• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ne ulazim u to da li ima smisla ili nema, niti sam je ja radio... Takva je kakva je...
Jbga ako imate 120 ovaca, i 15 ha obradive zemlje a da nisu zitarice ne znam da li je to bas malo gospodarstvo
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Ček ne kužim, gdje se vidi procjena veličine PG-a?
U AGRONETu u EVPG kalkulatoru?!!!

Pa mi smo malo gospodarstvo a piše tamo nešto više od 21.000€, procjenjuju mi ovce samo na 12.500€.
Da mi ih je barem prodat odmah za te pare?


Koliko onda vi do 8000€ imate zemlje u obradi? do jedno 8ha?!!!

Ili ja nešto ne kužim...
Ja imam obradivo 1.25ha. Pola voćnjak pola povrće i veličina OPGa je nekih 5600€.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne ulazim u to da li ima smisla ili nema, niti sam je ja radio... Takva je kakva je...
Jbga ako imate 120 ovaca, i 15 ha obradive zemlje a da nisu zitarice ne znam da li je to bas malo gospodarstvo

Po njima nisi mal a opet s druge strane radiš ko rob i nemaš ništa
 

Ivan785

Novi član
Tu od
15 Velj 2019
Poruka
6
Zanima me dali itko zna koliko se pomakla lista za mjeru 6.3. u odnosu na prvu rundu od 3082, naime na inicijalnoj listi sam 4313 sa po novoj alokaciji je odobreno novca za 4250 projekata pa me zanima dali su prije zadnje alokacije prolazili ljudi koji su bili 60 i više mjesta ispod crte. hvala
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
75 bodova 3400 na inicijalnoj rang listi.
Trenutno sam na 3254 mjestu, prije mjesec dana sam kontaktirao agenciju i dobio tu informaciju. Status podnesen.

Prema ovom ispada da je njih 146 otpalo do sada. Očekivao sam veći broj, ali...
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mislim da tek sad sljedi veliki broj otpalih jel su ljudi masovno krenuli ulagati u neke nove ideje zvog toga sto su govorili da je sve gotovo. Bar se ja iskreno nadam jel sam na daleko oko 4500 mjesta na inicijalnoj, tako da se jos nadam.
 
Posljednje uređivanje:

Agram NZG

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
23
... Razlog ovom povećanju su dobro pripremljeni projekti koji su zadovoljili uvjete natječaja, a za koje je početna alokacija bila nedostatna....
Tako je, svima koji zadovoljavaju uvjete isplatiti. 😊
Nada je zeznuta cura. 🤭🤭
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
... Razlog ovom povećanju su dobro pripremljeni projekti koji su zadovoljili uvjete natječaja, a za koje je početna alokacija bila nedostatna....
Tako je, svima koji zadovoljavaju uvjete isplatiti. 😊
Nada je zeznuta cura. 🤭🤭
Mi to prekrižili kad ono jutros zovu za dopunu...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma nije to nego ljudi odustaju od projekata pa muljaju i privlače.
 

Agram NZG

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
23
Nema logike raditi nove natječaje a ovdje spremno 6000 gotovih projekata. A zadnja godina za izvuči novce iz fondova. Sad će kroz 2020. razvući ovaj natječaj i na kraju ćemo svi dobiti. Digli alokaciju pred predjedničke izbore, a na godinu su i parlamentarni, ako se ne varam?
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
@Slazem se gore- za mlade 6.1 su odlozili na 2-3 mjeseca (ako se dobro secam) jer nisu stigli obraditi....

Prosao sam na natjecaju za mlade, 50k eura, zanima me sta je sa tim pdv-om? i kako kod kupovine (tacnije traktora i pluga), nov traktor 100+konja, 40,000e (bez pdva), e sad jedan knjigovodja mi rece da kupujem ga bez pdva cca 40,000e, dok drugi kaze da kupujem sa pdvom- cca 50,000. A ja laik, pa ono...ajd da pitam nekoga ko je kupovao i ko ima iskustva. Posto na zalost, sam u takvom podneblju- ako je meni crkla krava- mora i tebi.... niko ti nece reci i gledaju svi da te sje*bu.

- Nisam u sustavu PDV-a, ( placam mjesecno tipa 500+kn mirovinsko , zdravstveno i tjt).

cca neka preporuka za traktor, nov, 100-120ks? Zagrizao sam za kubotu m5 111. Al otvoren za svaku sugestiju, i svaka pomoc je dobrodosla.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kad si spomenuo kubotu kupljena u slo preko ruralnoga za puno manje novaca.
Baš je gledao makina u Karlovcu
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Kad si spomenuo kubotu kupljena u slo preko ruralnoga za puno manje novaca.
Baš je gledao makina u Karlovcu

ne verujem da smem da spamuje, kod nas kubota m5 111- 39,900 bez neke posebne opreme- sa pdvom- 49,874....a ja za 50 soma moram nov traktor i plug 3 brazde.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako hoćeš ja ti mogu dati broj toga pa ga nazoveš pa ako ti hoće reći pitaj ga.
On je kupio i puno jeftinije prošao kod nas je 3 mjeseca čekao i nije dobio stroj.
Pa ako hoćeš javi se porukom
 

Najnoviji postovi

Na vrh