• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Evo da se nadovezem na prijasnji post g. Slafka, zelim samo reci da u mom kraju ima izrazito malo pomenutih prskalica a opet znam ljude koji ju imaju i zadovoljni su. Konkretno za probleme oko "plastike" nisam osobno upoznat vec sam iznio iskustva drugih ljudi sa ovog i drugih foruma, znaci niti za jedan problem ja ne tvrdim da je 100% istinit kao ni da je to vasom krivnjom. Svi znamo kako ima ljudi koji znadu cuvat i odrzavat strojeve a i onih koji su strucnjaci za unistavanje. Otrgnjene dize su samo znak koliko covjek pazi na svoj stroj, bilo da je u pitanju Leško, Agromehanika, Amazona ili bilo koja druga marka. Probita bacva isto je znak nepaznje dok recimo odbit klin za kopcanje s donjim podiznim polugama je vec znak propusta u izradi.
U mojem slucaju pri kupnji prskalice prevagnula je cijena koju sam uspio ishoditi ali ne zahvaljujuci firmi koju vi navodite (firma iz mog kraja) nego rabatu jedne sasvim druge trgovacke kuce. Cijena se svela na vrlo malo razliku i to je to.
Moram jos naglasiti da mi se Vaš proizvod na oko vise svidio i da sam vec bio odlucio s Vama napravit posao unatoc glasinama okolo ali eto prijatelj mi je ponudio nesto sto nisam mogao odbiti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
je*eš plastiku, bure za moju od 440 litara dođe oko 600kn, kao i ostali djelovi........i to me nebrine i neisplati se nikako kupiti takvu novu prskalicu, iako moja stara radi odlično, samo bure je ko malo ispucalo od starosti, a godište je 1984 ili 1985.........ove od 600 litara, pa na dalje su sasvim druga priča.......
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Evo da se nadovezem na prijasnji post g. Slafka, zelim samo reci da u mom kraju ima izrazito malo pomenutih prskalica a opet znam ljude koji ju imaju i zadovoljni su. Konkretno za probleme oko "plastike" nisam osobno upoznat vec sam iznio iskustva drugih ljudi sa ovog i drugih foruma, znaci niti za jedan problem ja ne tvrdim da je 100% istinit kao ni da je to vasom krivnjom. Svi znamo kako ima ljudi koji znadu cuvat i odrzavat strojeve a i onih koji su strucnjaci za unistavanje. Otrgnjene dize su samo znak koliko covjek pazi na svoj stroj, bilo da je u pitanju Leško, Agromehanika, Amazona ili bilo koja druga marka. Probita bacva isto je znak nepaznje dok recimo odbit klin za kopcanje s donjim podiznim polugama je vec znak propusta u izradi.
U mojem slucaju pri kupnji prskalice prevagnula je cijena koju sam uspio ishoditi ali ne zahvaljujuci firmi koju vi navodite (firma iz mog kraja) nego rabatu jedne sasvim druge trgovacke kuce. Cijena se svela na vrlo malo razliku i to je to.
Moram jos naglasiti da mi se Vaš proizvod na oko vise svidio i da sam vec bio odlucio s Vama napravit posao unatoc glasinama okolo ali eto prijatelj mi je ponudio nesto sto nisam mogao odbiti.

Hvala, to je sad lijepo objašnjeno i potpuno drugačije zvuči od onog kratkog posta koji se može shvatiti na sto načina :D
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Hvala, to je sad lijepo objašnjeno i potpuno drugačije zvuči od onog kratkog posta koji se može shvatiti na sto načina :D

Slafko,da li bi mogao malo više reči kakvi nas zahtjevi u vezi prskalica ,opreme prskalica i možebitnih atesta prskalica očekuju ulaskom u EU.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zašto onda na novoj leško prskalici pucaju konstantno spojevi s gumenog crijeva na plastiku na zadnjem preklopu na grani prskalice, mislim da ta cijev nosi na sebi 3 dizne??
I sve je to tako fino uprešano pa si prisiljen kupiti komplet novu cijev original leško koja opet pukne nakon nekog vremena u prskanju na tom istom spoju. I kad tako več 2-3 puta mjenjaš istu stvar malo se zamisliš dali ta plastika nevalja, dali je prekruta pa kad se grana skroz otvori, gumeno crijevo se savine u slovo U i napinje taj spoj i plastika začas pukne...

Inače lani smo kupili novu Leško prskalicu 330 l, samo se nadam da nebude istih problema s pucanjem kao i kod kolege.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisam radio s Leškovim prskalicama ali koliko sam ja vidio svojim ocima uradjena je vrhunski. Ne zelim nikog hvaliti niti kuditi. Ovih dana mi stize Agromehanikina i nadam se da ce dobro sluziti a iskreno receno pomalo mi zao sto nisam uzo Leškovu i uz nju eko-mikser, doslo bi me tek nesto malo vise kuna a imao bi dobru stvar.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Neznam kako je sa većima, gledao sam onu od Saraje, to je brutalno,
on je zadovoljan.
Striko ima 440 l, grane smo tri put varili, klavijatura ne zatvara dobro,
stavimo novu opet, i tak vec tri četri, odonda ne mjenjamo više. :D
A u buduće vrijeme ćemo i mi ić na nešto 800 litara.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
1200 R (1200 litara, ali mora rezervar biti 10 % veći, oko 1300 ide unuter), teška izvedba grani 18 metara, hidraulična nivelacija i otvaranje,
kompletna elektronika, marker, 3 ili 4 rezervara i puno toga.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Agromehanika 600l

cid830135fafe4640b08a31.jpg


cid72f71d94d7a54cabad44.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I stigla igračka za 560 ;)
Fin stroj, istu takvu ima kolega Belec, a i ja ako ikad budem uzimao veliku špricu Agromehanika je i moj izbor!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Super izgleda,svaka cast! 8)

znas mozda koja je razlika između agromehanikinih prskalica sa žutim i tim bijelim rezervoarom? gledao sam jednom u gudovcu bas te od 600 litara i nisam uspio pronac neku razliku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedina razlika je u boji rezervara :D
Mislim da su Bijele novijeg godišta, ništa više.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A nebi znao koja je razlika, zbilja nemam pojma. Leškove imaju žute bacve. Ljepa je ova ali vjerujte mi da je ona druga mozda cak i ljepsa, sto je je.
Dodao bih da mi se na ovoj jako svidjaju grane, to je od one moje stare Moravine udaljeno otprilike dvije galaksije
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cestitam jos jednom. tko ce sada docekati pocetak radova da se isproba.. :)
bas me zanima kako ce se 560 ponasati s njom kada bude puna do cepa..
 
B

Bobo

Guest
E to je TO...

Samo me brine sto ce biti kad se udje u sugavu "Uniju" mi prije dvoje godine uzeli novu agromehaniku, obicna, zuta, 10m grane, 105l pumpa... sto ce biti s dodatnim rezervoarima, nije vrag da cu morati po njoj vjesati neke kanistere i vrazje matere?!?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja mislim da od svih tih prica nece bit nista. Nema sanse da ce netko ko ima spricu staru par god i koja dobro radi morati nju u rashod. Nema smisla. Mozda se bude nadogradilo kakvih posuda sa prikladnim nosacima da ne otpadne usput i sredit dize da na okretanju ne kapaju i to je to.
Evo jednog zanimljivog videa sa testiranja

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=H5cC7NfFcvo[/YT]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Kićo cestitke na kupnji nek te dugo sluzi bez kvarova!!!!!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Kićo, čestitke i od mene!

Kako su krenili, još malo će za 600l prskalicu trebat traktor od 100ks pošto ju manji neće moći nosit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh