• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Hehe danas dok sam bio sa ekipom na plaži i pio koktelčić,pustili su jednu zanimljivu pjesmu na radiju trebalo bi je prosvjednicima pustit...ako ništra drugo mogli bi te se zaposlit ko skupljači golf loptica =P...

Kratko traje a puno govori..
http://www.youtube.com/watch?v=PYXWjv14W8U


E moj Krumpironja, slab si seljak al si zato velika seljačina. Možda kad te više ne budu financirali roditelji spoznaš neke stvari. Uživaj u koktelčićima i pazi se karme.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Svačija primanja trebaju biti javno objavljena tako i poticaji.Apsolutno sam siguran da su dupelizci čobankovića dobili extra financijskih poticaja kao i mnoge udruge.Neka ministarstvo objavi sve potpore kome je što isplaćeno zadnjih eto 10 godina i mislim da bi mnogi tada zašutili
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
dok sam studirao imao sam docimera s krka , njegovi su imali vinograd uglavnom kako je on pričao mi smo stekli dojam da je to bar 10 ha a kad ono pola rali . A na jeziku radili u 3pm u tom vinogradu .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Svačija primanja trebaju biti javno objavljena tako i poticaji.Apsolutno sam siguran da su dupelizci čobankovića dobili extra financijskih poticaja kao i mnoge udruge.Neka ministarstvo objavi sve potpore kome je što isplaćeno zadnjih eto 10 godina i mislim da bi mnogi tada zašutili[/QUOTE

Ma odi na stranice ministarstva,tamo ti sve piše.Nikakvih tajni nema.Svi su iznosi tamo lijepo uz svačije ime i prezime.ali ja nisam nigdje našla informaciju,ne na stranicama ministarstva da će vlada kupcu brodogradilišta za kunu slijedečih sedam godina isplačivati po milijardu iz proračuna.I obavezala se na to u kupoprodajnom ugovoru.E,na to nitko ništa neće reći.Na ugovore o JPP isto nitko neće ništa reći,jel,na pljačku koja je javna i koja zvrijeđuje narodni ustanak.Mi se tu koljemo za par milijardi,od kojih hrvatski seljak ne dobije niti petsto milijuna,jer sve ostalo ja usmjereno prema raznim todoričima i sličnima.Pa daj se već jednom osvijesti.Uostalom,pa od slijedeće se godine poticaji neće isplačivati iz državne kase nego evropske.A i ove godine je dio novaca došao iz EU kase. I šta te onda toliko to žulja.Nema gorega kada se netko zapita-zašto je netko nešto dobio.A nikada se ,ama baš nikada ne zapita-zašto ja to nisam dobio.Pa se potrudi da i on dobije.Radije se potrudi da drugi ne dobije.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
bez bogatog seljaka nikad nije bilo bogate države i neće ni biti i kad mi svi ljepo propanemo vidjećemo gdje će onda biti krumpironja i njemu slični i na čijoj plaži će se sunčati a i neretvanin neće više imati problema sa lubenicama. ****** te tvoje more. pa nije to nikakvo svjetsko čudo. voda ko voda a da ti plačam da me prži isto sunce kao kod kuče nisam pobudalio. I ovo je otišlo krivo. nema veze sa prosvjedima
 
  • Like
Reactions: ZJ

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
bez bogatog seljaka nikad nije bilo bogate države i neće ni biti i kad mi svi ljepo propanemo vidjećemo gdje će onda biti krumpironja i njemu slični i na čijoj plaži će se sunčati a i neretvanin neće više imati problema sa lubenicama. ****** te tvoje more. pa nije to nikakvo svjetsko čudo. voda ko voda a da ti plačam da me prži isto sunce kao kod kuče nisam pobudalio. I ovo je otišlo krivo. nema veze sa prosvjedima

Danas su samostalne države one koje proizvode dovoljno energije i hrane...
Energije nemamo,hrane svake godine sve više uvozimo,imamo potpuno devastiran sustav u mljekarstvu,uskoro i u ratarstvu...
Sve to klapa dok se još hrana (pa makar i GMO smeće) može jeftino uvesti izvana,kada toga ne bude nastat će glad i raspad sistema...
Pametne države se spremaju za takav scenarij,ovim "slučajnim" državama poljoprivreda nije bitna...:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
kad čitam na drugim forumima što građani misle o nama i našim zahtjevima vidim da su jako loše informirani i da pričaju napamet. Njih sve smeta kako jadni i siroti radnici moraju raditi da bi bogati seljak koji je kapitalist dobio njihove novce da si kupi auto i traktor za preseravanje po selu. Nitko od njih ne spominje koliko seljaci plate poreza kada si kupe auto grade kućerinu i slične stvari koje nisu trošak . Rođak mi je mijenjao krovište na kući nedavno i tu je platio poreza državi više nego izvođaču radova.
Treba u izjavama za medije davati i informacije koliko se od seljaka slije u proračun a ne samo da slušamo o 2,4 milijarde .
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
kad čitam na drugim forumima što građani misle o nama i našim zahtjevima vidim da su jako loše informirani i da pričaju napamet. Njih sve smeta kako jadni i siroti radnici moraju raditi da bi bogati seljak koji je kapitalist dobio njihove novce da si kupi auto i traktor za preseravanje po selu. Nitko od njih ne spominje koliko seljaci plate poreza kada si kupe auto grade kućerinu i slične stvari koje nisu trošak . Rođak mi je mijenjao krovište na kući nedavno i tu je platio poreza državi više nego izvođaču radova.
Treba u izjavama za medije davati i informacije koliko se od seljaka slije u proračun a ne samo da slušamo o 2,4 milijarde .

U koje to medije?
Mediji su u ovoj državi odavno pod kontrolom "elite"...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U koje to medije?
Mediji su u ovoj državi odavno pod kontrolom "elite"...

Tako je al mnogi toga nisu svjesni i pusn njihove lazi i malverzacije.
Ali jos jednom treba preispitat koji ljudi vode te prosvjede.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
- prosvjedi su krenuli krivim tokom i na krivi način su se odvijali a koliko sada čujem stvari idu na bolje i usmjereni su prema Zagrebu, hebe se liniču što je tamo neka cesta u Slaavoniji blokirana ali sada se fronta polako prenosi prema Zagrebu gdje je sjedište svega i to je OK,, mediji rade u korist vladajućih i žele seljaka prikazati kao nekog lopova koji ništa ne radi već samo bere poticaje zbog toga treba biti mudar i odlučan
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@ Alfada Jadarko
U potpunosti se slažem s tobom.Svi oni građani iz Zagreba i iz tih večih gradova koji nikad nisu vidjeli kravu i ovcu nemaju pojma kako je nama seljacima,kako se mi namučimo i naradimo da nešto postignemo da za par godina naša djeca i unučad mogu nešto nasljedit od nas. Nemamo ni svetak ni petak i moraš bit na svome gospodarstvu od 0 do 24h 365 dana u godini,nemamo ni godišnji,nemožemo otič na more i doma ostavit krave. Oni samo vide kako mi "zgrčemo masnu lovu" kako se bogatimo na poticajima. A to šta se za te poticaje i ostala primanja naradimo ko majmuni to nam niko neprizna.
Kada je seljak mogao reči da će prodat kukuruz po takvoj i takvoj cijeni,ili kravu ili bilo šta. Nikad seljak nemože odredit cijenu svojega proizvoda,stalno građani i ostali nama određuju cijenu,a mi moramo prodat po toj cijeni koju nam oni daju,jer sutra nečmo imat za kruh.
Prije par godina bure 200litara plave nafte je bilo cca 400-500kn a dns je preko 1200kn, 100kg umjetnog gnojiva je bilo oko 250kn a sad je oko 500kn,sjeme kukuruza je bilo oko 150kn a sad je neko i preko 300kn i dalje da nenabrajam sve šta su cijene otišle u nebo.
Najviše je žalosno to šta svi pljuju po seljaku koji želi živjeti kao i ostali ljudi,naravno mi smrdimo po kravama.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Več kad se spominje cijena nekog proizvoda...
Znam da je cijena otkupa pšenica mala,ali se znalo da je tog i tog dana otkupa pšenice cijena bila takva,i ljudi su taj dan vozili pšenicu po takvoj cijeni i sad traže neku drugu cijenu..Nitko ih nije prisiljavao da moraju prodat pšenicu tog dana i po toj cijeni tome otkupljivaču..Jesam li u pravu ili ne??

Otkupljivač je kupio pšenicu dajem primjer po 1kn/kg,sad ju je dalje preprodao po 1.20kn,i šta sad mislite da če cijena pšenice skočit na 1.30kn,pa nije valjda otkupljivač lud da sam ide u minus..

Iz mog kraja su mnogi vozili pšenicu u sloveniji,jučer čujem jedan je dobio plačeno 1.35kn/kg,,,Tu je napravio dobar potez..

Ovo sam dao primjer za pšenicu samo..Nebi došlo do toga svega da su poticaji isplačni kak treba,ljudi bi bili zadovoljniji nego sada..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobar dio seljaka koperira tj ugovara s nekim ratarsku proizvodnju i uzima repromaterijal na dug. u toj situaciji nemozes birat kome ces i kada prodati psenicu. vozis ju onome s kim si ugovorio proizvodnju i po cijeni koja je kod njega posto se dug mora vratiti odmah nakon zetve..
tako i nisi bas u pravu.
ali da je tesko vjerovatno da ce netko promijeniti cijenu sada kada je vecina isplacena, to stoji..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Več kad se spominje cijena nekog proizvoda...
Znam da je cijena otkupa pšenica mala,ali se znalo da je tog i tog dana otkupa pšenice cijena bila takva,i ljudi su taj dan vozili pšenicu po takvoj cijeni i sad traže neku drugu cijenu..Nitko ih nije prisiljavao da moraju prodat pšenicu tog dana i po toj cijeni tome otkupljivaču..Jesam li u pravu ili ne??

Otkupljivač je kupio pšenicu dajem primjer po 1kn/kg,sad ju je dalje preprodao po 1.20kn,i šta sad mislite da če cijena pšenice skočit na 1.30kn,pa nije valjda otkupljivač lud da sam ide u minus..

Iz mog kraja su mnogi vozili pšenicu u sloveniji,jučer čujem jedan je dobio plačeno 1.35kn/kg,,,Tu je napravio dobar potez..

Ovo sam dao primjer za pšenicu samo..Nebi došlo do toga svega da su poticaji isplačni kak treba,ljudi bi bili zadovoljniji nego sada..
Ako si vezam ugovorom za otkupljivača i ako ti je on dao repromaterijal za sjetvu,a cijena u ugovoru "tržišna" (čitaj 1,05)...kako ti onda možeš nekome drugome prodati tu istu pšenicu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
1176354_504167892997646_1624023992_n.jpg
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Kad vidim kakve komentare purgeri pišu po Jutarnjem i Agro klubu dođe mi da ih sve poteram u štalu đ..brad...Jedan pametnjakovič je napiso da miču te amfibije sa ceste :mur:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
samo je žalosno što mljekari šute ko p.............kada je bilo i za mljeko u ZG je išlo pola Slavonije
 
Na vrh