• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Poticaji ulaze u PRIMITKE / PRIHOD, potpora ne ulazi u PRIMITKE/PRIHOD u cjelokupnom iznosu u koliko vodite knjigovodstvo,

Daj mi molim te pojasni ovo boldano, tnx unaprijed,,,:icon_scratch:
 

nenad.k

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
15
Ljudi..., ajde da riješimo taj RPO, premda to nije tema foruma..nego Ruralni razvoj.
- 1. Ukoliko želiš imati poslovni račun u bilo koji banci s matičnim brojem,moraš ući u registar, te nakon toga banci postaješ #prepoznatljiv i zanimljiv# za kredite...!!!

- 2. Ukoliko se bavite preradom proizvoda.., npr.vinari..., morate ići odmah u RPO..!

- 3. Ukoliko vam na vaš žiro račun na koji primate poticaje legne više od 48 000 kn

- 4. Ukoliko vam poticaji nebitno o iznosu + prihod prikazan u evidenciji prodanih proizvoda koje smo dužni voditi kao OPG pređe iznos od 80500 kn

- 5 .Ukoliko poticaji + prihod od prodanih proizvoda + potpora od mjera iz Ruralnog razvoja prijeđe iznos od 80500 kn (konkretno mjera 6.3 = 113 000 kn u 2 rate, znači 2 rate po 56 500 kn)

- Izlazak iz RPO moguć ukoliko ste u prethodnoj godini opet ispod tih famoznih 80500 kn (bar je takav zakon bio do kraja 2017g)

- RPO nije babaroga nego nešto što je minimalan porez, ako si zaposlen po drugoj osnovi mjesečno ti je u prvom pragu od 80500 kn - cca 100 000 kn, 300- 400 kn mjesečno! U svakom slučaju puuuuuno isplativije nego imati firmu ili obrt do 150 000 kn primitaka, jer u firmi ili obrtu se moraš prijaviti na minimalnu netto plaću od 3900 kn + doprinosi!
AMEN !!!:(talk):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
U RPO se doprinosi plaćaju na kraju godine ako si zaposlen.
Ne mjesečno,i paušal se plaća tromjesečno ako ste u paušalnom sustavu oporezivanja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
- Izlazak iz RPO moguć ukoliko ste u prethodnoj godini opet ispod tih famoznih 80500 kn (bar je takav zakon bio do kraja 2017g)

Kod kratice RPO konstantno radite gresku i poistovjecujete je sa ulaskom ili izlaskom iz sustava PDV-a
to su dva razlicita pojma,,,
sto se tice izlaska iz RPO;
Izlazak iz sustava oporezivanja moguć je samo brisanjem OPG-a iz registra poljoprivrednih proizvođača, jer se to smatra prekidom obavljanja poljoprivredne djelatnosti.

Po ulasku u RPO obveznici ste placanja poreza i doprinosa,,,
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Oni koji su dobili novce iz ruralnog razvoja neka pripaze i na ovakve sitnice....

"Morali vratiti sredstva

Tako su Copić i njezin pomoćnik Saša Bukovac ispričali primjer kako su ljudi dobili sredstva za projekt iz Agroturizma. No, kontrola je utvrdila da u četiri godine nisu izdali ni jedan račun za tu djelatnost što je značilo da ne provode program za kojega su dobili sredstva. Kazna je bio povrat svih sredstava godinu dana prije isteka programa."

https://www.agroklub.com/poljoprivr...-educirani-o-programu-ruralnog-razvoja/38709/
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
6.3.1 za lipanj...a rekli su početak veljače najkasnije...i dok donesu odluke bit će kraj godine i 1 natječaj manje...krasno!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
I onda kazu slabo se povlače sredstva ,najgori smo od svih članica ,nisu u stanju u godinu dana raspisat natječaj i donet odluke,priredim sve za natjecaj koji su po planu za 2017 trebali objavit krajem godine oni kazu odgođen za siječanj ili veljaču,pa onda odgode za lipanj,i šta sad koja ce se godina uzimat kao relevantna za izračun ekonomske veličine?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
To je apsolutna istina i sramota svih nadležnih za to.

Ekonomska veličina ne smije biti starija od 2 mjeseca ili čak i manje od toga.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ako si sada OK po veličini,onda se nemoraš bojati...ako nisi,upiši što prije jer garant će uzeti neki referentni datum do kojeg će uzimati u obzir za izračun veličine..

ps. jel nije bolje olabaviti uvijete za prolazak na natječaju i uzeti što više love,pa onda imaju 5 godina vremena od zadnje uplate za kontrolu pa mogu uhvatit "lovce u mutnom" koji prođu,pokupe lovu i namjenski ih ne potroše...
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Ako se ne varam,za prošli natječaj za male je gledana ekonomska veličina unazad mjesec dana od datuma raspisivanja natječaja,svaka promjena koja je kasnije nastupila se nije uzimala u obzir.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Za natječaj u lipnju uzimti će se ekonomska veličina iz prijave za poticaj u 2018.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pozdrav,pitanje:
Mjera 6.1.1,2008 god. sam zatvorio opg u kojem sam bio nositelj, kako sam procitao u pravilniku znači da nisam "podoban" za tu mjeru.?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav,pitanje:
Mjera 6.1.1,2008 god. sam zatvorio opg u kojem sam bio nositelj, kako sam procitao u pravilniku znači da nisam "podoban" za tu mjeru.?
Ako si bio nositelj duže od 18 mjeseci nisi "podoban"
 
Na vrh