• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
već vidim da će ti i kolega polomiti triplex dizne(moj kolega i ja smo na prvom prskanju polomili triplex i to na obadvije prskalice,a razlog nije naša krivica).

neznam kaj da vam kažem, imam več 5 godina ovu prskalicu
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=693679&postcount=190
i vidi se na slici da imam triplex dizne, i jedino kaj znam nekad izgubit koju krajnju kad prskam sa totalcem kanale obrasle travom, ali da sam potrgal koju, ne. a kak su se to strgale, da vi niste bili krivi. kaj ste radili? kak su se potrgale?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ona žica koja služi kao graničnik je predaleko od kraja grana i zadnja dizna do tla dođe prije nego ta opruga.naravno da nismo mi krivi,a sada će biti red da se napravi zaštita za zadnju diznu kao što je ima agromehanika(gosp.Leško je obećao da će istu poslati). sa agromehanikom 600l i 12m nivelirajućim granama prskam godinama i ni jednu diznu nisam otkinuo.
 
M

m123

Guest
ljudi ja se izvinjavam ako upadam u temu, ali trebam malu pomoć
naime, kao što sam nekad prije pisao u fazi sam nabavke nošenog atomizera, došlo je vrijeme da realizujem taj posao, odnosno, našao sam neku šemu preko centra za razvoj sela, daju mehanizaciju dosta povoljno, i u nekoliko rata, da skratim
u ponedjeljak ujutro trebam napisati zahtjev i u zahtjevu navesti šta hoću.
razmišljao sam agromehanika 200 - 250 litaram, meni veća ne odgovara, prvo ne treba mi pretjerano, drugo imam imt 539, i jako brdovit teren, tako da mi ta litraža odgovara. ajte me malo posavjetujte, dajte neke modele i savjete, znači ja sam mislio agromehanika kranj, 200-250 litara sa ventilatorom.
unaprije vam se zahvaljujem
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Mio-Rau

Imam prskalicu MIO-RAU , 200 litarski bazen i pumpa slična ovoj sa slike, gotovo ista.To sam kupio pred 3 god. i ne znam jel normalno da moram radit sa nekih 1800 okr. motora ( IMT 533) u " sporoj" trečoj brzini.Pod tim režimom rada sa ovih 200 l škropiva pokrijem gotovo 1 jutro površine.Tlak je oko 3,5 atm. i mlaz nije onako maglast nego više "teški " lepezast.Meni osobno to odgovara zbog male potrošnje vode i škropivo ne leti u zrak ko magla, al me zanima jel ta pumpa može postić taj tlak sa manjim okretajima (regulator sam morao našpanat do kraja).
Ovu pumpu sa slike sam kupio jučer kao rezervu jer ne znam jel ima za njih dijelova ,a i prilika je bila za nepropustit.
 

Prilozi

  • DSC01267.jpg
    DSC01267.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 763
  • DSC01266.jpg
    DSC01266.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 676
  • DSC01265.jpg
    DSC01265.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 521
  • DSC01264.jpg
    DSC01264.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 1,285

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Treba mi hitno odgovor kako uključiti mješalicu na prskalici, pretpostavljam da se zatvore grane i uključi kardan ili je nešto drugo?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Treba mi hitno odgovor kako uključiti mješalicu na prskalici, pretpostavljam da se zatvore grane i uključi kardan ili je nešto drugo?

a koja je prskalica u pitanju :scratch:scratch:scratch
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
picture.php


imam tu i

picture.php


ali je ova mala pokvarena i nemogu naci pumpu za nju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Ako je KŽK,a čini mi se da je,,,može se nač,jer sam ja na svojoj radio skoro sve u punpi generalno,,,,tako da dijelova ima,,,i cijelih punpi...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
QUOTE=Gustavo;703701]Treba mi hitno odgovor kako uključiti mješalicu na prskalici, pretpostavljam da se zatvore grane i uključi kardan ili je nešto drugo?[/QUOTE]

Moraš zatvoriti grane i uključiti kardan, pogledaj koliko imaš ventila ako ima 4 oda su 3 od grana a četvrti od mješalice. Mješalica ti je u stvari dizna smještena na dnu cisterne, pogledaj sa kog ventila crijevo ide na tu diznu od mješalice i otvori ga.
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Ako je KŽK,a čini mi se da je,,,može se nač,jer sam ja na svojoj radio skoro sve u punpi generalno,,,,tako da dijelova ima,,,i cijelih punpi...
DA KŽK je ali bi ja htio kupiti rabljenu pumpu ta pumpa koja je bila na njoj je sad na velikoj jer je velikoj bila otisla
 
D

dalmatino

Guest
Sve ovisi za što ti treba.

Od ove motorne prskalice moram napraviti prskalicu za Tomu Vinkovića. Mislim da to neće biti problem. Nosač, na njega plastična bačva, jedino moram nabaviti granu sa više mlaznica. Zanima me sljedeće ( za ovo opciju), ako stavim plastičnu bačvu s pipom na dnu,na koju ću spojiti pumpu, dali je potrebno imati
kakav odušak na bačvi?
Budući da istu prskalicu moram koristiti i za prskanje voćki gdje mi nije zgodno prilaziti s TV zanima me sljedeće. Koliko bi mogla biti maksimalna duljina crijeva od motora do mlaznice, te dali ta duljina utiče na smanjenje pritiska?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sa ova prskalica više mlaznice:scratch, nije ona predvidzena za takav rezim rada.
Duljina kod mene od pumpa do mlaznica je 50 metara i je sasvim OK.
Po tvog opisa ja ti preporucujem ovakva prskalica:


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 
D

dalmatino

Guest
Sa ova prskalica više mlaznice:scratch, nije ona predvidzena za takav rezim rada.
Duljina kod mene od pumpa do mlaznica je 50 metara i je sasvim OK.
Po tvog opisa ja ti preporucujem ovakva prskalica:


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:

Danot, misliš da bi bilo puno 3-4 mlaznice na jednom štapu. Pa takav štap je bio u original pakovanju ali ga ja nemam.

http://www.youtube.com/watch?v=hmTycQ9Vl98

Evo i link kako otprilike radi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Od ove motorne prskalice moram napraviti prskalicu za Tomu Vinkovića. Mislim da to neće biti problem. Nosač, na njega plastična bačva, jedino moram nabaviti granu sa više mlaznica. Zanima me sljedeće ( za ovo opciju), ako stavim plastičnu bačvu s pipom na dnu,na koju ću spojiti pumpu, dali je potrebno imati
kakav odušak na bačvi?
Budući da istu prskalicu moram koristiti i za prskanje voćki gdje mi nije zgodno prilaziti s TV zanima me sljedeće. Koliko bi mogla biti maksimalna duljina crijeva od motora do mlaznice, te dali ta duljina utiče na smanjenje pritiska?

Nije ti baš sretno riješenje spajatu tu malu pumpicu na traktor...iz više razloga, a jedan je podesiti okretaje između kardana i pumpe...vjerojatno misliš putem remena, no tu se javlja mali problem jer pumpa ne podnosi radijalna opterećenja, dakle i to treba riješiti.
Ovaj sistem kakav ima Danot, imam i ja i daje max 20bar i protok od max 25l/min, a tebi je upravo protok jako bitan, pogotovo jer želiš raditi sa više mlaznica....Ova koju si ti naveo sumnjam da ima protok veći od 3-4l/min
Duljina cijevi stvara neki mali otpor, al zanemarivo....pri tome je bitno odabrati adekvatno crijevo, koje je nama stvaralo velke muke.
Kod spajanja na tank potrebno je uz dovod, dodati i povrat i naravno neku rupicu na čepu, npr. kao odušak
 
D

dalmatino

Guest
Nije ti baš sretno riješenje spajatu tu malu pumpicu na traktor...iz više razloga, a jedan je podesiti okretaje između kardana i pumpe...vjerojatno misliš putem remena, no tu se javlja mali problem jer pumpa ne podnosi radijalna opterećenja, dakle i to treba riješiti.
Ovaj sistem kakav ima Danot, imam i ja i daje max 20bar i protok od max 25l/min, a tebi je upravo protok jako bitan, pogotovo jer želiš raditi sa više mlaznica....Ova koju si ti naveo sumnjam da ima protok veći od 3-4l/min
Duljina cijevi stvara neki mali otpor, al zanemarivo....pri tome je bitno odabrati adekvatno crijevo, koje je nama stvaralo velke muke.
Kod spajanja na tank potrebno je uz dovod, dodati i povrat i naravno neku rupicu na čepu, npr. kao odušak

Jeffy, krivo si me razumije. Ne mislim ja stavljati pumpu da je pokreće kardan traktora. Traktor bi služio samo za voziti bačvu. Pumpa radi sama svojim motorom, nema nikakve veze s radom traktora.
Usput ,ovo su neki podaci iz priručnika

Teoretska izlazna snaga ne manja od 6Litara/minuti
Radni tlak 1.5-2.5 MPa
Maksimalni tlak 3 MPa
 
D

dalmatino

Guest
Pozdrav svima. Odmah da kažem da sam totalni početnik po ovom pitanju. Napravio sam prskalicu za Tomu Vinković . Zanima me za kakvo prskanje se preporuča korištenje ovakvih dizni.



Uploaded with ImageShack.us


Koristio sam ih danas i vidim da prave mlaz u obliku lepeze. Dali mi netko može objasniti koje dizne se preporučaju za prskanje zemljišta obraslo korovom,troskot(potrebno prskanje cidokorom...), a koje za povrtlarske kulture. Kakva je potrošnja vode pojedine dizne, učinkovitost, a na PP, ako ne može ode, bih molio info gdje je najpovoljnija nabava, po cijeni i brzini dostave( iz dalmaciije sam). Unaprijed hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
U subotu 10-tog ti je sajam u Benkovcu. Leško bu sigurno imal takvih diza. Ako ti treba, naruči prije da ti ih dopreme.
Protok ti ovisi o vrsti (tipu) dize i tlaku vode. Na svakoj postoji nekakav broj, pa se po tome traže podaci o protoku. To ti je obično tablica sa lit/ha i tlakom...
 
D

dalmatino

Guest
U subotu 10-tog ti je sajam u Benkovcu. Leško bu sigurno imal takvih diza. Ako ti treba, naruči prije da ti ih dopreme.
Protok ti ovisi o vrsti (tipu) dize i tlaku vode. Na svakoj postoji nekakav broj, pa se po tome traže podaci o protoku. To ti je obično tablica sa lit/ha i tlakom...

Dali se minja samo ovo crveno ( desno ) oli triba minjati i ovo sito u sredini i kolito to otprilike košta?


Uploaded with ImageShack.us
Hvala ZJ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh