• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

S

siniša

Guest
pp

hvala na dobrim komentarima forumašu Kontam i Bagerista.
neznam što se dogodilo sa slikama nisu sve prošle.
da odgovorim-šprice sam kupio u sloveniji cijena 6eura,cijevi za vodu 20x3.4 kupljene u trgovini zaboravio cjenu.
montaža-cijev se probuši i špricu našerafiš na cjev,u samoj šprici imaš jedan filter,sama šprica se ne može otvoriti ili zatvorit pokretanjem ljevo-desno več otvoriš poklopac šprice i ubaciš zaštitu-gumenu.
nadam se da ste skužili što sam napisao.znači kad neželim da na jedoj strani ne rade dvije šprice stavim gumenu zaštitu te radim s jednom špricom.ako ne želim da cijela strana ne radi imam naprijed kod traktora lijevi i desni ventil kojeg zatvorim.
 
S

siniša

Guest
pp


URL=http://imageshack.us/photo/my-images/585/sdc17319.jpg/]
sdc17319.jpg
[/URL]
 
S

siniša

Guest
pp

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/sdc17320.jpg/]
sdc17320.jpg
[/URL]
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/sdc17323.jpg/]
sdc17323.jpg
[/URL]
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/sdc17324e.jpg/]
sdc17324e.jpg
[/URL]
 
S

siniša

Guest
pp

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/585/sdc17326f.jpg/]
sdc17326f.jpg
[/URL]

 
B

BAGERISTA

Guest
hvala na dobrim komentarima forumašu Kontam i Bagerista.
neznam što se dogodilo sa slikama nisu sve prošle.
da odgovorim-šprice sam kupio u sloveniji cijena 6eura,cijevi za vodu 20x3.4 kupljene u trgovini zaboravio cjenu.
montaža-cijev se probuši i špricu našerafiš na cjev,u samoj šprici imaš jedan filter,sama šprica se ne može otvoriti ili zatvorit pokretanjem ljevo-desno več otvoriš poklopac šprice i ubaciš zaštitu-gumenu.
nadam se da ste skužili što sam napisao.znači kad neželim da na jedoj strani ne rade dvije šprice stavim gumenu zaštitu te radim s jednom špricom.ako ne želim da cijela strana ne radi imam naprijed kod traktora lijevi i desni ventil kojeg zatvorim.

E sad češ me u top stavit,,,,,ali ko pita dva g...na ubere..(šala):mrgreen:
1.Dali mi možeš reč,,,ima li na kraju plastične cijevi,za kupit,nastavak koji se zavidaili zavari di se nabije cijev,,i stavi braga??i od čega je?
2.Kod mene se radi o špricama,,koje su vodoravne,,i služe isključivo za špricanje žitarica,,ili bilo čega šta je niskog rasta...?imam original kopče koje love cijev,,na samu šasiju (granu)i samim time je čvrsta,,,dali je onda možda bolje ič,na bakrene,,ali možda,..jer kad se grana otvori,,,fleksibilne gume koje vode vodu,,,se saviju i samim time naprežu,,cijevi,,ili krajeve..di su cijevi ulovljene sa bragama..pa zato me zanima kako se ponaša,,i čvrstoča..
3.Imam i ja ventile za zatvarat,,,koju očeš stranu,,,i ne treba da čepšim,,,,sami mi se čepe....:madmana::madmana:e sad još sam u fazi razmišljanja,,,dali da počistim oriđiđi,pocinčane cijevi,kad bi se moglo,,i stavim samo nove šprice,,,ali čisto sumnjam..jer moram provijerit stanje,,samih njih..
Ako budem išao na plastiku,,moram obavezno kupit ovako kako ti imaš,,,a ako idem na bakar,,ili slično,,,onda moram dat varit navoje,,za špricaljke,,,i vidit koji je navoj samih njih..
4.Do koliko bara izdrže ova plastične,,,,ili na koliko radiš s njima ,,,ako mi možeš reč..?

Ove tvoje mi se sviđaju,,i jako ljepo složeno..
Joj,,al čemo se pisat,,,,sad me je krenulo....:mrgreen:
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim vridnim forumašima!...

., posebna pozdrav mom forumskom i PRAVOM prijatelju siniša!., već sam negdi pisal., ALI moram i ovde dodat, prskalica je ispala za deset., a kako i sam vidiš u delu se super pokazala!., svaka TI čast i fala., iskreno i ja sam sretan kad si TI sretan, kada sve super funkcionira a iz kućne radinosti je; made in home!!! ...

., aj Bog!, pišemo - čitamo se ...
 
S

siniša

Guest
pp

odgovor za forumaša Bageristu
1.imaš taj nastavak za kupiti u prodavaonici gdje se prodaje materijal za instalacije za vodu i grijanje i nastavak ti je s bakrom a na njega ti ide visokotlačno crijevo.
2.kod mene u ovakvom stanju je sve čvrsto,i po meni je pametnije iči na gumene cijevi jer češ lakše složiti granu
3.vidi u kojem su ti stanju cijevi orginal je orginal
4.nađi sliku sa pumpom tamo sam ugradio još jedan ventil jer dok njega nisam imao bio je veliki pritisak traktor radio na leru bilo oko20 bara pa mi je curilo puno na špricama.od kad sam to ugradio sad kad traktoru dam odgovarajući gas da može ići u brijeg pritisak je oko 3-4bara i sad uživam u špricanju.plastične cjevi su orginal za kučni vodovod.
nadam se da ti moji odgovori budu pomogli za što se budeš odlučio izvesti na svojoj šprici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

siniša

Guest
., lip pozdrav svim vridnim forumašima!...

., posebna pozdrav mom forumskom i PRAVOM prijatelju siniša!., već sam negdi pisal., ALI moram i ovde dodat, prskalica je ispala za deset., a kako i sam vidiš u delu se super pokazala!., svaka TI čast i fala., iskreno i ja sam sretan kad si TI sretan, kada sve super funkcionira a iz kućne radinosti je; made in home!!! ...

., aj Bog!, pišemo - čitamo se ...

hvala prijatelju Grofe na javljanju i pohvalama pozdrav tebi i tvojima u tvoje Jezerane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
odgovor za forumaša Bageristu
1.imaš taj nastavak za kupiti u prodavaonici gdje se prodaje materijal za instalacije za vodu i grijanje i nastavak ti je s bakrom a na njega ti ide visokotlačno crijevo.
2.kod mene u ovakvom stanju je sve čvrsto,i po meni je pametnije iči na gumene cijevi jer češ lakše složiti granu
3.vidi u kojem su ti stanju cijevi orginal je orginal
4.nađi sliku sa pumpom tamo sam ugradio još jedan ventil jer dok njega nisam imao bio je veliki pritisak traktor radio na leru bilo oko20 bara pa mi je curilo puno na špricama.od kad sam to ugradio sad kad traktoru dam odgovarajući gas da može ići u brijeg pritisak je oko 3-4bara i sad uživam u špricanju.plastične cjevi su orginal za kučni vodovod.
nadam se da ti moji odgovori budu pomogli za što se budeš odlučio izvesti na svojoj šprici.

svaka čast kolega,,zahvalan na odgovorima,,,,a i samo da riješim okučnicu,,koju sam raskopa,,,odmah se bacam na slaganje,,jere je sve ofarbano,,,i mijerenje,.
bacit ču koju sliku,pa češ vidit o čemu se dela,..
Ali ja mislim da ču ič definitivno na ovaj sistem..:partyman::partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel ima neko u ili iz blizine Požarevca da mi provjeri cijenu nove dvomembranske pumpe MP25 Morava.
Kontakt proizvođača:
KONTAKT TELEFONI:
Direkcija: (+381) 12 223-580

Fax: (+381) 12 222-027

E-mail adresa: morava@fmmorava.com
KOMERCIJALA:
Tel: (+381) 12 225-932
PRODAVNICA:
Tel: (+381) 12 223-866
SERVIS:
Tel: (+381) 12 223-216
ADRESA:
Djure Djakovića b.b.
12000 Požarevac


Nažalost putem maila nisam uspio saznati za cijene dijelova niti same pumpe pa bi me to zanimalo.
Cijenik rezervnih dijelova bi mi mi dobro došao.

Hvala unaprijed
 
B

BAGERISTA

Guest
ništa,radi ali hoću sebi da obezbjedim koji dio ako stane.bilo bi dobro napraviti joj servis unutarnjih dijelova prije proljeća jer je stara i nije dugo radila.danas sam je probao radi.dovodno i odvodno crijevo treba zamijeniti ali to je manji problem. ja bi pumpu preko zime želio malo osviježiti

Neče se žalit na malo novih komada,,,,,a i vijerovatno se je dobro več našpricala,,,,pa nebi joj škodilo i novo ulje..

Sve ča stoji,,,duplo bržr propada..:shock:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sad sam je rastavljao.treba mi koji dihtung (4 komada) i membrane da imam u rezervi.ove su još ok.Oni klipovi sa strane me zabrinjavaju pa bih i njih volio zamijeniti.unutar sistema gdje tekućina prolazi se lak odvojio i sad je metal ostao bez laka.i u jednom uglu sam našao komad metala ali neznam od čega je.tijelo pumpe mi se nije dalo rastavljati da vidim da nije od nje,a možda je i kamenac bio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj vele na email?
Membranu nađeš od bilo koje druge , samo da je dosta debela da je dobro stisne .
Ako je prevelika obrežeš je ...i rupa , pazi da nije prevelika .
Sve drugo je na tvoju volju .
O-ringe kod ventila nađeš kod gumara , ako si u prilici daj napraviti 50-60 šora ..nikako 90 kako obično rade za hid.
Ako kupuješ novu pumpu uzmi marku da ima kod tebe dijelova .
kontaktiraj "dobro distribucija" iz zagreba imaju baš svaki rezervni dio na polici za neke talijanske .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
A kaj vele na email?
Membranu nađeš od bilo koje druge , samo da je dosta debela da je dobro stisne .
Ako je prevelika obrežeš je ...i rupa , pazi da nije prevelika .
Sve drugo je na tvoju volju .
O-ringe kod ventila nađeš kod gumara , ako si u prilici daj napraviti 50-60 šora ..nikako 90 kako obično rade za hid.
Ako kupuješ novu pumpu uzmi marku da ima kod tebe dijelova .
kontaktiraj "dobro distribucija" iz zagreba imaju baš svaki rezervni dio na polici za neke talijanske .

koliko sam ja vidio membrana je ujedno i dihtung jer ima usnice koje zaziru na naslon poklopca i samim tim dihtuju super.ja se samo bojim poroznosti usljed starosti.O ringe bi mogo i sam napraviti ali orogigi je origigi.nova pumpa je neisplativa,a niti jedna radnja kod nas nema neke na lageru,sve moraš poručiti,a o servisu da nepričamo,hej puknutiiii ja se javljam iz Bosne jesti to zaboravio,ovdje ima samo lopova i neradnika,nema tu serivisa i kojekakvih kulturnih seljaka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko sam ja vidio membrana je ujedno i dihtung jer ima usnice koje zaziru na naslon poklopca i samim tim dihtuju super.ja se samo bojim poroznosti usljed starosti.O ringe bi mogo i sam napraviti ali orogigi je origigi.nova pumpa je neisplativa,a niti jedna radnja kod nas nema neke na lageru,sve moraš poručiti,a o servisu da nepričamo,hej puknutiiii ja se javljam iz Bosne jesti to zaboravio,ovdje ima samo lopova i neradnika,nema tu serivisa i kojekakvih kulturnih seljaka.
kaj ja znam , ja sam jednom bio u bihaču i kupio lamelu za jugiča za 15 minuta ..i to od onih koje spominješ .
Naime uhvatio me poslovođa servisa na cesti i odvuko u kancelariju . Lamela je čakala u ladici stola:mrgreen: .
Uzmi mjere mebrane i o-ringa , ja bum otišel u dobro i poslal ti poštom .
A jel mebrana ravna ?
Da li ima zadebljanje na vanjskom obodu ?..tamo gdje sjeda između poklopca i tijela pumpe .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kaj ja znam , ja sam jednom bio u bihaču i kupio lamelu za jugiča za 15 minuta ..i to od onih koje spominješ .
Naime uhvatio me poslovođa servisa na cesti i odvuko u kancelariju . Lamela je čakala u ladici stola:mrgreen: .
Uzmi mjere mebrane i o-ringa , ja bum otišel u dobro i poslal ti poštom .
A jel mebrana ravna ?
Da li ima zadebljanje na vanjskom obodu ?..tamo gdje sjeda između poklopca i tijela pumpe .

e jebo ga ti.sutra ću sve rastaviti opet da ti pokažem šta mi treba,sitnice,radi i tako ali ja neću da čekam proljeće a da servis nije urađen,membrana ima zadebljanje na vanjskom obodu zato i netreba dihtung.vidjećeš kad poslikam.

seljačić..... Kad budeš u HR pa još u Slatini, za gumene djelove pogledaj ovdje:http://www.progres.hr/index.htm

drug hvala na savjetu ali gdje je Slatina???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kontaš , nisu oni ništa izmišljali nego rade po nekoj "licenci"
.Bitno da imaš uzorak a ne da kupuješ prema tip pumpe .
Kad uzimaš mjere za o-ringe uzimaš mjere po mjestu gdje nalegne a ne da mjeriš sam o-ring koji je deformiran .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kontaš , nisu oni ništa izmišljali nego rade po nekoj "licenci"
.Bitno da imaš uzorak a ne da kupuješ prema tip pumpe .
Kad uzimaš mjere za o-ringe uzimaš mjere po mjestu gdje nalegne a ne da mjeriš sam o-ring koji je deformiran .


sve ću ti poslikati pa ćeš vidjeti. :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh