• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i sad je problem uzeti flašu vode i objesiti na grane tako da se izbalansira kosina?

nisi mi odgovorio , tko bi na kosini sijao , kultivirao , dohranjivao i špricao s granama od 12 metri..konačno i kombanjirao ,koliki je postotak takvih oranica a da se ne mogu obrađivati uz ili niz brijeg?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Evo kod nas ih ima dosta takvih i zbog male širine se moraju tako obrađivati, susjed je kupio novu prskalicu s 12 metara granama i stalno mu to ruje po zemlji, jednostavno je to preširoko za mjesto gdje smo i radimo zemlju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
narod iz tvog a i mog kraja je uvjek bil domišljat kad se radio o podjeli zemlje među bračom...tak da to ne bi komentiral
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Evo kod nas ih ima dosta takvih i zbog male širine se moraju tako obrađivati, susjed je kupio novu prskalicu s 12 metara granama i stalno mu to ruje po zemlji, jednostavno je to preširoko za mjesto gdje smo i radimo zemlju.
Radi toga naša ima 6m grane, ali to je problem radi okretanja i na većem polju je mali učinak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto nije jedno okretište?
da li si kopirao ili istraživao najbolji odnos poluga i krakova?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Nije jedno okretište već trapez. Da istraživao sam raspone osovinica gore i dole i malo sam odstupio od fabrike jer sam primijetio da moja verzija podnosi malo veći nagib traktora od fabričke verzije.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Kako vam se čine ove Leško prskalice dali se isplati kupiti tako nešto, 600l i 12m grane nivelirajuče
 

Prilozi

  • FB_IMG_1693840084564.jpg
    FB_IMG_1693840084564.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 27
  • FB_IMG_1693841170037.jpg
    FB_IMG_1693841170037.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 27

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Možda konstrukcijski slabe, ali uz pošteno rukovanje će služiti dobro.
Plus je tripleks, rezervoar za čistu vodu.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Ove mi djeluju dosta jake, koje da gdje onda kojeg proizvođača radi se o polovnoj prskalici do nekih 1500€ znam za Hardi i te ali ne znam kako je sa dijelovima za njih
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
KŽK ti je "tata" Agromehanike...a ona je među najboljima na našem prostoru.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908
Mislim da li se polovne kžk prskalice isplati kupiti, i na što treba paziti?
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Pozdrav, i mene bi zanimalo dal može tko dati savjet na što paziti prilikom kupnje rabljene prskalice? Kupujem prvi put, nisam ih još koristio, ova koju idem sutra vidjeti je 200L 6m raspon grana, ima kakve cake da mogu vidjeti ispravnost bez paljenja?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,523
Imam MIO Standard troklipnu pumpu. Raskopan je, novi elementi i čeka sastavljanje. Treba li tko?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
623
Nadam se da mi netko ima dati savjet u vezi dizni i korištenja, u biti više ću opisati svoje korištenje pa da se daju primjedbe, opaske, savjeti... :)

Imam vučenu prskalicu, koristim grane 6m a otvaram samo desnu stranu (ona je sama 6m) jer imam male parcele a na dnu svake bi morao ručno sklapati grane pa mi više odgovara samo jedna strana grana da se otvara.
12 dizni ima na tih 6m.
Putna brzina mi je pomalo misterij, nemam kilometar sat no mislim da radim na oko 2,5km/h. Na hektar trošim na taj način oko 500l - 600l pri 4 bara. Prskam češnjak, isključivo. Kad je veći onda neki preparati zahtijevaju potrošak od 1000l na hektar pa dodatno smanjim brzinu. Brže ne vozim nikada, uzak je put, traktor zglobni, trenutak nepažnje i eto me na gredici češnjaka. Osim toga grane su mi mirnije na manjoj brzini.


Koristim Lechler 110 04, to sam oduvijek koristio. Jedno kratko vrijeme sam imao triplex ali sve sam ih polomio malo po malo tako da sam ostao pri mono nosačima.

No imam i dizne ARAG twin 110 04 koje sam danas isprobao, dugo ih držao sa strane bez da sam ih iti isprobao. Dosta bolje to izgleda po pitanju vjetra no inače više volim da se stvara magla. Očito se ne može i jedno i drugo zadovoljiti. Vjerujem da je to sa duplim mlazom ipak kvalitetnije, bolja pokrivenost na biljci zar ne?
https://www.aragnet.com/EN/INT/246/products/?PRD=100860

Čudno mi je da je potrošak škropiva isti, očekivao sam da će ove TWIN duplo više trošiti no identično je.

Koje su po vama najbolje dizne trenutno, pogotovo imajući na umu ovu moju namjenu?
 
Posljednje uređivanje:

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
Prodajem registriranu (ove godine) prskalicu pa me zanima kako prepisati to na novog vlasnika?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Novi vlasnik se nek javi onome tko ti rega prskalicu pa za nekih 10ak eurića napravi nove papire s novim vlasnikom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh