• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

marincica

Član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
32
Prvi put sadim rajčicu u plasteniku,vrsta reli.Počele su crveniti. Zanima me koliki je prinos po stabljici,ostavila 5 katova!
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
prvi put sadim rajčicu u plasteniku,vrsta reli.počele su crveniti. zanima me koliki je prinos po stabljici.imam 1800.stabljika.

Deset tona sve ukupno, da bubnem pa cemo vidjeti.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Koliko plodova da ostavim po jednoj rodnoj grani, ovdje na sliki ima 4 formirana ploda i još dosta cvjetova dali da to pustim i ove ostale cvjetove da zakidam.

Na drugoj sliki je druga grana svaka u prosjeku kao ova sa jako puno cvjetova dali i na njima ostaviti do 4/5 plodova a ostalo zakinuti.

Biće minimalno do 6/7 etaža ako ne i više.




Izgled paradajza nepoznato porijeklo samo jedna rodna grana na vrhu stabljike, ima li tko ovakvu sortu htio bih znati kako se zove i dali je obično sjeme a ne hibridno.

 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Mateus, prvo što sam pomislio kad sam vidio cvijetnu granu je bilo; heblo te Volovsko srce :icon_mrgreen: Zakidaj kako hoćeš, al' ako ostaviš više od pet sve će biti sitno. To sra..e cvijeta ko nenormalno, bude i po dvadeset cvijetova. Liči mi na Superiorov, a tu ni boje ni paradajza, a zelene kragne na izvoz.


A to da ima samo jednu cvijetnu granu na vrhu, malo mi čudno. Pa ima li dalje vegetativni pupoljak?


edit: smanji sliku zauzima monitor sve do prozora od sobe :icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Slike sam postavio direktno sa fotića sljedeći put smanjujem rezoluciju.
Dali možda znaš koja bi bila sorta sa ove zadnje slike ubi me neizvjesnost.
Sada skoro sam zasadio Cinto od RZ vidjećemo šta će biti od toga nekako mi sve stoji slabo raste a par komada sam stavio u kante u Agroperlit čisto iz znatiželje.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jučer nisam bio kod kuće ,jutros kad sam otišao do plastenika vidim da su listovi pri vrhu poečeli žutjeti ,stavio sam slike,riječ je o mlađim listovima pri vrhu ,jutros sam imao samo antracol pa sam njim pošpricao a večeras sam nabavio qadris i njim tretirao ,pa molim za neki savjet šta bi još trebao odraditi da spasim urod ???
 

Prilozi

  • P6080068.jpg
    P6080068.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 146
  • P6080070.jpg
    P6080070.jpg
    19.2 KB · Pregleda: 132
  • P6080069.jpg
    P6080069.jpg
    26.7 KB · Pregleda: 118
  • P6080073.jpg
    P6080073.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 124

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
A to da ima samo jednu cvijetnu granu na vrhu, malo mi čudno. Pa ima li dalje vegetativni pupoljak?
Na vrhu je samo rodna grana i ništa više sa par cvjetova prosjek 3/4 cvijeta po stabljici a ja ju nazivam oronjuli puran da bar izbije plod pa da vidim bar kakav je inače je stabljika potpuno čudna sutra slikam i postavim sliku.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Na vrhu je samo rodna grana i ništa više sa par cvjetova prosjek 3/4 cvijeta po stabljici a ja ju nazivam oronjuli puran da bar izbije plod pa da vidim bar kakav je inače je stabljika potpuno čudna sutra slikam i postavim sliku.
Evo slike kako izgleda ova rajčica.



A ujedno i novih problema na rajčici krenulo je prije par dana a sada već uzima maha.
Dali je ovo neka bolest i treba li rješavati i sa kojim preparatom sanirati suzbiti daljni razvoj bolesti.
Listovi žute i počinju se uvijati.





 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Nisam dobio na gornji post neku preporuku šta bi moglo biti pa ako neko ima volje pomoći!!

Skoro sam zasadio Cinto od RZ tek toliko za probu presadnice sam ja radio par komada sam zasadio u tegle od cvijeća u Agroperlit sa dodatkom crnog treseta 10%.

Presadnice iste, sađeno isti dan imaju isti tretman a razlika je velika u korist Agroperlita gdje su već počeli cvjetovi dok na zemlji je stabljika niska a od cvijeta još nema ni naznaka.

Slike za usporedbu, dali neko još radi ovako iz hobija ne odnosi se na hidroponiju.

Paradajz Zemlja.


Paradajz Tegla sa Perlitom.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo Mateus, ja se igram :icon_mrgreen:

qea4.jpg



Kod tebe je perlit, kod mene je bijeli treset.
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
koja bi ovo sorta rajčice bila, još takve nismo do sada imali pa ako netko po slikama može raspoznati
 

Prilozi

  • P6130061.jpg
    P6130061.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 123
  • P6130062.jpg
    P6130062.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 115

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he mene taj list podsjeća na hercegovca, ero, trebinjac ili kako sve nema imena :) Krupan paradajz u obliku jabučara. Jel to to?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja posadio pink hibrid ove godine u plastenik za probu,no čini mi se da će biti problema sa tvrdoćom...tek je počeo zoriti,a već je mekan...
Kalcij, kalcij, kalcij.... ili možda jedna doza "viagre" :(party):
Šala, mala... ali ima tu na portalu članak o problemima sa kalcijem, pa vidi pod čimbenicima, možda je nešto bilo kod tebe u rajčici.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kalcij, kalcij, kalcij.... ili možda jedna doza "viagre" :(party):
Šala, mala... ali ima tu na portalu članak o problemima sa kalcijem, pa vidi pod čimbenicima, možda je nešto bilo kod tebe u rajčici.

Znači uzrok Cat Face-a nije do oplodnje?
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobar članak :(y):
Deformacija ploda tzv. „mačije lice“. Kod takvog fiziološkog poremećaja dolazi do potpune deformacije ploda, te takav plod više nema tržišnu vrijednost. Posljedica je to temperaturnog šoka tijekom cvatnje i oplodnje. Niske dnevne temperature u vrijeme cvatnje (15-18 C) te niske noćne (10-15 C) su kritične vrijednosti za pojavu navedenih deformacija. Uzgojem rajčice u zaštićenim prostorima (tuneli, plastenici) i kontrolom temperature u vrijeme cvatnje, značajno se smanjuje mogućnost pojave deformacije ploda. Isto tako, postoji i razlika između pojedinih sorata/hibirda u sklonosti pojave deformacije ploda.

Biti će da nije ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh