• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Moraš navesti koje strojeve ćeš kupiti itd. to ti mogu sve napraviti u savjetodavnoj.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Neznam da li ste vidjeli u natječaju i prilozima nešto o energetskoj učinkovitosti...
jedno od toga je i ovo:
Pod uštedom energije za ovaj natječaj se podrazumijeva kupnja i po potrebi ugradnja isključivo nove poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme u svrhu poljoprivredne proizvodnje i/ili isključivo nove opreme u svrhu prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o funkcioniranju EU.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li se na toj mjeri mogu uzimati polovni poljoprivredni strojevi. Sta ako cifra stroja prelazi tih 15000€
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Mogu se kupovati polovni strojevi . Iznos poslovnog plana moze preci 15000 €.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koja je uopće procedura za taj natječaj, treba neke posrednike, pisati neki program?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
239
Evo kod mene danas bila kontrola prije isplate 2 rate za mjeru 6.3.1.

Možeš li nam opisati svoju situaciju prije prijave na natječaj (da li si bio zaposlen ili ne), što si naveo u poslovnom planu, u biti detaljnije kako je trajao put do danas?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Sto su gledali od papira ?

Ja sam kupio traktor tako da nije bilo nešto komplicirano ko tipa gradnja objekata itd.

Od papira su mi gledali:
račun,otpremnicu,obrazac za dugotrajnu imovinu,knjigu primitaka i izdataka,transakciske izvode iz banke i potvrdu da nema poreznog dugovanja mislim da je to sve.

slikali traktor i obilježje da je označeno ulaganje(naljepnica na traktor).

ako te nešto konkretno interesira daj na privatnu poruku.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Možeš li nam opisati svoju situaciju prije prijave na natječaj (da li si bio zaposlen ili ne), što si naveo u poslovnom planu, u biti detaljnije kako je trajao put do danas?[/QU

Ja sad mogu tu pisat al vama to neće ništa baš značit jer poslovni plan se piše prema onome čime se bavite i šta mislite ulagati. Ja se konkretno bavim stačarstvo.
Moj savjet svima nađite si kozultante i njima pustite papire jer za sitnicu se ne prolazi a lako nešto zezneš.Znam jer u mojoj okolici su trojica pisali sami i nisu ni jedan prošli a imali su uvjete.Naravno svi su na glupostima pali.jedan je imao potvrdu od porezne stariju od 30 dana imala je 32 dana,drugi je imao porezni dug od 13 lipa a treći je napravijo ulaganje u poslovnom planu 14 970€ jer je krivo obračunao PDV.
I meni su se smijali kad sam ja rekao da meni konzultanti rade papire.Oni su još na početku a ja hvala Bogu na kraju i čekam neki novi natječaj da se javim sa nekim drugim projektom.

Najbitnije vam je da imate ideju, dovoljnu ekonomsku veličinu i da niste porezni dužnik.

A sve ostalo pustite onima koji to znaju.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koga si uzeo za konzultanta može i na pp , i kakav je .
Koliko je tražio ako si išao na mjeru za male.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Sad je 750 e i to uzmu od potpore ako prođeš na natječaju,govorim za malog poljoprivrednika
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Možeš li nam opisati svoju situaciju prije prijave na natječaj (da li si bio zaposlen ili ne), što si naveo u poslovnom planu, u biti detaljnije kako je trajao put do danas?[/QU

Ja sad mogu tu pisat al vama to neće ništa baš značit jer poslovni plan se piše prema onome čime se bavite i šta mislite ulagati. Ja se konkretno bavim stačarstvo.
Moj savjet svima nađite si kozultante i njima pustite papire jer za sitnicu se ne prolazi a lako nešto zezneš.Znam jer u mojoj okolici su trojica pisali sami i nisu ni jedan prošli a imali su uvjete.Naravno svi su na glupostima pali.jedan je imao potvrdu od porezne stariju od 30 dana imala je 32 dana,drugi je imao porezni dug od 13 lipa a treći je napravijo ulaganje u poslovnom planu 14 970€ jer je krivo obračunao PDV.
I meni su se smijali kad sam ja rekao da meni konzultanti rade papire.Oni su još na početku a ja hvala Bogu na kraju i čekam neki novi natječaj da se javim sa nekim drugim projektom.

Najbitnije vam je da imate ideju, dovoljnu ekonomsku veličinu i da niste porezni dužnik.

A sve ostalo pustite onima koji to znaju.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
239
Najbitnije vam je da imate ideju, dovoljnu ekonomsku veličinu i da niste porezni dužnik.

A sve ostalo pustite onima koji to znaju.

Možeš li mi samo reći da li si u radnom odnosu, ili ti je poljoprivreda primarna i jedina djelatnost?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma niš ja išao danas i imam previše .
Kaže gospodin iz agencije da nagodinu ne posadim 1 ha krumpira pa da se onda prijavim.
Malo glupo na poticaju 8 ha pola oranje i pola trave .
 

Najnoviji postovi

Na vrh