• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

B

BAGERISTA

Guest
Mislija sam da je ko moja,,,,ali nije.
Neznam,,,,ova nije ko moja,,,,,pa ti nemogu pomoč,,,,,,,,,,,,,,,,,,valjda če neko doč,,,koji zna ili ima takvu...

ps..
jel mi moreš reč,,,,onaj nosač za filter,,od ulja koji si ugrađiva na traktorić,,,,di si ga uzima,,,i dali moreš obijasnit šta da kupim,,,,jer je ovaj moj,,,u fazi renoviranja,,,pa bi i to riješija,,,ako nije problem..
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pumpa IEK "Morava" Požarevac....hm. Ja inače radim u bivšem IEK Kostolac , i mogu ti reći samo da su to zapravo licencne pumpe "Comet". Ako nadjes njihov katalog i prepoznas svoju pumpu,mozda ces moci i njihove delove da ugradis. Inace Morava trenutno ima samo 10-tak radnika,privatizovana je, i ako nema deo na lageru, onda ga nema uopste!Proizvodnja odavno ne radi ! Ti si iz Bihaca, sto celu pricu cini jos komplikovanijom...ipak pokusaj delove od COMET pumpi...90% sanse da pasuju !
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pumpa IEK "Morava" Požarevac....hm. Ja inače radim u bivšem IEK Kostolac , i mogu ti reći samo da su to zapravo licencne pumpe "Comet". Ako nadjes njihov katalog i prepoznas svoju pumpu,mozda ces moci i njihove delove da ugradis. Inace Morava trenutno ima samo 10-tak radnika,privatizovana je, i ako nema deo na lageru, onda ga nema uopste!Proizvodnja odavno ne radi ! Ti si iz Bihaca, sto celu pricu cini jos komplikovanijom...ipak pokusaj delove od COMET pumpi...90% sanse da pasuju !

djelove sam našao i pumpu osposobio,sve je bilo ok samo sam htio da imam rezervne dijelove.sve je stiglo od ove tvrtke ali se zove nešto poput lion itd... ali djelova ima.Znači comet je u pitanju,a čiji je Comet?

hvala ti na javljanju
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Može mala pomoć

-u fazi sam kupovine prskalice okvirno oko 500 l, sa tri rezervara, izbor je leško (prskalica 500/10 je 9.867,90 kn, grane og 12 m onda to može biti samo fiksna grana, ne plivajuća MRX varijanta, pa je onda 500/12 /105 l pumpa / 14.252,20 kn., imaju ručni regulator sa 4 sekcije , 3 na grane a 1 mješalica, dizne su herbicidne pvc 04 , može i druga ako neka druga potrošnja više odgovara, tripleks dizne 100 kn po komadu 20 kom 2000 kn ili 140 kn s jednom protiv vjetra). ili agromehanika s time da je agromehanika skuplja cca 6500 kn za istu kombinaciju

-može malo pojašnjenje od onih koji znaju , za što služe tripleks dizna ( u biti to su tri dizne s različitim promjerom otvora i imaš mogućnost izbora otvora ? ili ... koja je protiv vjetra okrugla ili ...)
-dali mi se isplati dati 2000 kn da ih dobijem ili ići na obične pa imati komlet u pričuvi i mjenjati po potrebi ( radim cca 20 ha zemlje znači mali seljak...)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i ja prije par dana uzeo špricu, polovnu, rau-maribor 440 litara, grane 8m.......dobra za moje potrebe......regulator relativno novi.....

samo me zanima, na regulatoru ima 2 prsta za grane, koje se mogu isključiti popola, lijeva i desna strana, a jedan prst je za mješalicu.......jel to tako treba biti?????

jer sam prije posuđivao prskalicu, gdje su sva 3 prsta isključivala dizne, a mješalica je drugačije rješena......


evo i jedna korisna tablica, što se tiče prskanja, dizni, brzini, tlaku......





i jedna stranica, gdje ima sve o diznama......možda je i jeftinije nego kod nas......

http://www.bestco.co.rs/PRVA.html
 
Posljednje uređivanje:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo moje nove prskalice u akciji.ARGON 450 lit/10 metara. kupio sam je 620 eura.onu polovnu sto sam kupio prodao sam je i kupio novu...preskupo bi me kostalo da sam sam pravio ram i kupovao dizne...
spricao sam jecam(slike) i psenicu protiv korova,u prskalicu dodao i neko folijarno djubrivo(al sam zaboravio kako se zove(poslikat cu sutra i pokazati vam).zadovlojan sam sa prskalicom.odlicna je.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali netko ima iskustva sa diznama za prskanje po vjetru?? Znaci ima ih od Lechlera model ID i IDK! Trebam savjet koje uzeti i koliki je efekt od njih po vjetrovitom vremenu? I dali one mogu sluziti kao i normalne dizne dok nema vjetra? Molim hotan odgovor ako netko zna!!??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas prikopčao moju prskalicu na traktor, napunio je punu vode, poštelao pritisak i otišao na polje da vidim koliko mi bude potrošila na određenoj površini.
Eh sad...
Prskalica je MEP 375 litara, traktor IMT 540, tjeram u 1. direkt na oko 1000 okr. i tih 375 litara mi je potrošila na nekih 1,30 rali površine (znači oko ral i frtalj), pritisak na 3,5-4 bara, neznam samo koje su gore točno dizne, bacaju u lepezu.
Dalje...
Otrov je Radazin Extra, 3 litre na ral ide ilitiga 5 litara na ha.
Ako ja tih 375 litara vode potrošim na malo više ral, koliko bi ja otrova trebao staviti na tu količinu vode??
Nekak sam si malo gruntal da bi stavil 3,3 litre.
Vaša mišljenja??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imaš sve u tablici......

po njoj kaže da na jutro ide oko 125 do 130 litara, dok meni je sa diznama 04 trošila po jutru oko 150 litara, druga brza, sa 533 pri 1300 okretaja, tlak od 2,5 bara........prije kada sam prskalicu posuđivao, bila je poštelana na 2,5 bara, pa sam i ja tako radio......al neznam razlog


sada pitanje, zašto netko prska sa 2,5 bara, a netko sa 4,5 bara????

što je bolje????
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa ako na ral ide 3 l radazina,onda na trećinu rala (1,3),ide još litra......ili nešto nisam dobro shvatio..:scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
imaš sve u tablici......


sada pitanje, zašto netko prska sa 2,5 bara, a netko sa 4,5 bara????

što je bolje????
Pri istoj brzini se troši različita količina škropiva..

S malo večim pritiskom špricam kada je malo vjetrovito..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dali netko ima iskustva sa diznama za prskanje po vjetru?? Znaci ima ih od Lechlera model ID i IDK! Trebam savjet koje uzeti i koliki je efekt od njih po vjetrovitom vremenu? I dali one mogu sluziti kao i normalne dizne dok nema vjetra? Molim hotan odgovor ako netko zna!!??

Ajmo strucnjaci..!!
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Dali netko ima iskustva sa diznama za prskanje po vjetru?? Znaci ima ih od Lechlera model ID i IDK! Trebam savjet koje uzeti i koliki je efekt od njih po vjetrovitom vremenu? I dali one mogu sluziti kao i normalne dizne dok nema vjetra? Molim hotan odgovor ako netko zna!!??

Preporuka IDK ako su u pitanju ratarske kulture, ima efekt ako brzina vjetra ne prelazi 8-9 km/h, iznad toga skoro ništa ne pomaže.

Većina nastavi prskati sa njima i kad nema vjetra jer pokrivenost je jako dobra na pritiscima u rasponu od 3-4 bara zbog umjerene veličine kapi koja dobro pokriva, a zanošenje i drift su jako mali.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Preporuka IDK ako su u pitanju ratarske kulture, ima efekt ako brzina vjetra ne prelazi 8-9 km/h, iznad toga skoro ništa ne pomaže.

Većina nastavi prskati sa njima i kad nema vjetra jer pokrivenost je jako dobra na pritiscima u rasponu od 3-4 bara zbog umjerene veličine kapi koja dobro pokriva, a zanošenje i drift su jako mali.

Koji tlak bi preporucili za vjetra? Mislim uzeti IDK 04 ali su oko 60kn/kom, jedino ima kod Ferencaka po 35kn ali 120-03. Bojim se da ce mi ici premalo tekucine po jedinici povrsine s njima.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Koji tlak bi preporucili za vjetra? Mislim uzeti IDK 04 ali su oko 60kn/kom, jedino ima kod Ferencaka po 35kn ali 120-03. Bojim se da ce mi ici premalo tekucine po jedinici povrsine s njima.

Pa koliko želiš dobiti potrošnju po hektaru?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zdravo
gdje mogu naci rezervne delove za tog tipa motora za traktorske prskalice,
hvala

u Makedoniji neznam ali kkod nas ima tu u međimurju trgovina Čalopek, oni drže djelove za metal rau!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dino evo što si me tražio da ti poslikam , ljubičasta je trojka , plava rotodiza, i žuta je dvojka...:p
DSC00740.jpg

Pitanje...

Imam lepezaste 004 dizne i sad bi ih za drugo prskanje zamjenio sa 002 ili 003, uglavnom želim manju potrošnju vode, dali ima tih 002 ili 003 isto lepezastih ili su isključivo rotodize ili kak se več stručno zovu, uglavnom želio bih dizne da bacaju u krug i da je što bolja magla i manja potrošnja vode.
Da vas čujem sad?
 

Najnoviji postovi

Na vrh