• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proxima plus 10541

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
da, neka finska firma, evo poslao sam im malo prije mail pa me zanima šta če odgovorit.


Jel zna možda netko finski??? :roll:
 
R

Ratarko

Guest
Jok , poludio bi da i finski znam :lol:

Bojim se da ti je to puhanje u vjetar , ok možda saznaš nešta što nisi znao ali slabe češ koristi od toga imati , moje mišljenje. Trebaš ovoga našeg uhvatiti za gušu i tjerati cijenu dole on je problem a ne finci i njihova niska cijena , nadam se da me kužiš ...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
da, apsolutno međutim ako pogledamo konkretno kirš-prom generalni zastupnici za zator.
Zvao sam ih u svezi 10541 i veli mmi cijenu 34220+pdv pa ako ga i uspijem stepsti za 1000€ opet mi je to 33000€.
Ako pak taj isti traktor dobim u FIN za 29000 ili 30000 meni se isplati iditi po njega
 
R

Ratarko

Guest
Da razmišljaš točno kako bi i svaki drugi naš čovjek razmišljao. Znam da ti ovo ne pomaže ali naš uvoznik može smanjiti cijenu daleko više nego 1000 € ali zašto bi kada i ovako prodaje traktore. Ti moraš otiči tamo i tražiti ga da ti smanji cijenu , kada on smanji cijenu za recimo 1000 € onda ti kažeš da mu daješ još 1000 € manje od toga i da je traktor prodan , ustaneš se sa ispruženom rukom prema njemu i čekaš.
 
R

Ratarko

Guest
Maaa daaaaj , izbaci te , nema šanse , on profitira kako got gledaš na to 8)
Znaš da je njemu najbolje kada ti pristaneš na njegovu cijenu , kome ne bi bilo . Evo ja kažem da ti prodajem nešta za 10 kn i ti prisaneš na cijenu i kupiš , tko je sretniji od mene , nitko , dobio sam šta sam tražio a prodao bi i za 8 kn da si me tjerao 8)
Njemu je najbitnije prodat i iči dalje , drugi traktor druga mušterija , tebe on ima ako kupiš , ti si njegov min. idučih 5 godina kroz servise i dijelove.
 
M

Mister x

Guest
21 000 Eura + 22% PDV + carina 10% + 2000 eura prijevoz je ukupno :
30182 eura

To se debelo isplati ali još da je povlastica to bi bio potez.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
baj devej na proizvode iz europske unije nema carine, na njih gotovo 99%, pošto sam u sustavu PDV_a porez odbijam, a prijevoz me nemože doč više od cca 800€ pošto mi je pajdo autoprevoznik i plačam mu samo troškove puta.
 
R

Ratarko

Guest
Ima neka mala carina , mislim barem , ja sam uvozio veliki traktor pa su mi rekli da na velike nema carine ( 200 KS ) ali kao na male traktore ima neka carina jel štite domaču proizvodnju traktora , haaa ??? Koju to domaču proizvodnju traktora ?
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
ma nema ljudi, ja sam puno uvozio opreme iz slovenije, austrije, i ima neka debela knjižurina iz koje oni očitavaju ta davanja, na proizvode iz EU nema carine gotovo pa na sve, ja je do sada barem ovo što sam uvozio nisam platio

Jedini je problem kod nas ona homologacija, ako ti stroj nije u skladu sa HR tim standardima ne možeš ga uvesti
 
R

Ratarko

Guest
Ok ako je tako , ja ju isto nisam platio na veliki traktor ali rekoše mi da na male ima , valjda lažu ili plaše ljude , više vjerujem tebi kad kažeš da si uvozio i da nisi platio nego njima , hvala na info.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
mislim stvar je jednostavna, fino nazvati neki tvrtku koja se bavi špediterskim uslugama i provjeriš, velim ja do sada što sam uvozio iz EU_a nisam plačao carine
 
M

Mister x

Guest
Ja bi onda uzeo onu Proksimu za 24 tisuče eura plus kaj več ide k cjeni
Odnosno koliko bi me po Vašem stajao taj zetor?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Probaj kupit traktor od Finaca fco. Brno, puno manje transporta ti ide u cijenu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa za 25 000 eur imaš JD 5510 klima, zračno sjedalo, kompresor nema puno sati uglavnom je radio u sjetvi, prskanju, kultivaciji,transport star je 4-5 godina.
 
M

Mister x

Guest
Tu si u pravu, ali ja večinom volim kupiti novo i onda dobro paziti na taj stroj.
:lol:
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Pa za 25 000 eur imaš JD 5510 klima, zračno sjedalo, kompresor nema puno sati uglavnom je radio u sjetvi, prskanju, kultivaciji,transport star je 4-5 godina.

Preskup je , pogotovo ako ima 5 godina.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ali očuvan je i nema puno sati moram provjeriti možda i sutra več
 
Na vrh