• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam mali problem kod prskalice......

uvijek mi ostane unutra 10-15 litara, jer ima usisnu košaru u buretu.....i onda nemože sve izvući van......a na nekim prskalicama sam vidio neki sifon, koji se ugrađuje dolje, na čep od ispusta.......jel postoji neka mogučnost da se to i kod mene ugradi???? kolika je cjena toga?
 
B

Bobo

Guest
Koju prskalicu imas? Usisna kosara mi se cini kao neka blesava ideja...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
rau maribor 440l......

mogu ti poslikati, ako treba......glupo rješenje......a na sličnim prskalicama sam vidio da imaju taj neki sifon.....
 
B

Bobo

Guest
To si ti nesto pomjesao... To "sito" na dnu sto je fiksirano na dno je MJESALICA...

Na RAU prskalicama mora biti na dnu rupa sifon kako kazes kroz koji sredstvo dolazi do pumpe...

Daj poslikaj prskalicu sa zadnje strane da se vidi pumpa i uslikaj dno prskalice da vidimo sto sve imas dolje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam pomješao.....regulator ima 3 prsta, od toga su 2 za grane, lijeva i desna strana, a 3 prst je mješalica.......i postoji još jedno crijevo, koje ide u pumpu......i na njemu je filter,tj usisna košara.......

a kod drugih ima taj sifon, gdje je meni običan čep, i na tom sifonu se nalazi filter i ispust iz bureta......

budem danas poslikao......
 

RatkoPa

Novi član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
25
I kod mene na staroj RAU prskalici je usis bio takav tj. korpica na dnu u buretu
Tek kod novijih prskalica je ispod i moze da pokupi svu tecnost
 
B

Bobo

Guest
hmmm, pa ako mozes na dnu izbusiti rupu da ti sito tocno dolazi na dno prskalice, problem bi valjda na taj nacin bio rijesen. Ako nista drugo, mjenjaj prskalicu ili se i dalje zivciraj. Ja znam da bih poludio od zivciranja da imam takvu prskalicu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
budem to već prepravio.....možda i na jednostavniji način......a mislio sam da se nešto može drugo ubaciti.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam istu pumpu kao tvoja, sa slike......i gdje ima taj nastavak za kupiti???? BAŠ TO MI TREBA.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije ni skupo......budem potražiio kod nas u trgovinama.......sada znam kako izgleda, onaj nastavak bez filtera......
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
mene zanima da li je netko radio doma popravak spoja prskalice od 200l na spoju mi pušta, ako da sa čime i kako je to zavario ili zalijepio.
 

RatkoPa

Novi član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
25
mene zanima da li je netko radio doma popravak spoja prskalice od 200l na spoju mi pušta, ako da sa čime i kako je to zavario ili zalijepio.

Imas u prodavnicama boja i lakova poliester set da kupis i sa njime zalepi.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stavio sam daans na moju prskalicu nove dize, lepezaste 02 i otišao sam isprobati sa čistom vodom potrošnju.
Dakle ovako, traktor IMT 540, gas na oko 1100 okr, 2. brzina, pritisak 3,5 bara i potrošio sam malo više 150 litara tekučine na površinu od 1 rali, možda koji hvat više, ali nebitno.

E sad me muči dali to bude premalo vode za prskanje preko lista, znači s kontaktnim herbicidima, točnije radi se o Sorgum i Samba.??
Dal da tjeram sporije, u 1. direkt, pa da vidim koliko mi izađe onda ili bude dobro ovako??

Za zemljišne koistim 04 i trošim oko 300 litara na ral, s time da idem sporije u 1. brzini.
 
S

seljaček

Guest
Stavio sam daans na moju prskalicu nove dize, lepezaste 02 i otišao sam isprobati sa čistom vodom potrošnju.
Dakle ovako, traktor IMT 540, gas na oko 1100 okr, 2. brzina, pritisak 3,5 bara i potrošio sam malo više 150 litara tekučine na površinu od 1 rali, možda koji hvat više, ali nebitno.

E sad me muči dali to bude premalo vode za prskanje preko lista, znači s kontaktnim herbicidima, točnije radi se o Sorgum i Samba.??
Dal da tjeram sporije, u 1. direkt, pa da vidim koliko mi izađe onda ili bude dobro ovako??

Za zemljišne koistim 04 i trošim oko 300 litara na ral, s time da idem sporije u 1. brzini.

Kolega sa čime ti tretiraš korove sa vodom ili sorgum i samba?
Ja recimo sa equip i dikamba razrijedim u vodi i sa time prskam danas recimo dize 02 pritisak 2bara i brzina 7 km/h utrošak škropiva 131 l/ha. Nekoliko agronoma mi je savjetovalo da folijarno prskam sa što manje vode uz uvjet da ne letim pre brzo po njivi optimalno 6-8 km/h. Ujedno mi je jedan rekao dali mogu podesiti prskalicu da troši 5 l/ha ako mogu da prskam tako bitno je da pravilno rasporediš određenu količinu djelatne tvari po jedinici površine. U svijetu a več i kod nas postoje prskalice koje prskaju direktno sa ćistim sretstvom recimo Herbokor ili cidokor vidio na svoje oči radi se o programu u povrtlarstvu i vočarstvu. Tako da moje mišljenje da nema svrhe puno vode trajat i zagađivat okoliš a i nafta baš nije za badava.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Stavio sam daans na moju prskalicu nove dize, lepezaste 02 i otišao sam isprobati sa čistom vodom potrošnju.
Dakle ovako, traktor IMT 540, gas na oko 1100 okr, 2. brzina, pritisak 3,5 bara i potrošio sam malo više 150 litara tekučine na površinu od 1 rali, možda koji hvat više, ali nebitno.

E sad me muči dali to bude premalo vode za prskanje preko lista, znači s kontaktnim herbicidima, točnije radi se o Sorgum i Samba.??
Dal da tjeram sporije, u 1. direkt, pa da vidim koliko mi izađe onda ili bude dobro ovako??

Za zemljišne koistim 04 i trošim oko 300 litara na ral, s time da idem sporije u 1. brzini.

mislim da je najbolje pogledati onu tablicu što sam stavio u prijašnjim postovima, pa možeš vidjeti neki približan odnos......brzine, tlaka i količine vode.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh