• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pričaš gluposti. Radi se o agenciji koja ima najviše REALIZIRANIH projekata u našoj regiji i svi se guraju kod njih jer su među najboljima i sa najviše iskustva.
Nikakve novce ne plačam niti dajem unaprijed već po predaji projekta .
Ja ću bolje riskirati tih 500 kn pa da mi projekat rade ljudi koji to znaju i za koje sam siguran da su sve dobro odradili nego da se netko uči u hodu a ja gubim uzalud dane ganjajući kojekakve papire koje netko neće znati niti posložiti kako treba.
P.S.
A ako ne prođem na natječaju tih 500 kn je puuuno premalo za obim posla koji ti ljudi moraju odraditi i sve posložiti da bi projekat na nešto ličio i prije svega da bi bio održiv.

Eto vidiš kako se mjenja priča kada su izjave neobjektivne. Treba biti realan, pa što je tih 5% na postotak ljudi koji će proći? Pa nije to baš tako puno love. Iskreno mi radi čovjek za 4%, bez predujma. Tako rjetko imam priliku dobiti nešto da ako imam veće šanse zato što izgubim 4-5 % i prekrižen ruku čekam mene to uistinu ne brine. Ionako nitko u projektu nije raspolagao sredstva kao što bi da su to njegova zarađena.

Za održivost projekta si ti sam zadužen jer to određuje vrsta i područje investicije.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Preporučam da sami prijavite projekt pa zbrojite sate koje ste potrošili na proučavanje pravilnika, dopisivanje s agencijom, izradu poslovnog plana - razumijevanje računa dobiti i gubitka i financijskog toka, usklađivanje papira s potrebnom dokumentacijom, brigu o ispunjavanju svih kriterija iz natječaja, slanje dopuna i argumentiranje po kriterijima agencije, prikupljanje ponuda koje udovoljavaju zahtjevima agencije, slanje izvještaja o napretku svakih 3/6 mjeseci, brigu da isplate budu prijavljene sukladno pravilniku...nakon šta zbrojite sate pomnožite ih sa satnicom za koju ste voljni radit i vidit ćete da je 5% manje od tog iznosa kojeg ste dobili...

Kao netko ko je prijavija popriličan broj projekata mogu reć da ih više radim iz usluge jer 5% od ovog iznosa nije dovoljno za mučenje i toliku borbu s agencijom oko toliko bespotrebnih detalja...nije bez veze u natječaju predviđen trošak konzultanta... Da agencija napravi jednostavan natječaj onda konzultanti nebi bili prihvatljivi trošak - to znači da i oni očekuju da angažirate konzultante i to je s razlogom.

Također, ovo je rijetka situacija di je potpora 100% ulaganja...da je potpora 80% isto bi bila fenomenalna mjera i niko nebi žuga nego bi se isti ljudi prijavili i potrošili svojih 10.000 eura za dobit 40.000...

Sve je stvar percepcije...a prigovarat da ćete dat 19.000 kuna za dobit 361.000 od čega NITI JEDNA KUNA nije iz vašeg vlastitog džepa je apsurdno...

Znači ljudi rade i bome zarade te pare (probajte sami prijavit pa ćete vidit koliko nejasnoća ima u pravilnicima) a vi žugate šta će bit plaćeni za to od neke tamo tuđe love koju ćete možda dobit i možda nećete?

Isto kako se ova tema opet razvija u beskorisne informacije i žuganje o tuđim poslovima tako ste i frustrirani oko nepotrebnih stvari ka šta su konzultantske usluge. One nisu uvjet i proizvoljne su..uzmite ih ako oćete, ako nećete sami prijavite projekt...

Fokusirajte se na sebe i kako maksimizirat svoje...ako neko drugi može doprinit vašem cilju i pri tom bit plaćen za svoj posao (još u sklopu potpore) onda bi to tribala bit dobra stvar...
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Ja se raspitao za poslovne planove, našao sam da se plaća po prolasku projekta...znači ako projekt prođe,plaćaš 5% iznosa za koji se natječeš...ako ne prođe,nikome ništa...što mi je donekle i ok,s obzirom da oni imaju motiv da napišu plan da ga nakraju i platiš.a ne da platiš i onda ko te hebe...

Prekjucer sam bio na predavanju jedne konzultantske firme iz rijeke za 6.1.1. Oni uzimaju 4600 kn (+PDV) za izradu poslovnog plana i 8% ako prođe projekt!:(handshake):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Ti fondovi su kao dostupni, a zapravo tu treba jako puno volje, vremena, novaca i sreće da bi se prošlo na natječaju.. Kapitalna ulaganja su zakon bila, uložiš država ti vrati 50% i svi sretni i zadovoljni.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Bome krasno deru...tu ti suknu 5k eura..ako prodješ

Ma ako prođe sve je to prihvatljivo. Neka i oni zarade. Samo nije jasno zasto su tako ogromne razlike u cijenama za istu stvar.

Ti fondovi su kao dostupni, a zapravo tu treba jako puno volje, vremena, novaca i sreće da bi se prošlo na natječaju.. Kapitalna ulaganja su zakon bila, uložiš država ti vrati 50% i svi sretni i zadovoljni.

Ako imaš šta uložit onda da. Nemaju svi iste mogučnosti. Ako se prijava za projekt napravi kako treba onda su šanse velike da prođe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Predao ja prijavu među prvima u 4 mjesecu 2015-te za mjeru 4.1.1.. Evo još malo će biti dvije godine od predaje projekta. Naravno da mi to više ne odgovara što sam prijavio, puno vremena je prošlo..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je neko prije se javio i proso na mijeri 6.3.1 molio bi ga da mi se javi tu ili na PP imam nekoliko pitanja ako bi bio voljan pomoci bio bih vrlo zahvalan!!
Hvala unaprijed!!
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Ljudi,tko je prosao na ovim natjecajima koliko ste bodova imali? Ja svoje zbrajam i čini mi se da necu imat puno... Ujutro zovem konzultante da vidim sto ce reci pa vam napisem.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ides na mijeru 6.3.1 onda najprije odi u savjetodavnu pa da ti ona izracuna tocno kolko imas bodova!!
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Idem na 6.1. Bio sam danas u savjetodavnoj kaze oko 30,al nekako mi je to malo. Sumnjam u prolaznost ili ona nije dobro zbrojila. Za nekih jos 10 bodova moram prebaciti gospodarstvo s mame na sebe prije podnosenja zahtjeva. Koliko traje taj postupak?
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Onda probaj otic kod konzultanta jer i oni dosta dobro mogu izracunat osim neznaju kolko dobivas bodova od podrucja di se nalazis!!
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Jel netko cuo kad ce nova runda za 4.1.1. Krenuti? Projektant mi je rekao krajem 1. Mjeseca eventualno pocetkom2. Ali to mi sve smrdi...
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Zadnje info su da krece u cetvrtom mjesecu...ali lud ko viruje nakon svega do sada...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
POzz idem na mjeru 6.3 i problem je što trebam neki poljoprivredni stroj,koji mora biti nov da bi ušao u ekološku učinkovitost od10-30% za bodove,fali mi 5 bodova,a izgleda da traktorsku prskalicu novu u vrijednosti 14000 kn ne priznaju,mora biti nešto na motorni poon, .Da li netko zna nešto u vezi toga.Kako ići na te bodove a da nemoram kupiti panel ili muzilicu,bavim se ratarstvom.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Što ide u tu ekološku učinkovitost...jel zadovoljava nešto pokretano solarnom energijom na panele samo ili to može biti recimo novi atomizer i sl.?
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Moze bit svasta samo treba u tekstu dokazat kako ce to imat energetsku ucinkovitost.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Nemože biti svašat,zvao sam Zagreb i rekli su paneli,muzilice i drugo nešto što ima svoj motor,nemože nova sijačica,prskalica ili bilo što drugo novo,Nesmije biti priključak traktora,nego samostalno,Ako netko zna nek me ispravi.
 
Posljednje uređivanje:

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
bodovanje nezaposlenosti.Otvorio sam opg prije par mjeseci,do tad sam bio na zavodu za zapošljavanje nekih 6 godina imam li uopće ikakvih bodova vezano za nezaposlenost za mjeru 6,3 jer sad sam u biti zaposlen jer imam otvoren opg i plaćam si 550kn,znači zaposlen.Rekao mi je neki na informacijama da po novom ide nešto da bih se moglo skupit bodova i na to vrijeme nezaposlenosti do otvaranja opg,molio bih ako netko ima sličnu situaciju da malo objasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh