• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

I

ihorzic

Guest
Jedva čekam kaj bude - ja sam uz njih i da ako treba doći ćemo i mi tamo iako nisam mljekar
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Evo nas nekoliko je jos ostalo kod dukata, ostala ekipa otisla u gudovac na pregovore, ali kolko se naslucuje od tih pregovora nece biti nista. Najvjerojatnije ce se sutra ici u dukat traktorima. Samo je veliki problem kja se nemoze otpremiti vise od 20 traktora, zato smo dobili informaciju i mole se ljudi koji predaju i ne predaju dukatu mijeku da pruze podrsku i da se odazovu u cim vecem broju traktora. Ako sad ne uspijemo propadamo svi. Sigurne informacije ako se izlazi s traktorima bit ce danas navecer.
 
I

ihorzic

Guest
Jbg onda bi trebali blokirati cisterne , ajde javljajte kaj se dešava.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam kako kod vas sa cisternama i mlijekom,jer kod nas nisu došli. Srečom pa imamo još jedan laktofriz u rezervi pa imamo kuda stavljati mlijeko.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
kak sad nisu došli , koji je bog

Pa eto nisu došli. Kod nas dolaze svaki drugi dan i danas su trebali doč po mlijeko ali još ih nema. Čito sam na televiziji da su blokirali dukat u zagrebu i bjelovaru,tak da nemogu nikud sa cisternama i ako pošalju cisterne onda nemogu prevest mlijeko do dukata jer ih neće propustit.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
zaista je apsurdno kak je tako puno obiteljskih gospodarstava otvoreno zadnjih 10-15 godina...:madmana:...pa mislim...
A ja se sjećam vremena od prije 25 godina kad je svaka seoska kuća bila jedno gospodarstvo, znači u selu od 125 kuća je bilo 120 gospodarstava...da bi to danas bilo deset puta manje...
U selu je bilo više krava nego stanovnika, svaka je kuća imala bar dvije, neki čak i četiri, malo njih više od pet...
Ali svaka ta mala kap je činila jedan veliki slap, svako to malo gospodarstvo je maximalno iskoristilo svaki pedalj zemlje, sve je bilo obrađeno, očišćeno, ma polizano...svaki je spustio kosu kad je išao na polje i s polja i pokosio grabu uz put, posjekao je vrbu i spleo košaru, pokupio brezu po rubu šume i napravio metlu, odsjekao lijeskov grm i imao kolac za pažulj ili paradajz, ili si napravio držalo za lopatu...kad se kosilo sijeno, nosila se i ručna kosa...da se pokosilo i oko kamena, i oko elektrinog stupa, i škarpa uz prugu, i obala uz rijeku...
I svaki je čovjek (seljak, poljoprivrednik, stočar, ratar) nešto učinio za svoju okolinu a da toga direktno nije bio ni svjestan, i nije mu trebal poticaj da bi radio...
A danas...daj poticaj...peri deri traktorom što može, što ne neka bude grm...
Pa nevalja ovo pa nevalja ono...
A htjeli bi da nam selo bude lijepo, al nemore jedan ili dva poljoprivrednika u tom selu napravit ono što je moglo napraviti njih 300, pa da baš ima svu najmoderniju mehanizaciju...

I zato bi poticaj morao biti nešto što dobiva svaki poljoprivrednik, ne zbog svoje proizvodnje, nego zbog svog sudjelovanja u seoskom životu...
Jer, sve što moramo obavljati se nalazi u obližnjem gradu, a mi sa sela smo kažnjeni jer smo daleko...pa i djeca kad nam idu u školu, isto smo kažnjeni jer im moramo platit prijevoz, pa ta ista djeca gube barem dva sata više zbog putovanja nego njihovi prijatelji iz grada, koji za ta dva sata već napišu zadaću i istegnu sve četiri u zrak...ma ima još takvih primjera...

I u ovo doba kompjutora mi ipak moramo stajati u redovima kao stoka dok upisujemo arkode, prijavljujemo poticaje i točimo gorivo...
Uvjerili su seljake da bez upisnika raznih vrsta nije moguća poljoprivredna proizvodnja, kao da se radi o osnovnom sredstvu za rad poput traktora ili pluga...
Ma nije tako i za mene više neće biti tako...a vi ostali razmislite koliko je taj poticaj vrijedan i hoće li u konačnici to indirektno koštati više nego što vi to možete sada procijeniti...
Jer poticaj nije samo pravo, to je i hrpa obaveza...
Ja sam odvagnuo i odlučio, a vi ostali to još morate, ali apeliram na vaš razum da to uradite još sada dok nije prekasno, jer kad vam dođe inspektor na dvorište pa zapita gdje su papiri od pesticida, analiza, boga i vraga i sve to pet godina unazad...samo provjeriti prema zakonu o poljoprivredi i inim podzakonskim naputcima kolike su kazne za pojedine propuste...
I sad će opet iskočiti naprijed oni koji su potpuno čisti i koji sve žele raditi prema zakonu...e pa samo dajte, al nemojte kad voda opet dođe do grla palit traktore i krčit mi cestu, jer tada neću imati više razumijevanja za vas...

...sad još imam, jer sam u istoj košari sa svima...:lol:

bila su to drukčija vremena i kako sam naveo več prije da dosta nasih poljoprivrednika nekalkulira proizvodnju sto je najveći problem bar u stoćarstvu, u ratarstvu je teze kalkulitati. Jos dakako postoji dio njih koji su uvjereni da mogu zivjeti od 3 do 4 krave, a znadu da ce se cjeli zivot time bavit i ktome 5 ih je radno sposobnih to me zivcira. Mi tovimo 50 bikova 5 radno sposobnih 4 ima primanja nezavisna o poljoprivredi.
Ovaj tvoj post mi je zanimljiv djed me uvjek tjera da pokosim grabe na poljima kak je on nekad(obicno kad stignemo napravimo)
on je nekad imo 2 bika i 2 krave i 20%zemlje sto mi radimo i sve je stigo normalno ali nije ni imao potrebu za vise posto je

od 1 teleta kupio imt sijacicu i huskvarna motorku
danas huskvarna motorka = jedno i pol tele
sijacica identicna toj = deset telaca
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja maloprije doso odande. Dosla je ekipa sa sastanka i vele da nista nije dogovoreno i svi ostaju i dalje a kako Dukat nije blokiran nego veceras krecu traktori zatvoriti Dukat u Zagrebu. Bili tamo i novinari sa Nove TV, Andrija i ekipa pa sam zbriso, nisam mljekar ali imam tamo puno pajdasa. Veceras cu otic ponovo

jos da dodam kako su predstavnici seljaka koji su bili na sastanku rekli ako sutra nebude dogovora da se prekosutra ide blokirat Ministarstvo poljopr.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
bez ljutnje svim onim koji prosvjeduju za svoje smrzavaju se vani,po mom to nije rješenje izlazit sa traktorima po cesti trošit svoje gorivo smrzavati se vani treba lupit žešče u centar zatvorit dukat ako treba mjesec dana da nema ni izlaza ni ulaza tako i sva ostale mljekare dok se ne donese rješenje čuo sam jednu informaciju koliko je ona točna neznam da naše mljeko izvoze u francusku a izvana onaj škart prerađuju kod nas
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kao sto sam reko.mljekaraniti jedna nije blokirana. Cisterne nisu vozile jer su mlkjekare rekle da su blokirane a nisu bile kao sto ni nisu sad. Traktori su krenuli prema dukatu, ja krecem doma po traktor i vracamse nazad. I necemo blokirati, samo prosvjedovati.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
mljekari podrzavam vas u ovom prosvjedu ,,moze ove zderonje u saboru biti sramota neka sebi srezu plaće,,,,oni od litre mlijeka naprave 4 litre i prodaju za vise od 5kn litru slabo se kuzim al kolko mogu skuziti tako je,,, ukidati i ovo malo sto imaju na tom mljeku,, DOK NEBUDE BOGAT SELJAK U DRZAVI NEMA TU SREĆE
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo provsjedi blokiranja mljekara meni izgledaju ovak ..
naime ovo je došlo neki dan i vjerojatno se širi majlovima i ostalim elektroničkim govnom .
Mljekare su privatno vlasništvo a takvo štiti institucije a i mora ...jer se i sam želim osječati zaštičeno ,(hihi) .
Treba dodati da mljekare odnosno sve dukate podržavaju sve napunjene tisuče litara tetrabrika i plastičnih boca -odnosno njihovi kupci .
Prizvođači mljeka bi se trebali skoncentrirati na to da njihovo mljeko kupujem od njeih a ne od dukata ili bilo kog drugog ..
Ali ..paradoks kapitalizma je da bi se opet neki mali(proizvođač) mljekar izdigao ..proširio ..posta monopolist i tako opet sve u krug .
Vratimo se na emajl ..paradosalno je ovo boldano..gluplji oblik prosvjeda / bojkota nisam vidio

*DAN BOJKOTIRANJA BENZINSKIH POSTAJA !!!

22. veljac(a u 0:00 do 23. veljac(a u 0:00*

Gdje: Republika Hrvatska

Opis: POZOVITE SVE SVOJE PRIJATELJE DA SE PRIKLJUC(E OVOJ AKCIJI!

Nakon novih poskupljenja naftnih i benzinskih derivata od
strane INA-e U RH, došlo je vrijeme da hrvatski gra?ani pruže otpor toj i
kada rastu cijene derivata kažu da je to vezano uz tec(aj dolara i
mediteransko tržište. No kada je tec(aj dolara povoljniji i kada cijene
barela sirove nafte padaju oni ili ne mjenjanju cijene ili je to
pojeftinjenje od par lipa, a kada dižu cijene onda dignu maksimalno koliko
se može (3%).

Prije par godina kad je cijena barela bila krizno visoka, naftni i
benzinski derivati su se kretali malo iznad 8 kn, a danas su neki naftni i
preko 10 kn po litri, dok su benzinski svi, iako je barel danas jeftiniji
usporedno prije par godina kada je cijena nafte bila niža.

22. veljac(e 2012. (SRIJEDA) je dan kada bojkotiramo SVE benzinske postaje,
te im time zadajemo ozbiljan udarac u poslovanju, a kome je hitno tankanje
neka to obavi dan ranije
kako bi gra?ani napokon složno zadali udarac
naftnim kompanija..****

... ... ...


Bojkot se proširuje na SVE benzinske crpke u Hrvatskoj,
kome je neophodno neka tankaju svoja vozila dan ranije.

ostalim naftnnim kompanijama u kojojima caruje korupcija, a cijene su
neopravdano visoke zahvaljujuc'i monopolu i Ivi Sanaderu koji je dobio
najmanje 10 milijuna eura mita da bi ma?arski MOL preuzeo INU koja trenutno
ima vec'inu tržišta u RH.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Sve sto se događa je zbog kapitalizma ali neće ni on dugo, jedino kod kapitalizma sto je dobro to je da se smije prosvjedovati
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ak neče ič cisterne kud čemo s mlijekom

Ha kud,šta da ti kažem na đubre jer druge nema ili nekome od susjeda koji predaje drugoj mljekari. Bolje da se susjed obogati nego bacit mlijeko :lol:
Imamo isti problem ko i ti,kod nas danas nije bila pa srečom imamo u rezervi 1 laktofriz pa čemo barem malo sačuvat mlijeka ako neče ni sutra doč cisterna.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dugo se vec suska da se i jedina banka naša prodaje i CO koje posluje vrhunski pa kuda ide ovo nemozes vjerovati treba blokirati zagreb i granice,,,al nece to dugo proci da se nece i granice blokirati ,,,,dao bog sutra da pocme i ja palim masineriju i pravac na granicu :weedman:
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Kao sto sam reko.mljekaraniti jedna nije blokirana. Cisterne nisu vozile jer su mlkjekare rekle da su blokirane a nisu bile kao sto ni nisu sad. Traktori su krenuli prema dukatu, ja krecem doma po traktor i vracamse nazad. I necemo blokirati, samo prosvjedovati.

to vam nece bas puno pomoci samo prosvjedovati.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da pitam nešto.
Darko Grivičić, predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore kako on ne može malo "oštrije" pristupiti ovima pa da se nešto napravi za seljake!?

Priča on i sve to stoji na mjestu što on kaže, ali brate mili pa predsjednik si hpk-e daj malo više se založi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh