• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Dali se minja samo ovo crveno ( desno ) oli triba minjati i ovo sito u sredini i kolito to otprilike košta?
...
Uploaded with ImageShack.us
Hvala ZJ.
Nema na čemu.
U pravilu se mijenja samo diza. Ona ti je u centru crvenog.

Pažljivo ju istisni izvana unutra (u smjeru sita). Neke dize dolaze zajedno sa sitima. Nazovi LEŠKA ili AGROMEHANIKU Bjelovar, pa pitaj.
Ako trebaš mijenjati dize, moraš ih ili sve zamijeniti, ili nabaviti potpuno ISTOVJETNU ostalima ;)
 
Posljednje uređivanje:

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Ja sam koristio nešto slično dok sam imao TV tako da sam napravio platformu na kojoj je stala bačva od 200l imala je usis na dnu i povrat na vrhu bačve a sama pumpa je bila zavidana na tu platformu koristio sam 75m crijeva te špricu skinutu s makinje za polivanje .Ova kombinacija se pokazala idealnom jer u dalmaciji nema baš puno mogućnosti ulaska traktorom u vinograd.
Još uvjek imam platformu i bačvu za prskanje pa ako si u blizini Šibenika možemo se dogovoriti .

Od ove motorne prskalice moram napraviti prskalicu za Tomu Vinkovića. Mislim da to neće biti problem. Nosač, na njega plastična bačva, jedino moram nabaviti granu sa više mlaznica. Zanima me sljedeće ( za ovo opciju), ako stavim plastičnu bačvu s pipom na dnu,na koju ću spojiti pumpu, dali je potrebno imati
kakav odušak na bačvi?
Budući da istu prskalicu moram koristiti i za prskanje voćki gdje mi nije zgodno prilaziti s TV zanima me sljedeće. Koliko bi mogla biti maksimalna duljina crijeva od motora do mlaznice, te dali ta duljina utiče na smanjenje pritiska?
 
B

BAGERISTA

Guest
Zanimaju me samo prskalice(šprice),za kupit,,,jer cijevi če bit ili plastika ili inox,,,pa sad ko zna di ima i pošto,,,,,,,,radi se o špricaljkama,,,za špricanje usijeva,,,žito,pšenica itd,,,nači grane ja mislim 8-ili10metara....
 
D

dalmatino

Guest
Zanimaju me samo prskalice(šprice),za kupit,,,jer cijevi če bit ili plastika ili inox,,,pa sad ko zna di ima i pošto,,,,,,,,radi se o špricaljkama,,,za špricanje usijeva,,,žito,pšenica itd,,,nači grane ja mislim 8-ili10metara....

Evo , možda ti pomogne. ja sam u Zadru kupio
- prskalice koje možeš vidjeti na prijašnem postu, cijena 54,00 kn komad
- štap s 4 rupe razmak 50 cm s mogoćnosti nastavljanja, cijena 48,00 kn
- žute dizne br.02 naručio u Agromehanika Bjelovar, cijena 6 kn komad

Ako mogu oš kako pomoći slobodno pitaj.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Imam špricu 350 litara - LEŠKO, i problem mi je nabaviti regulator pritiska (dvije grane).
Ima li netko iskustva da li bi se mogao montirati regulator od neke druge prskalice, možda od agromehanike ili sl.?
Koliki pritisak zraka mora biti u pumpi za navedenu špricu (ventil na glavi pumpe)?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Imam špricu 350 litara - LEŠKO, i problem mi je nabaviti regulator pritiska (dvije grane).
Ima li netko iskustva da li bi se mogao montirati regulator od neke druge prskalice, možda od agromehanike ili sl.?
Koliki pritisak zraka mora biti u pumpi za navedenu špricu (ventil na glavi pumpe)?

a što ti je otišlo uopče?
sve se da nabaviti i u djelovima:D
a i cijeli komplet, sad jedino ak nije nekakav poseban, ali tu se samo nosač prilagodi i sve ok,
i ti zapravo trebaš sa tri izvoda (dvije grane i mješalica)

a pritisak ti ovisi o pritisku na diznama,i za to imaš dijagram na prskalici, a to ti je otprilike upola manji od tlaka prskanja
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
a što ti je otišlo uopče?
sve se da nabaviti i u djelovima:D
a i cijeli komplet, sad jedino ak nije nekakav poseban, ali tu se samo nosač prilagodi i sve ok,
i ti zapravo trebaš sa tri izvoda (dvije grane i mješalica)

a pritisak ti ovisi o pritisku na diznama,i za to imaš dijagram na prskalici, a to ti je otprilike upola manji od tlaka prskanja

Ovan mi odvalio plastiku na jednom izvodu. U međuvremenu sam ipak naručio direktno od LEŠKA (nisam znao da hoće poslati pouzećem).
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Treba li crijevo od mješalice imati na kraju onu metalnu diznu tj. da li je preporučljivo kopristiti mješalicu bez nje?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pumpe morava za prskalice

jel zna neko gdje se mogu naći servisni dijelovi za pumpe tipa morava koje su montirane na prskalicama za MTK? mislim membrane,dihtunzi ili šta je već sve unutra?

evo i fotke:





 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ništa,radi ali hoću sebi da obezbjedim koji dio ako stane.bilo bi dobro napraviti joj servis unutarnjih dijelova prije proljeća jer je stara i nije dugo radila.danas sam je probao radi.dovodno i odvodno crijevo treba zamijeniti ali to je manji problem. ja bi pumpu preko zime želio malo osviježiti
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
prskalica Maribor

pre neki dan sam kupio prskalicu METALNA maribor.ima neku nemacku pumpu.prskalica je bila namenjena za prskanje trave...dugackim crevom.pa je ja zelim preurediti i namontirati joj brenere za prskanje zitarica.
pa bih vas molio da mi date vas savet kako da to izvedem...koliko metara sirine... dal ova pumpa ima kapaciteta...ne znam nista o prskalicama, pa bih vas molio za savet.koja rucica za sta sluzi....i tako to...kako se odrzava,i dali se odnekud treba ispustiti tekucina koja ostaje u pumpi kako ne bi doslo do smrzavanja tokom zime a stime i ostecenje pumpe?hvala vam unapred.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zar me niko nece posavetovati....?:shock:bar mislenje o kvaliteti i kapacitetu pumpe... nisam rekao da sam je platio 250 eura...dal vredi za te pare...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zar me niko nece posavetovati....?:shock:bar mislenje o kvaliteti i kapacitetu pumpe... nisam rekao da sam je platio 250 eura...dal vredi za te pare...

izgleda da neće:butthead:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pre neki dan sam kupio prskalicu METALNA maribor.ima neku nemacku pumpu.prskalica je bila namenjena za prskanje trave...dugackim crevom.pa je ja zelim preurediti i namontirati joj brenere za prskanje zitarica.
pa bih vas molio da mi date vas savet kako da to izvedem...koliko metara sirine... dal ova pumpa ima kapaciteta...ne znam nista o prskalicama, pa bih vas molio za savet.koja rucica za sta sluzi....i tako to...kako se odrzava,i dali se odnekud treba ispustiti tekucina koja ostaje u pumpi kako ne bi doslo do smrzavanja tokom zime a stime i ostecenje pumpe?hvala vam unapred.
eo ja imam takvu prskalicu pa da kažem koju pametnu :blackeye
za te novce koliko su ju ti platio,dobra je.
mislim da su grane 8 metara širine
o pumpi nemam pojma,jer nikad nisam gledao na nju.
ručice: jedna ti je za uključenje mješalice,tj da mješa unutra tekučinu,a druge dvije su ti za zatvaranje/otvaranje dotoka vode za lijevi ili desni dio prskalice,svaka ručica za jedan dio jel.
vodu ispustim samo iz bureta,ima čep dolje na dnu.
a iz pumpe,išarafim crijevo,voda iscuri,i to je to.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246


Uploaded with ImageShack.us, da li neko ima ovakvu prskalicu ,kakva su vam iskustvasa njom, inace je sa metalnim rezervoarom, dvostranom klipnom pumpom proizvedena u Sloveniji "metalna rau maribor"
 
S

siniša

Guest
pp

sdc14585b.jpg


sdc14586z.jpg


sdc14587.jpg


sdc14589.jpg


sdc14602.jpg


sdc14603.jpg



evo moje prskalice,to je rađeno prošlu zimu pa nemam novih slika.prskalica je ofarbana to ću pokazati kad nabavim nove slike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Stvarno si lipo učinija ovo siniša,,,,,ispalo za sve pohvale,,,.
Reci mi di si kupija ove šprice,,,i pošto su,,,i ako se ne varam ovo su cijevi za vodu,,po kuči,,,to ti je neko povario,,,ili komplet kupljeno.
Kod mene su bile pocinčane cijevi,,sad ili bakar ili plastika mi se mota po glavi,,,,ali me zanima kako ima spoj šprica,,,svaka se otvara na pola probuši cijev,,,i namontira s oringom,,nešto slično ko za navodnjavanje.........:?::?:
Pošaljem sutra sliku kako izgledaju veče,,,pa da lakše obijasnim..
 
Na vrh