onda je dosta i 2-3 posto od projekta. Kuna do kune, i nakupi se, bez znoja i žuljeva.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ja imam 55 bodova. I rekli su mi da je najbolja britanska agencija za projekt i da uzimaju 2%.
 

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Ponuđaci opreme NE MORAJU biti iz EU.... isto tako ništa nije uvjetovano osim kw snage motora po obradivoj površini ili u moj slucaju broju tovljenika, danas je pbz banka imala sastanak u vezi toga i postalo im je to jako interesantno,iamti ce pristojne postotke kamata. po meni je ovo bolje i moda lakse ostvarivo nego ipard!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Mora li se iz savjetodavne priložiti s dokumentacijom ili sam možeš izračunat FADN obrazac?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh