• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Doslo vrijeme da se ide u kupnju nove traktorske prskalice pa s tim i briga oko izbora. Ponuda je sarolika i ima svega na trzistu volio bih cuti vasa misljenja. Zanima me prskalica kapaciteta 600lit, tri posude, 12m nivelirajuce grane, triplex dize. Pasalo bi mi kad bi je mogao uzet bez pumpe jer ju imam 105 litasku skoro pa novu (godinu i pol dana staru).
Agromehanika je najpopularnija u nasim krajevima i kvaliteta je neupitna samo jedna stvar ju bas ne krasi a to je cijena koja je manje popularna.
Leško je cijenovno prihvatljivija, oprema na njoj slicna samo cujem okolo glasine kako ljudi nisu bas najsretniji s njima. Navodno price oko kvalitete plastike i jacine rame.
Poljoopskrba nudi nekakve poljske "Akpil" koje opet imaju talijanske pumpe, austrijeske dize i razvodne ventile koji se navodno ugradjuju u Rau prskalice. Cijene su oko 50% manje od Agromehanike...
Kojakave Noname ne dolaze u obzir zbog mogucih problema sa dijelovima.
Mogu reč da neće bit pogreške ni sa Leško-m..
Dobre prskalice.Koriste kvalitetne razvodnike kao i na Lemken prskalicama isto tak i komp i sva struja je kao na Lemkenu,a to je "ARAG" :http://www.aragnet.com/

Mi imao Leško 1000l,i koja godišnje prska 50-ak ha,i ovo joj bude sad 3 sezona i ja sam zadovoljan s izborom..
Od opreme bi obavezno preporučio hidraulične grane,i upravljanje ventilima iz kabine,znači da se može ljepo zatvorit zadnje staklo na kabini traktora i da se prska ko čovjek..

Ostale marke kaj bi preporučio:Lemken.Amazone,Caffini..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ova druga je dosla u moje susjedstvo. Svaka cast Amazoni i slicnim markama ali ne patim od toga, radje nesto "naše"
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na cijenu agromehanike iz oglasa se doda cca 15tkn i dobije se novi lesko 600l sa tom opremom plus hidraulicna nivelacija i el. upravljanje ventilima iz kabine.
je da se sa tih 15razlike moze svasta napraviti, ali..
sto se tice kvalitete, neznam sta bi tu rekao. jedni imaju problema, drugi apsolutno nista. moja jos nije prakticki nista radila tako da nemogu nista reci iz iskustva..
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Znaš li možda,ako nije tajna,koliko ju je susjed na kraju platio?

Kako nebi znao kad sam isao s njim po tu prskalicu, izasla ga 20tkn.
Tibore hoces reci da Leško sa hidraul granama i elektronikom dodje 35?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
samo je nivelacija hidraulicna a od elektronike je osnovno - otvaranje zatvaranje svih ventila te podesavanje pritiska. neznam vise tocno, ali nesto malo vise od tih 35.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine u gudovcu, kod agromehanike na štandu prskalica od 600l, bijela za oko 35 000kn, kod neke firme, neznam ime 28 000kn.......a ova ko moja od 440l je bila kod te firme 8 000kn, a kod agromehanike preko 10 000kn......

neznam u čemu je stvar, al čini mi se da agromehanika nije davala neki sajamski popust.......jer u osijeku, mio standard prskalica od 330l je oko 8500kn........tako da ova nova od 440l je bila dosta povoljna na sajmu.......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
gotovo je s premisljanjem, ovih dana stize agromehanika...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko novčića, jel ta od 600l????


ove prskalice što sam naveo, sve su bile od agromehanike.......samo preprodavač je bio jeftiniji od proizvođača
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sta si uzeo ili ces uzet od opreme? to sto si i spominjao ili nesto dodatno jos?
moze li se znati cijena? moze i na pp..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nista od opreme, standardna ponuda. Tri bacve, nivelirajuce grane 12m bez triplexa, pumpa 105lit. Rucno otvaranje i podizanje. Fiteri, nalijevanje preko hidranta, grane se dijele na 5 sekcija, i kojekakvi dodaci skoro da i neznam cemu sluze.
Eko mikser nisam htio zbog 5000 novcica, triplex hmm... 3500 novcica a mjenjo bi dize najvise dvaput godisnje mozda ni tolko, nisam ih htio. Za sad je jos na zimskom snizenju desetak posto.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nista od opreme, standardna ponuda. Tri bacve, nivelirajuce grane 12m bez triplexa, pumpa 105lit. Rucno otvaranje i podizanje. Fiteri, nalijevanje preko hidranta, grane se dijele na 5 sekcija, i kojekakvi dodaci skoro da i neznam cemu sluze.
Eko mikser nisam htio zbog 5000 novcica, triplex hmm... 3500 novcica a mjenjo bi dize najvise dvaput godisnje mozda ni tolko, nisam ih htio. Za sad je jos na zimskom snizenju desetak posto.

Čestitke za stroj:supz::D

A koji je razlog kaj nema više opreme?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Čestitke za stroj:supz::D

A koji je razlog kaj nema više opreme?

Ta je bila jos na stanju a iduce dolaze tek u trecem mjesecu naravno ne vise po toj cijeni. Lomio sam se oko triplexa ali to meni netreba a da bacam novce radi nekog prestiza :?: nema sanse! Dobra je stvar onaj eko mikser samo mislim da ne vrijedi bas 5000kn. Hidraulike i tak ne dolaze u obzir jer i bez njih pitanje je kako ce se 560 ponasati sa tonom tereta na zadnjem kraju.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nece biti tona. stane unutra 650-700l vode, ali sama prskalica i nije jako teska.
ima u selu lesko 600l, nose ga gazde sa 542 stara linija sa podosta utega naprijed. po potrebi na uzbrdicama u sokaku netko jos sjedi na haubi, ali hidraulika dura. rade s tom kombinacijom mozda vec 4godine, i vise..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
molim?! :)

onda ce i bit blizu te tone. ali mora to on bez greske nositi. ako nebude mokro..
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Agromehanika je najpopularnija u nasim krajevima i kvaliteta je neupitna samo jedna stvar ju bas ne krasi a to je cijena koja je manje popularna.
Leško je cijenovno prihvatljivija, oprema na njoj slicna samo cujem okolo glasine kako ljudi nisu bas najsretniji s njima. Navodno price oko kvalitete plastike i jacine rame.

Kićo, reagiram isključivo iz razloga jer vidim da na ovom, ali i na srpskom forumu pričaš o tome da Leško prskalice imaju lošu plastiku pa bih volio da konkretno kažeš na kakvu to "plastiku" misliš, da se ne generalizira previše.

"Plastika", uključujući sve ventile pa čak i elektronske su proizvod svjetske poznate tvrtke i ako ih koriste Lemken, Amazone i mnoštvo talijanskih proizvođača prskalica onda tu sumnje ne treba biti...ako pak si mislio na rezervoar, Agromehanika i mi imamo istog dobavljača, razlika je u boji... u zadnjih 4 godine nismo imali ni jednu reklamaciju na ramu...otkad smo promijenili dobavljača rezervoara i napravili novu konstrukciju za modele od 600-1200 litara.

Svatko ima pravo potrošit novce gdje god hoće, imati svog favorita i nemam ništa protiv toga, ali bi bilo fer da ne generaliziraš stvari za koje nisi 100% siguran... Agromehanika u Bjelovaru ima sjedište i razumljivo mi je da njih favoriziraš, dapače, bilo bi mi čudno da je drugačije... :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh