• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
500-600 eura gledam na marketplaceu... Prodam grane za 100-200... I to je to.

Jel netko zna podatke pumpe od mio standard prskalice? 70/540 piše model.

Tu sam našao za 400e..

Edit.

A vidi ove. Pored mene za 300e

Screenshot_2024-02-20-22-49-57-451_com.android.chrome.jpg
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Treba dobro obratiti pažnju kakva je pumpa, svaka ispravna će dati 3 4 bara, a 20 bari malo koja polovna ili sledi servis.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Nije problem samo pritisak(to ima i akumulatorska,već i protok
Pazi kod kžk da ti je pumpa bm 65 30 i radi pištolj bez problema isprobano
Ako misliš biti siguran da će sve raditi,možeš probati neku rabljenu sa lošom pumpom pa uzmeš novu pumpu oko 400 eur ili repariraš staru za 150 eur
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,692
Imam MIO Standard 3klipnu pumpu. Imam i najčešće potrošne dijelove naručene iz Os, ali pumpa nije nikad složena.
Radni pritisak,po papirima,joj je 25 atm.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Moze neki link na pistolj?
Svoju staru ratarsku koristim za herbicidne pojaseve, do 5 bara, a na atomizer po potrebi kacim pistolj za mladu lozu. Ni tu ne prelazim 5 bara.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773


Ovako nešto sam mislio uzeti



A ni ovo mi možda ne bi bilo loše za prihranu u šipku.. Samo ne znam jel bi mogao tjerati to.

Šta kažete na leško 440l s membranskom pumpom?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Ja imam ovakav

Neznam koja je pumpa na leško,ali moja agromehanika pumpa BM 65 30 to tjera bez problema
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773
Na koliko bara radiš?

Jel zna netko na koliko bara može leško raditi da se ne raspadne?

Našao sam jednu u super stanju za 450e. Taman prodam grane i na konju sam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nemoj. Kupi KŽK/Agromehaniku.
Pumpe su slične, ali ne pašu dijelovi.
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
Manometri prskalica imaju zeleno do 6, 7 ili 8 bara, kako koji... manometri atomizera imaju do 20 bara uglavnom pa iz toga možemo zaključiti koji su tlakovi dovoljni za prskalicu... da se vratimo na originalno pitanje - po meni uzmeš atomizer, otpojiš crijevo jedne strane na razvodniku i tu staviš šlauf s ručnom prskalicom... smanjiš tlak na nekih 5-6 bara i rokaš po mladom nasadu... kad bude imali smisla "atomizirati" vratiš to crijevo od atomizera i bok... možeš i troputni ventil staviti pa prebacivati elegantno.

Ja ću sebi napraviti s troputnim ventilom jer mi treba malo jedno malo drugo pa da ne prespajam stalno šelne. Možda ne bude troputni nego dva odvojena, ali u tom stilu da mogu jednu granu prespojiti na šlauf i ručnu palicu.

Kad smo već kod toga, koju ručnu palicu/dršku za prskalicu preporučate?

Želim neku kojoj se namjesti dizna i onda imam samo ventil otvori-zatvori i da na istom tlaku prska stalno isto.

Susjed ima neku koja se otvara i zatvara okretanjem, ali tim okretanjem se zapravo i dizna regulira pa kad otvoriš prvo ide mlaz u daljinju tek kad još odvrneš se pretvori u maglu ili obrnuto, ne znam.. ali tlaka je za raditi.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,773

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Na koliko bara radiš?

Jel zna netko na koliko bara može leško raditi da se ne raspadne?

Našao sam jednu u super stanju za 450e. Taman prodam grane i na konju sam.
Neznam,jer mi manometar ne pokazuje,ali mislim da je oko 15-18 bara
Manometri prskalica imaju zeleno do 6, 7 ili 8 bara
Moja prskalica ima manometar od 50 bara,a crveno je na 30 bara
kžk 350 lit,sa pumpom dvoklipnom bm 65 30
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
A crijeva? Nemoj smetnuti s uma da ona moraju držati tlak i veći od samog pištolja, pa nemoj smetnuti niti trošak istoga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh