• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
Novi vlasnik se nek javi onome tko ti rega prskalicu pa za nekih 10ak eurića napravi nove papire s novim vlasnikom.
Dali on to može sam rješiti, Mislim dam mu papire od registracije pa se on njima javi!
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Bok dali netko ima na Agromehanika prskalici ovakav regulator sa stalnim pritiskom, imao bi par pitanja
 

Prilozi

  • Regulator-pritiska-Agromehanika-rucna-regulacija-PR3-BF-5+1.jpg
    Regulator-pritiska-Agromehanika-rucna-regulacija-PR3-BF-5+1.jpg
    10.8 KB · Pregleda: 12

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Ručice za sekcije imaju po tri položaja to mi nije baš jasno i zanima me kako štelati konstantni pritisak da ne skoči dok ugasim jednu sekciju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Na našoj (istina, stara je 25 let, ali tak izgleda regulator), koliko se sjećam, imaju dva položaja.
Porast/pad tlaka fino reguliram na dnu samočistećeg filtera.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ručice za sekcije imaju po tri položaja to mi nije baš jasno i zanima me kako štelati konstantni pritisak da ne skoči dok ugasim jednu sekciju
Iz mog iskustva nikako, jednostavno taj regulator nije baš tako precizan kao recimo na atomizeru, tamo je drugačiji ali i radi na daleko većem pritisku.
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Molim pomoć oko identifikacije ove prskalice. Htio bi je vratiti u funkciju a nemam baš nikakvih podataka osim ovog na slikama.

Hvala!
 

Prilozi

  • 20240103_164106.jpg
    20240103_164106.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 40
  • 20240103_163934.jpg
    20240103_163934.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 40
  • 20240103_163823.jpg
    20240103_163823.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 39
  • 20240103_163147.jpg
    20240103_163147.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 42

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Hvala Antonio. Cini mi se da pod model pise T 05 ali ne nalazim nikakve informacije online. Znaš li možda gdje bi mogao potraziti manual i rezervne dijelove? Vjerujem da je jos ispravna, nije zapekla od stajanja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Necu se uvrijedit bez brige ;)

Drzi vodu i znam da je pokojni stari mijenjao dizne na njoj al to je to
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako bi reparirao pumpu gledaj kaj pise cija je pumpa a ne prskalica..
I slikaj pumpu možda netko peepozna koga su kopirali ili koja je njezina kopija
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,940
Imao sam takav atomizer, prije par godina. Moj je bio kupljen u okolici Zeline, kao uvoz iz Njemačke. Prvi problem je nastao nakon nekoliko korištenja,jer je prepustila pumpa prema " iberlaufu" točnije miješao je materijal za prskanje s uljem za podmazivanje. Pošto je na njemu pumpa s dva paralelna cilindra,mislim da je promjer klipova oko 40 mm. Cilindri se izrađeni od "nekog" nazovimo željeza koje je iznutra, valja, cementirano. Dogodilo se to da su dijelovi tog " cementa" se oljuštili, i to je pojelo kožne gumice na klipovima. Popravak tog zadovoljstva me koštao prije desetak godina 1100 kuna. Cilindri napravljeni iz običnih cijevi ( imaju vanjski navoj,tj. šarafa se u glavu) plus neke gumice, navodno za hidrauliku. Krajni rezultat je bio kratkog vijeka. Moj savjet ti je da ako pumpa nije ispravna nemoj polagati previše nade u jeftini popravak. Ostalo možeš sve popravit za male novce.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,653
Pozdrav,

Trebao bih neku prskalicu na koju bi stavio pištolj s diznom za prskanje mladih voćaka da nejdem s atomizerom.

Koliko ove starije prskalice 400l agromehanika mogu pritisak postići?

Znam da je kzk bilo šprica sa kolutom, crijevom i pištoljem. Ne znam jel to ista pumpa ko na ratarskima ili nešto drugačija?

U biti trebam nešto jeftino za koristiti prvih 3 godine u mladom nasadu da ne idem leđnom..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Ja na sličnu leško koristim do 6 bara kad sam u vinogradu ali ide i više, koliko pa bi trebalo pritiska za to? Zašto ne koristiti crijevo koje se spoji na atomizer? Tako kolega moj radi.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,653
Probao bi i kreč u to. A ne igra mi se s atomizerom 🤣.

Pa ne znam ni koliko treba pritiska za te pištolje. Ali 6 bara mi se čini malo. Toliko bara postiže ova moja akumulatorska što sam na bure 220l napravio za takve stvari.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,653
Gledam sad na netu. Kažu za pištolj da treba 20-40 bara i protok 30l u minuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh