• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Samko mogao si i bolje da izabereš. Ja od ovoga imam samo maraton i nemoj od njega očekivat da bude tvrd mekši je od Mischela koji je mekan a amati je sranje.

sta sam onda trebao kupiti? ovo nije za mene nego za prodaju, ne bih htio da ne budu zadovoljni ljudi ...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sta sam onda trebao kupiti? ovo nije za mene nego za prodaju, ne bih htio da ne budu zadovoljni ljudi ...


Kako misliš za prodaju. Ako misliš za presadnice onda je to sve dobro. Onaj tko sam sebi uzgaja rajčicu ne traži da bude tvrda nego da bude lijepa. Mischel je lijepa rajčica ima boju a i oblik. Maraton će sve da zadovolji svojom krupnoćom ali nije tvrd, a ima i boju dosta dobru. Amati ima sve ali kvalitet mu je jako upitan.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Onaj koji kupi za kućnu upotrebu traži okus bez transporta i izgleda ;) Zato je bigbeef najbolji za rasadu kao i Clausovi hibridi. Koliko sam ja skužio kod nekih koji prodaju na tržnici rasadu...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Onaj koji kupi za kućnu upotrebu traži okus bez transporta i izgleda ;) Zato je bigbeef najbolji za rasadu kao i Clausovi hibridi. Koliko sam ja skužio kod nekih koji prodaju na tržnici rasadu...



Ovdje samo Amati nije za kućnu upotrebu. Ova druga dva sasvim odgovaraju.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Recimo do superior ima i bolji paradjiza za kućnu upotrebu od maratonca, ne? Ove godine sam kupio masu hibrida, i kod svih ti izvikanih zanima me samo jedna stvar. Ph vrijednost kad ga smiksam. Neću kisele :( Prinos me ne zanima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Recimo do superior ima i bolji paradjiza za kućnu upotrebu od maratonca, ne? Ove godine sam kupio masu hibrida, i kod svih ti izvikanih zanima me samo jedna stvar. Ph vrijednost kad ga smiksam. Neću kisele :( Prinos me ne zanima.



Kontam smatram te za prijatelja. Nemoj mislit da ti nešto kontriram, ti izuzetno dobro znaš teoriju a meme za teoriju zaboli neka stvar. Mene zanima samo praksa i više puta sam napisao da teorija i praksa se baš i ne slažu. Ovako od tvog najslađeg paradajza ja ću da napravim da dobiješ kiselu masu kad ga smiksaš ali bez ikakvih dodataka. A isto tako možeš dobit i slatku masu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma jasno Siki, volim čitati tvoje postove ;) Nego kako pričam sa ljudima čujem da se opako žale na žgaravicu. Kao od kuhanog paradajiza dobiju žgaravicu? E vidiš takvo smeće ne bi da proizvodim pa da rodi 50 kg po biljci. Rajčica treba da krijepi, snizava tlak, da je u kuhanim jelima alkalna reakcija. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma jasno Siki, volim čitati tvoje postove ;) Nego kako pričam sa ljudima čujem da se opako žale na žgaravicu. Kao od kuhanog paradajiza dobiju žgaravicu? E vidiš takvo smeće ne bi da proizvodim pa da rodi 50 kg po biljci. Rajčica treba da krijepi, snizava tlak, da je u kuhanim jelima alkalna reakcija. Poz



Žgaravica je veliki problem kod kuhanog paradajza. Ali samo kod onih koji kuhaju paradajz po nekim receptima i boje se da se to nebi pokvarilo. Iz straha od kvarenja natrpaju onog otrova od konzervansa i eto ti miline zgaravice koliko hoćeš. U prošlim vremenima koliko se ja sjećam u paradajz se nije ništa stavljalo. A danas svaka govna trpaju i onda se žale, skuhaj paradajz bez konzervansa i da bude potpuno zrel a ne napola i nama žgaravice.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Kako misliš za prodaju. Ako misliš za presadnice onda je to sve dobro. Onaj tko sam sebi uzgaja rajčicu ne traži da bude tvrda nego da bude lijepa. Mischel je lijepa rajčica ima boju a i oblik. Maraton će sve da zadovolji svojom krupnoćom ali nije tvrd, a ima i boju dosta dobru. Amati ima sve ali kvalitet mu je jako upitan.

da ja tražim tvrd paradajz našao bih ga davno prije, onaj tko sebi rajčiccu uzgaja traži dobar okus i donekle krupnoću

za sebe imam ; mondial, logisticu i cinto
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
da ja tražim tvrd paradajz našao bih ga davno prije, onaj tko sebi rajčiccu uzgaja traži dobar okus i donekle krupnoću

za sebe imam ; mondial, logisticu i cinto



Ja svojim kupcima nudim : Maraton,72018, medeno srce i volovsko srce.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ma jasno Siki, volim čitati tvoje postove ;) Nego kako pričam sa ljudima čujem da se opako žale na žgaravicu. Kao od kuhanog paradajiza dobiju žgaravicu? E vidiš takvo smeće ne bi da proizvodim pa da rodi 50 kg po biljci. Rajčica treba da krijepi, snizava tlak, da je u kuhanim jelima alkalna reakcija. Poz

Kol'ko sam ja skont'o ti paradajz ne sadiš za biznis?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Savjest prije biznisa. Ove godine je selekcija, analizirat ću i odstraniti koji ne zadovoljavaju.
Na testiranju su hibridi Clausa, Superiora, Enza Zaden, Takii, S&G, Sakata i GSN. RZ namjerno nisam uzeo jer su rasprodali količinu a nemaju petlje da kažu, kao što to kažu Bejo i S&G u nekim kulturama, nego preljepljuju naljepnice. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Savjest prije biznisa. Ove godine je selekcija, analizirat ću i odstraniti koji ne zadovoljavaju.
Na testiranju su hibridi Clausa, Superiora, Enza Zaden, Takii, S&G, Sakata i GSN. RZ namjerno nisam uzeo jer su rasprodali količinu a nemaju petlje da kažu, kao što to kažu Bejo i S&G u nekim kulturama, nego preljepljuju naljepnice. Poz



Pa ovoliko oglednih polja nemaju ni proizvođači sjemena a gdje proizvođači rajčice. Koliko godina misliš provodit testiranja pošto se u jednoj godini ništa ne može testirat. Jel ti to pucaš na nešto veliko, ima li to veze sa onom ne obrađenom zemljom koja se stalno spominje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odredio sam sukladno mojim mogućnostima. Što će mi neki plastenički paradajiz visine od 6m kad mu to ne mogu priuštiti? Izabrao sam nešto što mi ima prođu ali da vidim jel ima bolje. Mada...
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
Odredio sam sukladno mojim mogućnostima. Što će mi neki plastenički paradajiz visine od 6m kad mu to ne mogu priuštiti? Izabrao sam nešto što mi ima prođu ali da vidim jel ima bolje. Mada...
Ja sam nekad radio superiorovo seme al sad ga radim samo koji struk za prodaju a nikoko za sebe ima on dobrih hibrida al samo za hobi proizvodnju bar je tako kod mene i ja sam svasta probo al ..nije tolko cisto seme kao kod drugih
 

angy

Novi član
Tu od
12 Sij 2013
Poruka
12
Molim savjete za gnojidbu i prihranu rajčice!Prvi put radim pa molim za pomoć. Koja gnojiva koristite i gdje nabavljate?Hvala!!!
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Evo slikica paradajza.
Stručnjaci aj komentar ali molim za razumijevanje ovo je prvi put a ja samo početnik (početnička sreća ili peh),ja mislim da i nije tako loše.:(hi):
 

Prilozi

  • DSC00090.JPG
    DSC00090.JPG
    19.3 KB · Pregleda: 146
  • DSC00091.jpg
    DSC00091.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 142
  • DSC00092.jpg
    DSC00092.jpg
    19.7 KB · Pregleda: 141

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo slikica paradajza.
Stručnjaci aj komentar ali molim za razumijevanje ovo je prvi put a ja samo početnik (početnička sreća ili peh),ja mislim da i nije tako loše.:(hi):

Fali fosfora i malo temperature.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,644
možda mu je malo zima bilo, isto pocrveni...
a malko je anemičan, jel bilo kakve prihrane?...ili je samo aparat tak uhvatil...
 

Najnoviji postovi

Na vrh