• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Slazem se s tobom.Evo ja sam mladi poljoprivrednik i bavim se svinjogojstvom i poceo sam i ovcarstvom.Jos prije godinu dana uredio sam sve papire za mjeru 6,3 educirao se,ma mogao bih ja predavati o toj mjeri,koliko sam duboko proucavao raspitivao se ,napravio plan i usparao novaca za prvu ratu i odustao.Neka njima njihovi novci ako sam do sad uspio bez njih i opet cu,pa ako novi zakon nebude mi isao na ruku zatvorim opg i tocka.Ovako njima budem tko zna sto duzan i njihov sam rob 7 godina.Svaka cast ko ide na to zelim mu svu srecu,bodova imam 35,znaci da bih prosao na mjeri 100 posto

Steta da nisi imao snage i volje za ici do kraja,,,
Koliko vidim mlad si i educiran sa jasnom vizijom onoga sto zelis i onoga sto mozes napraviti sa vlastitim sredstvima,,,

Slicnu viziju sam imao i sam ali nazalost sa premalim brojem bodova,,,
Vec sam pisao na koji nacin ja vidim tu potporu, meni bi sluzila kao odskocna daska da sve radnje odradim prema pravilima struke,,,
Pocevsi od meliorativne gnojidbe, rigolanja, nivelacije terena (za vocnjak), ograde (plastificirano pletivo umjesto galvaniziranog, betonski stupovi umjesto agacijevih kolaca), novog veceg atomizera i jos niza drugih stvari kao sto je navodnjavanje itd.,,,
Ja cu kao i ti ipak navedena ulaganja odraditi o vlastitom aranzmanu ali vjerovatno nece biti na nivou kao da sam dobio tu financijsku injekciju,,,
Zapravo mozda ce i biti na tom nivou ali nece biti u tako kratkom vremenskom roku,,,
Ne brinu me uopce porezi niti doprinosi niti ulazak u RPO, danas-sutra niti ulazak u sustav pdv-a jer ja se tim poslom i dalje imam namjeru baviti,,,
Previse imam godina da bi razmisljao o odlasku u tuđinu jer tamo se jede kruh sa sedam kora i svak laze' tko drugacije kaze,,,
Nas mozda nije sa sedam kora ali je star barem tri dana, garant,,,:icon_weed:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Mi smo si sami krivi što mislimo da opg koji vrijedi 5k eura može nešto i dobiti..nikad nitko nije imao koristi od malih...nebude ni sada,jer da je tako svaki trgovački centar nebi poslovao kako posluje već bi ih mali izbacili,a ovakao je obratno...zakon velikih brojeva..kome treba mali gnoj od 5k eura...nikome..a kome treba onaj od 500k eura,e takvi trebaju da što više posluju i uplaćuju u proračun..zapošljavaju ljude itd...gledajte samo tko su najveći korisnisi poticaja i koji su im iznosi...sa prvih 14 iznosa ispada 500 milijuna kn poticaja,pa dajte si zamislite da tih 500 milijuna dobiju OPGovi koji imaju 20ha zemlje npr...1/6 cijelog poticaja pobere 14 firmi...pa tko će im ostati u ovoj hebenoj zemlji...ako firmi treba poticaj onda netreba ni poslovati..jebote imaju stotine hektara i muzu državu za poticaje,pa to je sramota....ja bih ograničio iznos poticaja do milijun kn,pa nek sviraju qurcu više....


u prošlom sistemu nije bilo dobro zato što je bilo puno malih OPG-ova, od ratarstva stočarstva voćarstva, koji su bili ograničeni na maximum zemlje od 10ha
gdje je sustav otkupa OPG-ovih proizvoda bio jako dobro organiziran i gdje si mogao prodati šta god si proizveo, od žita, stoke do voća ili mlijeka, gdje je čak bilo i zanimljivo da ti za istu robu plate
gdje su poljopririvredne zadruge bili svojevrsni klasteri, ...
možda sam malo idilično opisao, ali mislim da je u biti to tu nekako

ALI, netko je htio da on bude vlasnik 10000ha zemlje i ovi ostali da rade za njega

htio sam reći nešto drugo, zemlja za obradu nije se niti smanjila niti povećala, od rada ljudi koji uplaćuju u mirivinski i zdravstveni sustav, iznos tih uplata bi bio približan ako ne i veći od puno malih OPG-ova, dakle državi , kao aparatu financijski gledano isto
ali nekim pojedincima koji kuvaju ovaj lonac, niti približno

a mi nikako da se pomirimo sa tim da smo sve to mi dozvolili i pukli ko tikve
sad sa ovim mjerama treba razbiti još one male tikvice

jer tko kontrolira proizvodnju hrane i proizvodnju sjemena kontrolira čitavi svijet:icon_scratch:

a mi smo naše sve to uništili, tj. predali u ruke boljih gazda od nas samih, koji su krvarili da bi oteli od nas

nekoliko sam puta na forumu napisao

samo nas vile spašavaju, tj.revolucija :tractor::tractor::tractor:
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Da li se zna ako je u kucanstvu jedan opg hoce li svi koji zive na istoj adresi biti upisani u taj opg,a isti ti ne privreduju tom opg,nego rade i trose na sebe.Pitam jer sam radim sa suprugom na svom opg,moj otac zivi u istoj kuci,ali u drugom dijelu kuce i nema nista sa moj8m opg.Djeca takode,pa me zanima i ja niti ne zelim ih upisivati jer svatko od nj8h zivi svoj zivot i radi za sebe
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Bit će upisan onaj koga ti upišeš, možeš samo sebe upisat.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Nositelj gospodarstva odlučuje tko će biti član opg-a. Svi članovi obitelji ne moraju biti članovi opg-a.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
40, ali kako čujem po razvojnim agencijama ispod 70 nema šta tražit na natječaju.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
70 bodova je bilo prolaz prije dvije godine dok sam ja isao na 4.1. Ispod tog nitko nije dobio.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
A ja jos nisam odlucila da li da uzmem ovo iz ruralnog razvoja 6.3.1 ili ne!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne. Imao sam 43 boda, a i bio sam odbijen jer je ponuda za traktor bila na slovenskom jeziku.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ja i dalje imam mišljenje da prednost prolaska na natječajima imaju pojedinci sa kojekakvim vezama i vezicama(čast izuzecima)..znam ih hrpu koji su prošli i znam u koju su političku boju ofarbani i time se oni i ponose,nije da sam zabadao nos...isto tako slučajno je žena imala natječaj za posao,i isto tako posao je dobila osoba,imenom i prezimenom(ima čudno ime i prezime pa sam zapamtio) koja je i prošla na 6.1 natječaju,onom prvom,isto tako smo saznali preko koga i kako je dobila posao.ali eto...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Oooo da, nebi u detalje ali ima toga pogotovo kad su izbori blizu...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja i dalje imam mišljenje da prednost prolaska na natječajima imaju pojedinci sa kojekakvim vezama i vezicama(čast izuzecima)..znam ih hrpu koji su prošli i znam u koju su političku boju ofarbani i time se oni i ponose,nije da sam zabadao nos...isto tako slučajno je žena imala natječaj za posao,i isto tako posao je dobila osoba,imenom i prezimenom(ima čudno ime i prezime pa sam zapamtio) koja je i prošla na 6.1 natječaju,onom prvom,isto tako smo saznali preko koga i kako je dobila posao.ali eto...

NIsam od onih koji simpatiziraju vladu niti bilo koju stranku na vlasti ili oporbi ali nemogu se sloziti sa gore navedenom tvrdnjom,,,
Javno je objavljena lista onih koji su prosli na natjecaju sa brojevima bodova koje su ostvarili i vremenom primitka iste te mislim da je tu sve transparentno sto se tog dijela tice,,,
Ukoliko netko ima saznanja da je neki od podataka bilo kojeg korisnika laziran neka to prijavi ili pozove novinare,,,
Ukoliko znas da je zena koja je prosla na mjeri 6.1 nanovo zaposlena ili zaposlena i dalje to je u suprotnosti sa pravilima natjecaja i treba to prijaviti ili obavjestiti novinare,,,
Barem u danasnje vrijeme novinari u ime slave rovare (lesinare) po svim strukturama,,,

:eek::
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Počelo je izdavanje odgovora na žalbe u mjeri 6.1.1. Kažu da uskoro stižu konačne odluke. Poznavajući njihovu brzinu valjda će biti do jeseni...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
NIsam od onih koji simpatiziraju vladu niti bilo koju stranku na vlasti ili oporbi ali nemogu se sloziti sa gore navedenom tvrdnjom,,,
Javno je objavljena lista onih koji su prosli na natjecaju sa brojevima bodova koje su ostvarili i vremenom primitka iste te mislim da je tu sve transparentno sto se tog dijela tice,,,
Ukoliko netko ima saznanja da je neki od podataka bilo kojeg korisnika laziran neka to prijavi ili pozove novinare,,,
Ukoliko znas da je zena koja je prosla na mjeri 6.1 nanovo zaposlena ili zaposlena i dalje to je u suprotnosti sa pravilima natjecaja i treba to prijaviti ili obavjestiti novinare,,,
Barem u danasnje vrijeme novinari u ime slave rovare (lesinare) po svim strukturama,,,

:eek::

A prijavit ću kome?obojanima u istu boju pa si zatvorim sva vrata u gradu,županiji jer bi svi onda bili pod povećalom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh