• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Zašto si njega odabrao, ciljano ili si uzeo što se nudilo ? Na forumu se baš i nije proslavio :icon_weed: , ali ja sa ga i ove godine imao u rasadi za prodaju i pitali su me baš za njega.

Da ti pravo kažem nisam ni planirao nikakav paradajz ove godine. Da sam planirao vijerovatno bi tražio nešto određeno. Amati se slučajno zadesio kod prijatelja koji drži poljoapoteku pa sam ga uzeo onako čisto iz radoznalosti. Taj plastenik u kojem se nalazi je ionako za rušenje ove godine pa reko 'ajd da ubacim šta bilo jer će na ljeto ionako završiti u smeću. Najvijerovatnije ću paradajz zakinuti na petoj etaži zbog planiranih radova. Uglavnom, vidjet ćemo šta će reći.:icon_mrgreen:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Na moju veliku sreću bumbari rade besprijekorno , oplodnja je vrhunska, a bome i ja sam se unaprijedio u onom drugom plasteniku

Još nisam našao neoplođeni cvijet (tamo gdje imam bumbare) i nadam se da će tako ostati. S druge strane žalosti me Cinto koji ima ogromne razmake između internodija i još malo cvijetova , logistica isto nije bolja. Dobri stari mondial razvaljuje što dokazuju i slike.

Bumbari u akciji

img20130513172956.jpg


Ovako je spriječen masovniji izlazak bumbara ( čak svaki dan odlaze i u drugi plastenik te i tamo rade)
img20130513173243.jpg


Lijevo 2 reda mondiala ostalo cinto

img20130513173033.jpg


1. etaža
img20130513173448.jpg


2.
img20130513173454.jpg


3.
img20130513173501.jpg


4.
img20130513173507.jpg


5.
img20130513173515.jpg


Dobar

img20130513174333.jpg
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
samko paradajz ti je odličan, ja svoj cinto nisam zasadio još je u mini tunelu rasad je u čašama puno je ostalo nezasađenog nemam više mjesta za sadnju sve je popunjeno.

Dali je na zadnjoj slici Mondial i na koliko planiraš etaža .
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Samko i Johabice svaka čast. kasnim za vama jedno 5 dana.........
malo je slika loša....staviću bolje.,......
 

Prilozi

  • DSC00062.jpg
    DSC00062.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 122
M

mirtasb

Guest
Molim vas za pomoć, prvi puta sam posijala sjeme rajčice. Sjeme sam posijala u stiropor (u svaku rupicu po jednu sjemenku),zemlja je kupovna, držala na temp.oko 22 stupnja dok nije niklo a zatim lagano iznašala van na sunce, sve je bilo super dok biljka nije dosegla visinu oko 5 cm (2-3 lista) tada je jednostavno prestala rasti, stoji kako stoji i ni dolje ni gore. Šta da radim sada, već sam trebala presaditi rasadu u vrt a ona stoji pa stoji. Pomoć!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Molim vas za pomoć,.... jednostavno prestala rasti, stoji kako stoji i ni dolje ni gore. Šta da radim sada, već sam trebala presaditi rasadu u vrt a ona stoji pa stoji. Pomoć!
Pa zar bi biljka u ono male zemlje u stiroporu mogla rasti samo do vode? Znači, nahrani te biljcice, i krenuti će sa rastom.
Kako?
Pa najjednostavnije, kupi neko vodotopivo gnojivo u agro dućanu (imaju ona mala, ekstra skupa pakiranja), otopi 1,5-2,0 grama/lit. vode i zalijevaj redovito.
:s:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Svaka čast majstori, kako lijepo to raste!
Mi smo tek prije par dana posadili u plastenik, malo kasnimo :(talk):

Samo dalje! Sve ide svojim putem!:icon_pidu:
 
T

teodul

Guest
Pozdrav svima imam jedan problem i molio bih ko zna da mi javi sta je. Desava mi se na paradajzu kod peteljke neki smedji prsten koji ima tendenciju sirenja u pocetku se samo vidi oko peteljke tanka nekroza. E sad receno mi je da je Botritis ali mi je cudno jer svuda pise da su kod botritisa vodenaste pjege tj. da je onako truo i mekan dok je kod mene ovo suvo u tvrdo. Trenutno nemam mogucnosti da postavim sliku ali potrudicu se i to. Inace da napomenem da je Reli u pitanju i da ove godine imam fizijoloski poremecaj ,,macije oci'' tako da mozda ima veze i sa tim. i da napomenem da je biljka potpuno zdrava mislim na zelenu masu. E sad ko ce ga znati.... :)
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Svaka čast majstori, kako lijepo to raste!
Mi smo tek prije par dana posadili u plastenik, malo kasnimo :(talk):

Samo dalje! Sve ide svojim putem!:icon_pidu:

kak je prošlo ono polijeganje kaj si imal,koliko ga je opstalo?
 
T

teodul

Guest



Pozdrav svima imam jedan problem i molio bih ko zna da mi javi sta je. Desava mi se na paradajzu kod peteljke neki smedji prsten koji ima tendenciju sirenja u pocetku se samo vidi oko peteljke tanka nekroza. E sad receno mi je da je Botritis ali mi je cudno jer svuda pise da su kod botritisa vodenaste pjege tj. da je onako truo i mekan dok je kod mene ovo suvo u tvrdo. Inace da napomenem da je Reli u pitanju i da ove godine imam fizijoloski poremecaj ,,macije oci'' tako da mozda ima veze i sa tim. i da napomenem da je biljka potpuno zdrava mislim na zelenu masu. E sad ko ce ga znati....
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Pozdrav svima imam jedan problem i molio bih ko zna da mi javi sta je. Desava mi se na paradajzu kod peteljke neki smedji prsten koji ima tendenciju sirenja u pocetku se samo vidi oko peteljke tanka nekroza. E sad receno mi je da je Botritis ali mi je cudno jer svuda pise da su kod botritisa vodenaste pjege tj. da je onako truo i mekan dok je kod mene ovo suvo u tvrdo. Inace da napomenem da je Reli u pitanju i da ove godine imam fizijoloski poremecaj ,,macije oci'' tako da mozda ima veze i sa tim. i da napomenem da je biljka potpuno zdrava mislim na zelenu masu. E sad ko ce ga znati...

'aj malo slikaj kompletnu biljku iz te udaljenosti da cijela stane na sliku i koju sliku malo bliže. Imam blagi osijećaj da tu nešto fali. Kao da je kalij u pitanju al' nisam siguran. Po izgledu onih sitnih naboranih plodova imam osijećaj da će te veličine i ostati. Opet, kakvi su režimi navodnjavanja nije ni ta opcija isključena. I onaj "zaperčić je nekako positan i kao da je izbio dosta kasnije odnosno kad se već iznad njega formirao klaster, a trebao je prije da je ishrana i navodnjavanje bilo u redu...
 
T

teodul

Guest
'aj malo slikaj kompletnu biljku iz te udaljenosti da cijela stane na sliku i koju sliku malo bliže. Imam blagi osijećaj da tu nešto fali. Kao da je kalij u pitanju al' nisam siguran. Po izgledu onih sitnih naboranih plodova imam osijećaj da će te veličine i ostati. Opet, kakvi su režimi navodnjavanja nije ni ta opcija isključena. I onaj "zaperčić je nekako positan i kao da je izbio dosta kasnije odnosno kad se već iznad njega formirao klaster, a trebao je prije da je ishrana i navodnjavanje bilo u redu...

Ishrana nije sigurno jer je sve propisno uradjeno i prihranjuje se kristalonima a i cijela biljka je u izvrsnom stanju cak se bojim da nije prebujna :8): Bolja je biljka od nekih koje su ranije zasadjene. A zaperak je tu po drugi put jednom je vec otkinut. :8):
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ishrana nije sigurno jer je sve propisno uradjeno i prihranjuje se kristalonima a i cijela biljka je u izvrsnom stanju cak se bojim da nije prebujna :8): Bolja je biljka od nekih koje su ranije zasadjene. A zaperak je tu po drugi put jednom je vec otkinut. :8):

Za bujnost se ne sekiraj, ima ih i bujnijih. Kod poremećaja ishrane se zna desiti da plodovi izgube svoj oblik odnosno sortnu karakteristiku (imao sam Raly i njegov oblik je onaj sa druge slike na kojoj plodovi nisu naborani) takođe se isto zna desiti i kod loše oplodnje što isto može biti slučaj kod tebe. Definitivno nikakva bolest nije u pitanju.
 
T

teodul

Guest
Za bujnost se ne sekiraj, ima ih i bujnijih. Kod poremećaja ishrane se zna desiti da plodovi izgube svoj oblik odnosno sortnu karakteristiku (imao sam Raly i njegov oblik je onaj sa druge slike na kojoj plodovi nisu naborani) takođe se isto zna desiti i kod loše oplodnje što isto može biti slučaj kod tebe. Definitivno nikakva bolest nije u pitanju.

Za losu oplodnju znam i ove godine je kod svih reli ovako naboran, jer su bile hladne noci i zbog toga pucaju plodovi ali ovo je nesto sasvim novo. Neki kazu da je botritis?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Teodul,jesi pogledao da nema možda crnih točkica po stabljici-ne po listovima. Ili svjetlozelenih vodenastih pjega.Ako nema,onda vjerojatno ne bi trebalo biti ništa,osim ako plodovi ne počnu otpadati.
Malo mi je rano da bih nešto mogla samo po tom jednom simptomu zaključiti,a i ne vidim jel to smeđe ili crne boje,jel plutasto ili drugačije,šta je ispod kožice prstena.
Uočiš li još nešto osim toga prstena,poslikaj i stavi da vidimo,budemo možda šta pametniji.

Pogledaj da nema koja stabljika koja ima takav plod jedno pola metra od zemlje,suženje stabljike,onako kao kada se smežura pa se skupi na jednom djelu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh